8 ایده پولساز برای آنلاین شدن مشاغل پزشکان؛ بدون نیاز به مطب

پیشرفت علم و تکنولوژی موجب شده مشاغل زیادی در بستر اینترنت فعالیت داشته باشند. از طرف دیگر تمایل افراد به استفاده از سرویس های اینترنتی نیز بسیار بیشتر از پیش شده است. در این میان پزشکان زیادی معتقدند که نمی توانند به صورت آنلاین فعالیت داشته باشند. به همین دلیل در این مقاله می خواهیم هشت ایده برای کسب و کار آنلاین پزشکان را با شما در میان بگذاریم. احتمالا شما هم فکر می کنید تنها روش فعالیت پزشکان همان شیوه سنتی و تاسیس مطب پزشکی است و برایتان غیرقابل باور است که پزشکان هم بتوانند کسب و کار آنلاین داشته باشند. بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آیا پزشکان هم می توانند به صورت آنلاین کار کنند؟

احتمالا اولین سوالی که در رابطه با آنلاین کار کردن پزشکان مطرح می شود، این است که پزشکان بدون دیدن بیماران چگونه می توانند آن ها را درمان کنند؟ اما باید بدانید بسیاری از افراد فعال در حوزه پزشکی به صورت آنلاین به کار مشغول هستند و از این روش کسب درآمد هم می کنند. فعالیت آنلاین پزشکان بخش زیادی از استرس های کاری را از آن ها دور می کند. همچنین می توانند زمان بیشتری برای خودشان داشته باشند. برخی از مشاغلی که پزشکان به صورت آنلاین می توانند در آن فعالیت کنند، به شرح زیر هستند.

1.     ویزیت بیماران به صورت تلفنی یا آنلاین

پزشکان می توانند خدمات درمانی را به صورت آنلاین یا تلفنی به بیماران خود ارائه دهند. بهترین گزینه برای ارائه خدمات از راه دور تماس تصویری است که مشکل نبود ارتباط چهره به چهره را نیز کاهش می دهد. البته به خاطر داشته باشید که ویزیت آنلاین یا تلفنی فقط برای تشخیص بیماری های جزئی یا بیماری هایی است که قبلا تشخیص داده شده اند. درمان بیماری ها همچنان باید به روش سنتی و از طریق حضور در مطب انجام شود. چرا که تشخیص از راه دور احتمال خطای زیادی را به دنبال دارد. ویزیت آنلاین و تلفنی یکی از روش های کاربردی برای روان پزشکان، روانشناسان و تراپیست ها نیز به حساب می  آید. با این تفاوت که آن ها می توانند از این طریق درمان مناسب را نیز تجویز نمایند.

2.     مدیریت امور پزشکی

اگر به دنبال شغلی آنلاین در زمینه پزشکی هستند، مدیریت پزشکی یکی از این مشاغل است. این شغل شامل وظایف زیادی مانند مدیریت تیمی پزشکان، مدیریت، استخدام و آموزش کارمندان جدید و نظارت بر آزمایشات است. شرکت های زیادی در این زمینه فعالیت می کنند و پزشکان می توانند با آن ها همکاری داشته باشند.

3.     فعالیت های پژوهشی و توسعه ای

انجام فعالیت های پژوهشی برای توسعه علم، دانش و یافتن درمان جدیدی برای بیماری ها یکی از مشاغلی است که به فعالیت حضوری نیازی ندارد. اگر از آن دسته پزشکان علاقمند به تحقیق و پژوهش هستید، این کار گزینه خوبی برای شما است.

4.     مشاوره آنلاین پزشکی

این روزها مشاوره آنلاین یکی از چیزهایی است که در میان مردم بسیار پرطرفدار است. بیماران زیادی ترجیح می دهند مشکل خود را برای یک پزشک شرح داده و از او مشاوره بگیرند.

5.     رادیولوژیست ها می توانند به صورت آنلاین فعالیت کنند

رادیولوژیست ها یک گروه از پزشکان هستند که با روش های تصویربرداری پزشکی در زمینه تشخیص و درمان بیماران فعالیت می کنند. شرکت های زیادی در دنیا مانند VRad و Inc با رادیولوژیست ها همکاری می کنند. یعنی با استفاده از دستگاه های تصویربرداری، دانش و تجربه پزشکی رادیولوژیست ها و بدون نیاز به حضور آن ها در مراکز تصویربرداری بیماران را پذیرش می کنند.

6.     پزشکان می توانند به عنوان متولیان بیمه استخدام شوند

پزشکان می توانند در تشخیص بیماری، داروهای مورد نیاز بیماران، درمان های کاربردی و جزییاتی از این دست با شرکت های بیمه همکاری کنند و بسیار مفید واقع شوند. شرکت های بیمه معمولا پزشکان را استخدام می کنند تا سوابق بیمار را بررسی و ارزیابی کنند.

7.     آموزش های آنلاین برای پزشکان تهیه کنید

اگر به تدریس علاقمندید و زمان کافی برای انجام آن را دارید، می توانید آموزش هایی را تهیه کنید، به صورت آنلاین به علاقمندان ارائه دهید و از این راه کسب درآمد کنید.

8.     راه اندازی یک وب سایت یا وبلاگ پزشکی

پزشکان می توانند یک وب سایت یا وبلاگ پزشکی داشته باشند. وب سایت یا وبلاگ پزشکی می تواند حاوی مطالب آموزشی و مقالات علمی باشد. همچنین می تواند بستری برای بیان روزمرگی پزشکان و تجربیات آن ها باشد. پتانسیل یک وب سایت برای ارائه خدمات گوناگون بسیار زیاد است. بنابراین علاوه بر جنبه هایی که بیان شد، می توانید انواع خدمات را به آن اضافه کنید.

آیا پزشکانی که به صورت آنلاین فعالیت می کنند هم به بیمه مسئولیت پزشکان نیاز دارند؟

آیا پزشکانی که فعالیت آنلاین دارند نیز باید بیمه شوند؟ بله! تهیه بیمه مسئولیت پزشکان برای تمام پزشکان و پیراپزشکان مهم و کاربردی است. شما در هر حال به یک شغل آنلاین راضی نخواهید شد و فعالیت خود را در مطب و بیمارستان ادامه خواهید داد. بنابراین خرید آنلاین بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان به شما این امکان را می دهد که با خیالی راحت به فعالیت حرفه ای خود مشغول باشید و دیگر نگران اشتباهات و قصور احتمالی نباشید. چرا که روش های گفته شده در این مقاله برای کسب درآمد جانبی به صورت آنلاین و در کنار فعالیت اصلی شما است.

بیمه مسئولیت پزشکان یکی از زیر مجموعه های بیمه مسئولیت حرفه ای است و در صورت بروز خطا یا قصور پزشکی پرداخت خسارت بیماران را به عهده می گیرد. این بیمه نامه خسارت های غیرعمدی را تحت پوشش قرار می دهد و مزایای زیادی برای پزشکان دارد.

روش های کسب درآمد جانبی پزشکان به صورت آنلاین

پزشکان در کنار فعالیت خود در مطب و بیمارستان ها، می توانند به صورت آنلاین نیز فعالیت و کسب درآمد نمایند. در این مقاله در مورد روش های کسب درآمد آنلاین پزشکان با شما صحبت کردیم. همچنین بیمه مسئولیت پزشکان را نیز به شما معرفی نمودیم. امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید واقع شود.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا