اخبار بازار

9 روش برای تأثیرگذاری بر محتوای شما

9 روش برای تأثیرگذاری بر محتوای شما

محتوا برای تجارت شما مهم است: چه روانشناس ، چه رستوران ، چه لوله کش و چه صاحب فروشگاه دوچرخه ، محتوای وب سایت شما تأثیر مثبت یا منفی در نحوه درک افراد از مشاغل شما دارد.

آیا صفحات محصول / خدمات مفصلی دارید؟

مزایا و ویژگی های آنچه را به مخاطبان خود ارائه می دهید توضیح دهید که شما انتخاب مناسبی برای آنها هستید.

آیا تجارت شما توضیحات مشتری دارد؟

در هر تجارت ، مشاوره با افراد دیگر به مراتب مؤثرتر از آنچه ادعا می شود صاحب تجارت است.

یک وبلاگ فعال دارید؟

اگر وبلاگ شما غیرفعال است ، ممکن است تجارت شما راکد به نظر برسد ، به خصوص اگر رقبای شما بطور فعال نوشتن و به اشتراک گذاری دیدگاه های خود را انجام دهند.

اینها فقط چند نمونه از چگونگی تأثیر محتوا بر کسب و کار شما است. برای اثبات ارزش خود از این نکات استفاده کنید تا وب سایت شرکت شما ابزاری قانع کننده باشد.

1. اهداف محتوا خود را تنظیم کنید

قبل از شروع نوشتن باید از خود بپرسید که نتیجه اصلی این قطعه از محتوا چیست؟

با تعیین یک هدف می توانید محتوای خود را متناسب با آن تحقق بخشید. محتوای غیر عمدی پیچیده و بدون هماهنگی می شود زیرا سعی می شود یکباره کارهای زیادی انجام دهد.

بنابراین قبل از قرار دادن قلم روی کاغذ (یا صفحه کلید) یک هدف تعیین کنید! و سوالات زیر را از خود بپرسید.

آیا می خواهید افراد در مورد این سرویس با شما تماس بگیرند؟

آیا می خواهید محصولی بفروشید؟

یا می خواهید آگاهی از برند را افزایش دهید؟

هدف شما از هرچه که باشد ، آن را بنویسید و حتماً هنگام نوشتن آن را به خاطر بسپارید.

هدف از این پست این است که صاحبان مشاغل و انجمن های با درآمد متوسط ​​از آنچه می توانند در هنگام انجام این مراحل انجام دهند ، هیجان زده شوند.

2. مخاطب مورد نظر خود را مشخص کنید

شما برای محتوا هدف دارید ، اما محتوا برای چه کسی نوشته شده است؟

پاسخ اشتباهی وجود دارد. اگر گفتید “همه چیز” ، دوباره فکر کنید! پیام شما به هیچ فردی مربوط نمی شود ، شما می خواهید یک مخاطب (یا یکی) داشته باشید شخصیت) و به طور خاص با آنها تمرکز کرده و صحبت کنید.

بعد از مشخص کردن افرادی که می خواهید با آنها صحبت کنید ، نوشتن بسیار آسانتر خواهد بود زیرا شما انگیزه ها ، مشکلات ، نیازها و علاقه های آنها را می شناسید.

3. از صدای مارک خود استفاده کنید

این که آیا شما یک تیم بازاریابی دارید که مطالب را می نویسد ، یا کارمندانی که می خواهند با دانش و تخصص خود به شما کمک کنند ، مهم است که هرکسی که برای تجارت شما محتوا می نویسد مانند مارک شما صحبت کند. حتی اگر تیم شما فقط یک نفر در ایجاد محتوا داشته باشد ، مهم است که شما صدای برند را ایجاد کنید تا هر قطعه از مطالب سازگار به نظر برسد ، و از آنجا که ممکن است صدای نام تجاری شما با نوشتن صدای آنها متفاوت باشد. .

نوشتن با صدای مارک معمولی باعث می شود خوانندگان آشنا و با اعتماد به نفس باشند – اگر احساس کنند شما را می شناسند ، شما یک قدم به انجام کارهایشان نزدیکتر هستید.

تصور کنید بخشی از وب سایت شرکت را با صدای دلنشین و سرگرم کننده نوشته اید ، اما بقیه مطالب رسمی و جالب هستند.

این باعث می شود بازدید کنندگان گیج شوند و آنها را مجبور به حدس زدن دوباره کنند که شما به عنوان یک شرکت دوباره چه کسی هستید.

برای ایجاد صدای برند ، به این فکر کنید که چه کسی هستید. ارزش نام تجاری چی هستی مشتری های شما کی هستند؟ شرکت شما در تلاش است چه کاری انجام دهد؟ این می تواند به شما کمک کند نام تجاری خود را سرگرم کننده ، غیررسمی یا هوشمند و حرفه ای جلوه دهید.

همچنین ، بسیاری از مشاغل غالبا از صدای برند غافل می شوند! داشتن صدای نام تجاری مناسب می تواند یک مزیت رقابتی برای شما ایجاد کند. از این مرحله پرش نکنید.

4- محتوای اصلی را ایجاد کنید

ایجاد محتوای اصلی و متفکر مهم است. هنگام ایجاد محتوا از میانبر استفاده نکنید. به یاد داشته باشید ، محتوای عالی زمان می برد.

هنگام ایجاد محتوا به موارد زیر توجه کنید

از وب سایت ها یا منابع دیگر کپی نکنید. (اما می توانید به منابع دیگر پیوند دهید!)

به سایت های رقیب نگاه نکنید و فکر نکنید “من باید این کار را انجام دهم”. در عوض ، مهم است “من باید بهتر عمل کنم”.

با مخاطبان خود صحبت نکنید.

از عکس های سهام استفاده نکنید.

هنگام ایجاد محتوا ، این مراحل را دنبال کنید:

· حاشیه رقابتی خود را برجسته کنید – این کار را بدون گفتن “ما بی نظیر هستیم” یا “ما متفاوت هستیم زیرا …” انجام دهید.

با کارشناسان تیم خود همکاری کنید.

اگر وقت و منابع دارید ، تحقیقات اساسی خود را انجام دهید تا محتوای منحصر به فرد ایجاد کنید.

· خودتان را بسازید یا از خود عکس بگیرید.

5- سؤالات مخاطبان خود را پیش بینی کنید

پیش بینی سوالات مخاطب نشان می دهد که شما نیازها و مشکلات آنها را درک می کنید. با ارائه جواب قبل از سؤال ، موانعی را که مانع از اجرای آنها در سایت شما می شود ، برطرف می کنید. واضح ترین مثال در هنگام پاسخ دادن به سوالات مخاطبان شما در صفحه قرار دارد. سوالات متداول او صفحه سؤالات متداول برای پاسخ به سؤالات تکراری که دوباره و دوباره مطرح می شوند ایجاد شده است ، و به دلیل اینکه این سؤالات متداول هستند ، افراد به دنبال آنها می گردند.

این بدان معنا نیست که مشاغل شما باید دارای صفحه سؤالات متداول باشد ، ممکن است بتوانید به طور خلاصه به جای دیگر پاسخگوی سؤالات آنها باشید.

سایر مکانهای مشترک برای پاسخگویی به سوالات مخاطبان شما در صفحه مربوط به محصول یا خدمتی است که مخاطب شما می بیند. . در اینجا چند نمونه از نحوه پاسخگویی این نوع صفحه به سؤالات مخاطبان شما آورده شده است:

· صفحه درباره ما – این شرکت چه مدت کار کرده است؟ ارزش های اصلی آنها چیست؟ شرکت کجاست؟ داستان آنها چیست؟

· مطالعات موردی – آیا این شرکت نتایج را برای مشتریان خود اثبات کرده است؟ با چه شرکت هایی کار کرده اند؟

· صفحات محصول – کیفیت آن چقدر است؟ چگونه می توانم از محصول استفاده کنم؟ چگونه محصول مناسب خواهد بود؟ افراد دیگر درباره این محصول چه می گویند؟

· صفحات سرویس – خدمات چیست؟ چگونه خدمات می توانند به من کمک کنند؟ هزینه آن چقدر است؟ چگونه از رقبای خود بهتر هستید؟

درک نیازها و مشکلات مخاطب بسیار مهم است. اگر با مخاطبان خود ناآشنا باشید (همانطور که مخاطب هدف در مورد آن بحث می کند) ، نمی توانید سوالات آنها را پیش بینی کنید.

6. مخاطب مورد نظر خود را از طریق سئو در نظر بگیرید

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) به شما کمک می کند تا محتوای خود را به افرادی که در موتورهای جستجوگر جستجو می کنند ، نشان دهید. به عنوان مثال ، کسی که به دنبال “علائم شما به برق نیاز دارد” در جستجوی مقالاتی در این زمینه است که توسط ارائه دهندگان برق نوشته شده است.

این نکات را در نظر بگیرید و در نوشتن مطالب برای یک سایت سئو به خوبی عمل کنید. (اما فراموش نکنید که در هنگام نوشتن مخاطب خود را در اولویت قرار دهید!) با پاسخ دادن به سؤالات مخاطبان خود و نگه داشتن آنها در سایت خود ، به Google نشان می دهید که محتوای شما به نیاز کاربر پاسخ داده است. اگر بلافاصله بر روی دکمه بازگشت مرورگر کلیک کنند ، Google فکر خواهد کرد که شما به سؤال آنها پاسخ نداده اید و ممکن است باعث تغییر رتبه صفحه شما شود.

7. تا رسیدن به مقصد خود بنویسید

تحقیق نشان دهید که میانگین زمان مطالعه برای پست های وبلاگ 7 دقیقه است. متوسط ​​تخمین زمان خواندن استفاده از میانگین سرعت خواندن 275 کلمه در دقیقه بدین معنی است که یک پست وبلاگ 7 دقیقه ای حدود 1925 کلمه دارد.) آیا این بدان معنی است که هر پست وبلاگی که می نویسید باید فقط 7 دقیقه زمان مطالعه داشته باشد؟ نه!

هیچ مطلبی برای کلمه حساب نمی شود. در حقیقت ، گوگل کلمات متنی شما را به هیچ وجه حساب نمی کند. مهم است که هدف و محتوای محتوای خود را شفاف کنید و علاقه ای به کاربرانی که از صفحات دیگر در سایت شما بازدید می کنند نیز ایجاد کنید.

8. مطالب خود را به خوبی مشاهده کنید

می توانید وقت و تلاش زیادی را صرف مطالب عالی کنید ، اما اگر مخاطبان شما خواندن آن آسان نباشد ، وقت خود را تلف می کنید. در اینجا چند نمونه از کارهایی که می توانید انجام دهید تا محتوای شما خوب به نظر برسد:

تصاویر را برای نشان دادن و تحلیل بسیاری از متن ها اضافه کنید.

توجه: اگر نمی توانید از خود عکس بگیرید یا از خود عکس بگیرید ، پیکسل ها یا عملیات را خنثیسازی کنید عکس های سهام را به صورت رایگان بررسی کنید.

· از برچسب های عنوان (h1 ، h2 ، … ، h6) برای جدا کردن مطالب خود در بخش ها استفاده کنید ، و این باعث می شود مخاطبان شما بتوانند آنچه را که می خواهند بخوانند انتخاب کنند.

· برای آسانتر خواندن مطالب خود ، شکست پاراگراف و فاصله باید یکسان باشد.

· برای تأکید بر نکات کلیدی ، از یک طراحی متفاوت مانند نقاط گلوله برای لیست ها و متن ها یا نقل قول های جسورانه (برچسب نقل قول) استفاده کنید.

9. استفاده از تماس به عمل (CTA)

بیشتر چیزهایی که ایجاد می کنید قابل استفاده هستند ، بنابراین حتما CTA را در آن گنجانید. مخاطبان خود را در جهت درست هدایت کنید. آیا می خواهید:

تماس با شما؟

در خبرنامه خود مشترک شوید؟

محصول خود را بخرید؟

قرار ملاقات رزرو کنید؟

· به صورت رایگان ثبت نام کنید؟

از “خدمت” به عنوان CTA استفاده نکنید – آنچه را که مخاطبان شما می خواهند انجام دهند را روشن کنید. نمونه هایی از تماسهای واضح برای اقدام عبارتند از:

در ارتباط باشید

ثبت نام کنید

اکنون بخرید

قرار ملاقات خود را رزرو کنید

· محاکمه رایگان

“خبرنامه ایمیل” ما را بارگیری کنید.

نتیجه گیری نهایی

آیا شما برای بهبود مطالب در سایت خود آماده هستید؟ سازماندهی شوید! یک تابلوی محتوا ایجاد کنید تا در تلاشهای خود برای تولید محتوا همگام باشید. از آن برای تنظیم ضمانت نامه ها و موعد مقرر استفاده کنید تا محتوای پشتیبان گیری نشود.

وقتی مطالب عالی را ایجاد می کنید که می خواهید به مخاطبان خود برسید (پست های وبلاگ ، مقالات ، اینفوگرافیک و …) ، آن را تبلیغ کنید! شما می توانید بهترین مطالب را در جهان دریافت کنید ، اما در صورت انجام این کار محتوای خود را توزیع نکنیدهیچ کس آن را نمی بیند.

بررسی مخاطبان خود و تجزیه و تحلیل نحوه تعامل مردم با سایت شما می تواند در هدایت روند محتوای شما بسیار مفید باشد.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 


منبع خبر: 9 روش برای تأثیرگذاری بر محتوای شما

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا