بازاریابی

7 مرحله برای سئوی بسیار موثر

صرف نظر از اینکه تصمیم دارید خودتان سئو (بهینه سازی موتور جستجو) را انجام دهید یا یک شرکت مشاوره سئو معتبر را استخدام کنید، هر دوی شما روند مشابهی را دنبال خواهید کرد. مراحل اولیه سئو ثابت می ماند، میزان موفقیت شما به دانش شما در هر زمینه، درک شما از مفاهیم اساسی سئو و مهارت های شما در اجرای تکنیک های سئو در هر مرحله بستگی دارد.

مرحله اول – اهداف سئوی خود را تعیین کنید

SEO در هسته یک ابزار بازاریابی است که می تواند تعداد مورد نظر بازدید کننده را به وب سایت شما جذب کند. اما فقط اعداد، اگرچه مهم هستند، اما تمام ماجرا نیستند. همچنین باید نوع بازدیدکنندگان مورد نظر خود را در وب سایت خود مشخص کنید. تا جایی که می توانید خاص باشید، به عنوان مثال: “من هر روز 1000 بازدید کننده منحصر به فرد می خواهم، از آستین TX، که در جستجوی خدمات SEO هستند”. این هدف به شما کمک می کند تا جهت تمام مراحل زیر در فرآیند سئو فهرست شده در زیر را تعیین کنید. اهداف مبهمی مانند “من می خواهم سایتم محبوب شود” منجر به هدر رفتن تلاش و زمان از دست رفته خواهد شد.

مرحله دوم – تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی

مهمترین مرحله در هر فرآیند پیاده سازی سئو، انتخاب کلمات کلیدی شما خواهد بود. کلمات کلیدی کلمات یا عباراتی هستند که شما می خواهید مردم آن را با محصول یا خدمات شما مرتبط کنند. شما باید رفتار مشتری هدف خود را پیش بینی کنید – آنها هنگام جستجوی کسب و کار شما از چه کلمات یا عباراتی استفاده خواهند کرد؟ آیا کلمات کلیدی برای مرورگرهای معمولی و خریداران جدی یکسان خواهند بود یا متفاوت خواهند بود؟ اگر کلمات کلیدی اشتباهی را انتخاب کنید، ترافیکی دریافت خواهید کرد که به تجارت شما علاقه ای ندارد.

مرحله سوم – ایجاد محتوای وب سایت

اگر می خواهید بازدیدکنندگان مرتبط را برای وب سایت خود جذب و حفظ کنید، مطلقاً هیچ جایگزینی برای محتوای خوب وجود ندارد. حتی اگر یک سایت موجود دارید، فرآیند تفکر را با یک صفحه خالی شروع کنید. اطلاعاتی را ایجاد کنید که فکر می کنید برای مشتریان / مخاطبان شما مفید است و در عبارات کلیدی خود کار کنید. این نباید خیلی سخت باشد – اگر ثابت شود – کلمات کلیدی خود را دوباره بررسی کنید. هنگامی که محتوای ایده آل خود را به دست آوردید، آن را با سایت موجود خود مقایسه کنید و تغییرات لازم را اعمال کنید.

مرحله چهارم – طراحی سایت

این مرحله با ایجاد طرح‌بندی صفحات وب و ساختار کلی وب‌سایت که هم برای بازدیدکنندگان و هم برای موتورهای جستجو جذاب است، سروکار دارد. موتورهای جستجو از نرم افزارهای خودکار به نام «عنکبوت»، «ربات» یا «خزنده» برای مرور و ضبط وب سایت شما استفاده می کنند. نکته کلیدی اطمینان از سادگی است، هم خواندن یک صفحه و هم پیمایش در کل وب سایت.

مرحله پنجم – تست و تغییرات وب سایت

در این مرحله، اکنون باید یک سایت تست (اگر نه یک سایت زنده) داشته باشید. از کسی که هرگز سایت شما را ندیده بخواهید از آن بازدید کند. به آنها اهداف (پیدا کردن یک موضوع خاص، اطلاعات محصول، قیمت خدمات یا اطلاعات تماس) بدهید. از آنها بپرسید – تکمیل اهداف چقدر آسان / دشوار بود و چقدر طول کشید؟ روی کدام لینک ها کلیک کردند و چرا؟ محتوا چگونه خوانده شد – آیا درک و جریان طبیعی آن آسان بود؟ بر اساس بازخورد آنها، اصلاحات لازم را انجام دهید.

مرحله ششم – ارسال و پیوند دادن وب سایت خود

این مرحله قلب سئو است. برای محبوب کردن وب سایت خود، باید آن را به موتورهای جستجو، دایرکتوری ها، وبلاگ ها و دیگر انجمن های اینترنتی که قبلاً محبوب هستند و به طور منظم توسط تعداد زیادی از افراد بازدید می شود، ارسال کنید. این کار ساده است اما زمان و کار زیادی را می گیرد. سایت های بی شماری برای ارسال وجود دارد و بهترین آنها از ارسال خودکار محافظت می کنند – آنها از شما می خواهند که سایت خود را به صورت دستی ارسال کنید. همچنین باید از سایر وب سایت های محبوبی که مخاطبان هدف شما به آنها مراجعه می کنند، پیوندهایی به سایت خود ایجاد کنید. موتورهای جستجوی اصلی به سایت هایی که لینک های دریافتی از سایت های دیگر دارند اعتبار می دهند. هر چه سایتی که لینک شما از آن منشا گرفته است بیشتر شناخته شود، رتبه سایت شما بهتر خواهد بود.

مرحله هفتم – نظارت، گزارش و بهبود

موتورهای جستجوی اصلی را برای کلمات و عبارات کلیدی مورد نظر خود رصد کنید. آمار وب سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید ترافیک شما از کجا می آید و از چه عباراتی برای یافتن شما استفاده می شود. نتایج خود را با هدف تعیین شده در مرحله 1 مقایسه کنید و به طور مداوم عملکرد سئوی وب سایت خود را با اصلاح کلمات کلیدی، افزودن محتوا، ایجاد پیوندها و افزایش ارسال وب سایت بهبود بخشید.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا