بازاریابی

6 Free SEO Tools to Powercharge Your SEO Campaign

همه متخصصان سئو موافق هستند که انجام سئو بدون دست یک معامله بن بست است. نرم افزار SEO این کار وقت گیر و بدون زحمت را سریعتر و آسان تر می کند. ابزارهای سئوی زیادی وجود دارد که برای هر هدفی از بهینه سازی وب سایت طراحی شده اند. آنها در هر مرحله از سئو به شما کمک می کنند که با تحقیق کلمات کلیدی شروع می شود و با تجزیه و تحلیل نتایج کمپین سئو شما خاتمه می یابد.

اکنون می توانید ابزارهای رایگان سئو را در اینترنت پیدا کنید. و این مرور کلی از محبوب ترین ابزارهای رایگان سئو به شما کمک می کند تا ابزارهایی را انتخاب کنید که می توانند محبوبیت وب سایت شما را افزایش دهند.

ابزار کلمات کلیدی گوگل ادوردز

کلمات کلیدی سنگ بنای هر کمپین سئو را تشکیل می دهند. بنابراین، حذف کلمات کلیدی و صفحه بندی اولین قدم برای رسیدن به بالای گوگل است. البته، می توانید کلاه فکری خود را بگذارید و لیست کلمات کلیدی خود را ایجاد کنید. اما این مانند یک شلیک در تاریکی است زیرا ممکن است ایده های شما با کلماتی که افراد در واقع در گوگل وارد می کنند یکسان نباشد.

در اینجا می توان از ابزار کلمات کلیدی گوگل ادوردز استفاده کرد. علیرغم اینکه این ابزار برای کمک به تبلیغ کنندگان اولیه گوگل ادوردز طراحی شده است، می توانید از آن برای جستجوی کلمات کلیدی نیز استفاده کنید. ابزار کلمات کلیدی گوگل ادوردز به شما کمک می کند تا مشخص کنید کدام کلمات کلیدی را هدف قرار دهید، رقابت برای کلمات کلیدی انتخاب شده را نشان می دهد، به شما امکان می دهد میزان ترافیک را تخمین بزنید و لیستی از پیشنهادات کلیدواژه محبوب را ارائه می دهد. ابزار کلمه کلیدی گوگل ادوردز رابط کاربری خوبی دارد و علاوه بر آن کاملا رایگان است. می‌توانید از ابزارهای جستجوی پولی دیگر مانند Wordtracker یا Keyword Discovery استفاده کنید که می‌توانند مؤثر باشند، اما ابزار Google AdWords Keyword Tool بهترین پیشرو در ابزارهای جستجوی رایگان کلمات کلیدی است.

تولیدکنندگان نقشه سایت XML

برای اطمینان از اینکه تمام صفحات شما احاطه شده و نمایه شده اند، باید نقشه سایت را برای وب سایت خود تنظیم کنید. آنها مانند سایتی هستند که آماده خزیدن برای عنکبوت گوگل هستند و می توانند به سرعت ببینند کدام صفحات در دسترس هستند و کدام یک اخیراً به روز شده اند. نقشه های سایت همچنین می توانند برای بازدیدکنندگان انسانی مفید باشند زیرا ساختار محتوای یک وب سایت را سازماندهی می کنند و ناوبری وب سایت را آسان تر می کنند. XML Sitemap Generator به شما اجازه می دهد تا نقشه های XML، ROR ایجاد کنید که می توانند در گوگل، یاهو آپلود شوند! و بسیاری از موتورهای جستجوی دیگر. این ابزار سئو به شما امکان می دهد نقشه های HTML ایجاد کنید که ترافیک وب سایت را برای انسان ها بهبود می بخشد و وب سایت شما را دوستانه تر می کند.

جستجوگر رتبه کتاب SEO

برای بررسی اینکه آیا کمپین بهینه‌سازی شما سرد یا گرم است، به یک ابزار نظارتی خوب برای اندازه‌گیری تنوع رتبه‌بندی وب‌سایت خود نیاز دارید. جستجوگر رتبه کتاب SEO می تواند در این مورد کمک زیادی کند. این یک افزونه فایرفاکس است که به شما امکان می دهد در سه گروه بزرگ قرار بگیرید: گوگل، یاهو! و Bing و به راحتی داده های جمع آوری شده را صادر کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آدرس وب سایت خود و کلمات کلیدی مورد نظر برای تأیید سایت خود را وارد کنید. تمام است و در عرض چند ثانیه، SEO Book’s Rank Checker نتایج رتبه بندی شما را به شما می دهد. سریع، آسان برای استفاده و رایگان.

بک لینک ها تماشا کنید

در بازی محبوب گوگل، لینک ها مانند یک تپه بزرگ هستند. نکته این است که هر چه تعداد لینک ها در پروفایل بک لینک شما بیشتر باشد، رتبه وب سایت شما بالاتر می رود. به همین دلیل است که شما باید ابزارهای سئو خوبی برای تحقیق و تحلیل لینک داشته باشید. Backlink Watch یک مانیتور بک لینک آنلاین است که به شما کمک می کند نه تنها ببینید چه سایت هایی به صفحه شما پیوند می دهند، بلکه داده هایی را برای تجزیه و تحلیل سئو به شما می دهد، مانند عنوان صفحه پیوند، مقاله لنگر پیوند، بگو یا لینک دارد. یک تگ dofollow یا nofollow و غیره تنها عیب این ابزار این است که بدون در نظر گرفتن تعداد واقعی بک لینک های یک سایت، 1000 بک لینک در هر سایت به شما می دهد.

مسابقه دادن

مسابقه دادن[dot]com مجموعه بزرگی از داده های تحلیلی را برای ماهی ها فراهم می کند. این یک ابزار آنلاین برای نظارت و تجزیه و تحلیل رقابت آنلاین است که دو دسته خدمات را ارائه می دهد: تجزیه و تحلیل سایت رایگان و اشتراک پولی Search Analytics که می توانید از برخی ویژگی های اضافی بهره ببرید. با ابزارهای سئو خارجی و داخلی رقابت کنید که به شما امکان می دهد معیارهای ترافیک و تراکنش را برای یک سایت هدف مشاهده کنید و آن سایت ها را برای اهداف لینک سازی پیدا کنید. Compete همچنین یک تحلیلگر کلمات کلیدی خوب است، زیرا به شما امکان می دهد تحلیل کلمات کلیدی آنلاین را برای رقبای خود ساده کنید. سایر ویژگی‌های قابل ذکر عبارتند از تجزیه و تحلیل ساب دامنه، صادرات CSV، چسباندن و غیره.

SEO PowerSuite.

SEO PowerSuite یک ابزار SEO همه در یک است که به شما امکان می دهد تمام جنبه های بهینه سازی وب سایت را پوشش دهید. دارای چهار ابزار سئو برای ساده کردن تمام کارهای سئوی شماست. حسابرس وب سایت یک گام عالی در ایجاد محتوای مضر برای وب سایت شما است. 10 رقیب برتر در اینترنت با شما مصاحبه می کنند و یک برنامه ایمن بر اساس بهترین شیوه ها برای جایگاه شما ایجاد می کنند. Rank Tracker در ردیابی رتبه وب سایت شما و ایجاد مرتبط ترین کلمات کلیدی خوب است. SEO SpyGlass یک نرم افزار قدرتمند سئو برای تایید و تجزیه و تحلیل بک لینک است. این تنها ابزار SEO است که به شما امکان می دهد 50000 بک لینک در هر وب سایت پیدا کنید و با یک استراتژی بهینه سازی وب سایت آماده گزارش ایجاد کنید. و آخرین و پیشرفته ترین در این سری LinkAssistant است. این یک ابزار سئو قدرتمند و غنی از لینک سازی و مدیریت است که نقش مهمی در بهینه سازی خارج از صفحه ایفا می کند.

نسخه رایگان این چهار ابزار به شما اجازه می دهد تا با بزرگترین چالش ها در بهینه سازی روبرو شوید. همچنین می توانید برای تکمیل کمپین خود، نسخه طولانی تر SEO PowerSuite را با ویژگی های پیشرفته خریداری کنید.

به طور خلاصه، می‌توان نتیجه گرفت که ابزارهای سئو زیادی وجود دارد که سوراخی در جیب شما نمی‌سوزاند و به شما این امکان را می‌دهند که کمپین وب سایت خود را با حداقل هزینه و تلاش با موفقیت اجرا کنید.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا