اخبار بازار

7 ترفند کثیف که هر طراح می داند بهترین است!

برای جذب هرچه بهتر کاربر و محصول ، طراح باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرد ، از جمله نوع مشاغل مورد نظر برای محصول ، تمرکز کاربر ، همدلی ، محیط ، فناوری ، قابلیت استفاده و دسترسی. طراحان بر این باورند که دسترسی به این عوامل به رشد اقتصادی مشاغل کمک زیادی خواهد کرد.

اما کار طراح اینجا ختم نمی شود!

به عنوان مثال ، طراحی یک UI پلت فرم سرمایه گذاری ، می تواند برای یک طراح ماهر یا متوسط ​​بسیار آسان باشد ، اما این همه نیست! قادر به متقاعد کردن کسی برای سرمایه گذاری یک فرآیند دشوار و پیچیده به خودی خود است. موارد دیگری وجود دارد که می تواند از مهارت های بصری رابط فراتر رود که می تواند کاربر را به سمت هدف مورد نظر شما سوق دهد.

مدل های ذهنی و ترغیب کاربر یا مشتری برخی از ترفندهایی است که هر طراح در هنگام طراحی و مشاهده می تواند طراحی و انتظار درست را ارائه دهد. در اینجا اصول طراحی وجود دارد که هر طراح باید برای پیشرفت این فرآیند بداند:

1. اهمیت تأیید اجتماعی برای کاربران

مردم همه چیزهایی را که دیگران دوست دارند دوست خواهند داشت. نمونه ها ، رتبه بندی ها ، بررسی ها و تأیید محصول نمونه هایی هستند. کاربران محصولاتی را خریداری می کنند که برای اکثر افراد رتبه خوبی دارند. این قابلیت اطمینان و قابلیت اطمینان بیشتری را برای محصول ایجاد می کند.

2. تأمین منابع معتبر یا متخصص (معتبر)

بسیاری از افراد تحت تأثیر تأثیرگذار یا افراد مشهور در رسانه های اجتماعی قرار دارند و در صورت در نظر گرفتن نتایج بررسی یا بازخورد مثبت از آن شخص ، اطمینان بیشتری خواهند یافت.

3. با اتصال به “ترس از دست دادن یا غیر معمول” ، استفاده از کاربر برای انجام اقدامات مورد نظر خود.

خلاصه اینکه ، “مردم می ترسند آنچه را که دوست دارند از دست بدهند!” به همین ترتیب ، مردم نمی ترسند فرصتی را برای به اشتراک گذاشتن ویدئویی از آن لحظه بدون ثبت لحظه مهم از دست دهند! یا از دیدن پست های مربوطه از افراد دیگر غافل شوید تا بتوانند به تماشای خود ادامه دهند. این حس باطل مردم را ترغیب می کند تا قدم بعدی را بردارند این اصل می تواند مردم را ترغیب کند قبل از هر اقدامی کالایی را خریداری کنند. مثال خوب این امر این است که بسیاری از ما هنگام خرید در سایت دیجیتالی می بینیم. علاوه بر این ، عدم وجود موقت کالای مورد نظر ، میانگین زمان افراد را برای تصمیم گیری در مورد خرید کاهش می دهد.

4- پیشنهاد مناقصه ، جلب اعتماد و افزایش وفاداری

امروزه حفظ حریم خصوصی و محافظت از اطلاعات موجب نگرانی بسیاری از افراد شده است. به همین دلیل ، بسیاری از افراد ممکن است نتوانند ثبت نام کنند. به همین دلیل است که شما قبل از چیزی می خواهید چیزی را به کاربران بدهید. دادن کتاب ، گزارش و پاداش رایگان نمونه هایی از اعتماد جلب اعتماد و افزایش وفاداری کاربر است.

5- منطق و استدلال نادرست کاربر برای رسیدن به هدف مورد نظر خود

اگر می خواهید مشتری را برای خرید کالای بزرگ تر متقاعد کنید و مشتری بخواهد جنس کوچکتر و ارزان تری بخرد ، باید کالای دیگری را به سبد خرید خود اضافه کنید که فقط کمی ارزان تر از یک محصول بزرگتر باشد. به این ترتیب مشتری به احتمال زیاد اندازه متوسط ​​را انتخاب می کند ، اما با مقایسه اختلاف قیمت کوچک با محصول در اندازه بزرگ ، ممکن است او ترجیح دهد محصول مورد نظر خود را (اندازه بزرگ) انتخاب کند.

6. تصمیم گیری

اگر گزینه های زیادی وجود داشته باشد ، مردم در تصمیم گیری اشتباه می کنند. اگر کاربران تعداد زیادی گزینه را مشاهده کنند ، پارادوکس برای تصمیم گیری خواهند داشت. انتخاب کمتر برای تصمیم گیری به آنها کمک می کند تا سریعاً تصمیم گیری کنند و همچنین به ما کمک می کند تا فرصتی برای فروش یا ارائه خدمات خود را از دست ندهیم.

ج. معاملات ویژه و شگفت انگیز

کسی نیست که از دریافت جایزه متنفر باشد. جوایز کاربر از راه دور باعث ایجاد انگیزه در ادامه یا انجام فعالیت های اضافی می شود.

اما در پایان ، این مهم است که بدانید که همه این موارد را نمی توان در هر پروژه ای که در حال کار بر روی آن هستید استفاده کرد. این کار باید منطقی و هوشمندانه بر اساس نوع محتوا ، کاربران هدف و ماهیت محصول انجام شود. گاهی اوقات استفاده بیش از حد از این روشها الگوی تاریک غیر اخلاقی ایجاد می کند ، که حتی ممکن است محصول یا تصویر محصول شما را لکه دار و لکه دار کند. وقتی مدل های ذهنی را هنگام طراحی محصول خود به یاد می آورید ، می توانید با موفقیت از کاربر هدف خود الهام بگیرید تا کاری انجام دهد.

منبع:

https://uxdesign.cc/7-design-p Psychologies-every-designer-should-ledge-d01a1becd961

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا