بازاریابی اینترنتی

6 نکته برای ایجاد یک برنامه بازاریابی برای موفقیت آنلاین

این که آیا شما یک فروشگاه تجارت الکترونیکی را اداره می کنید ، اخیراً یک استارتاپ آنلاین راه اندازی کرده اید یا یک تجارت محلی را انجام داده اید که افرادی را که از اینترنت استفاده می کنند برای جستجوی سرویس های شما هدف قرار دهند ، به یک برنامه بازاریابی آنلاین نیاز دارید که فعالیت های شما را لیست کند.

در مرحله اول ، شما باید یک حسابرسی و تحلیل از محیط کسب و کار و بازاریابی انجام دهید. این بدان معناست که شما باید در بازارهای هدف خود تحقیق کنید و بخشهای علاقمند به محصولات یا خدمات خود را شناسایی کرده و در صورت داشتن منابع ارزیابی کنید.

بررسی شما همچنین شامل تجزیه و تحلیل نقاط قوت رقابتی شما برای دیدن چگونگی منابع خوب آنها و اینکه آیا می توانید آنها را به صدر منتقل کنید یا از یک بازاریابی یا استراتژی چریکی استفاده کنید. سرانجام ، به نیروهای کلان مانند فناوری ، سیاست و عوامل اجتماعی نگاه کنید که خارج از کنترل شماست و می تواند در تجارت شما تأثیر بگذارد.

بنابراین در اینجا 6 نکته برای کمک به شما در ایجاد برنامه بازاریابی ارائه شده است:

1. اهداف بازاریابی ایجاد کنید

از ممیزی خود متوجه خواهید شد که مهمترین چیز برای تجارت شما چیست و اساس اهداف شما را تشکیل می دهد. اهداف شما منحصر به فرد برای تجارت شما هستند و عباراتی درباره آنچه می خواهید به دست آورید هستند.

اینها اهداف کوتاه مدت هستند که به طور معمول یک دوره 6-12 ماه را در بر می گیرند و باید مشخص ، اندازه گیری ، دستیابی ، مرتبط و مربوط به زمان (SMART) باشند. نمونه ای از هدف SMART عبارتند از:

“تا 31 دسامبر 2015 میزان ترافیک ارگانیک را با Millennials 20٪ افزایش دهید”

اکنون که اهداف خود را ایجاد کرده اید ، می توانید به مراحل بعدی در برنامه بازاریابی آنلاین خود بروید و فقط بر فعالیتهایی متمرکز شوید که به شما در دستیابی به اهداف خود کمک می کند.

2. با مشتریان خود آشنا شوید

حسابرسی شما به شما در شناسایی بخش های بالقوه ای که می توانید با محصولات یا خدمات خود هدف گذاری کنید ، کمک می کند. مشاغل بسیار کمی از منابع مالی و افراد برای هدف قرار دادن همه بخشهای بازار برخوردار هستند ، بنابراین باید بخشهایی را که شما به عنوان پتانسیل بالقوه مشخص کرده اید انتخاب کنید.

بازار بالقوه اقتصادی است که برای تهیه محصولات شما پول دارد و به اندازه کافی بزرگ است که بتوانید فروش خود را برای پوشش هزینه های عملیاتی خود داشته باشید و همچنین سود کسب کنید. بنابراین ، برای به حداکثر رساندن درآمد یا فروش خود ، می توانید یک استراتژی چند بخشی را انتخاب کنید که چندین محصول را با محصولات و خدمات خود هدف گذاری کند.

ابزارهای آنلاین بسیاری وجود دارد که می توانید از آنها برای شناسایی جمعیتی هدف خود و مکان مستقر در آنها استفاده کنید ، و بعضی از آنها را می توانید در Google AdWords پیدا کنید ، مانند ابزار کلید واژه و Display Planner. همچنین می توانید از ابزارهای نظرسنجی مانند Survey Monkey برای درک نیازهای بازارهای هدف خود استفاده کنید.

3. رقیبان خود را پیگیری کنید

هنگامی که رقبای خود را از حسابرسی مشخص کردید ، اکنون باید سه یا چهار نفر را برای نظارت و اندازه گیری معیارهای تجاری خود انتخاب کنید. اینجاست که KPI های شما (شاخص های کلیدی عملکرد) با مقایسه پیشرفت خود با رقبا در تجارت ، بیشتر مرتبط می شوند.

اینترنت ابزارهای بسیاری برای نظارت بر رقبا ارائه می دهد و یکی از محبوب ترین آنها الکسا است. مورد دیگر رقابت است و این ابزار و ابزارهای دیگر اطلاعاتی درباره اطلاعات جمعیتی و جغرافیایی رقبا و عملکرد آنها در معیارهایی مانند حجم ترافیک ، زمان حضور در سایت و کلمات کلیدی محبوب ارائه می دهند.

برای رسانه های اجتماعی ابزاری مانند Social Bake برای ارزیابی و نظارت بر عملکرد اجتماعی رقبای شما مفید است که اکنون از همیشه مهمتر است.

4- در مورد استراتژی تبلیغاتی خود تصمیم بگیرید

بخش استراتژی برنامه بازاریابی شما بخشی عمیق در مورد نحوه دستیابی به بازارهای هدف از طریق پیشنهادات شما است. این موقعیت بازار و تاکتیک های ترکیبی بازاریابی مانند محصول ، قیمت ، مکان ، تبلیغات ، افراد ، فرآیند و شواهد فیزیکی را در بر می گیرد.

به عنوان مثال با تبلیغات می توانید کلیه کانالها و ابزارهای آنلاین مربوط را در صنعت خود شناسایی کنید و برخی از معروف ترین آنها شامل تبلیغات PPC ، سئو ، بازاریابی وابسته ، وبلاگ نویسی ، بازاریابی ایمیل ، رسانه های اجتماعی و غیره است.

تاکتیک هایی که شما به عنوان بخشی از استراتژی خود انتخاب می کنید به برخی منابع مالی و افرادی که دارید بستگی دارد و این به بودجه شما منتقل می شود.

5- بودجه مؤثر ایجاد کنید

بودجه بازاریابی شما باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند استراتژی خود را پیاده سازی کند. اگر اینگونه نباشد ، باید تاکتیکها و فعالیتهای خود را در اولویت قرار دهید و ابتدا روی مواردی تمرکز کنید که به شما در رسیدن به اهداف خود در رسیدن به نیازهای مشتری کمک می کند.

تعیین بودجه یک مهارت ویژه است و در صورت تلاش برای تهیه این قسمت از برنامه بازاریابی خود باید از یک متخصص مالی کمک بگیرید.

6. فعالیت های خود را کنترل کنید

سرانجام ، برنامه بازاریابی شما باید جزئیاتی در مورد چگونگی پیگیری پیشرفت شما در رسیدن به مأموریت و اهداف خود داشته باشد و در صورت خراب شدن کارها چه باید کرد؟ این بخش جالبی از برنامه است زیرا همه فعالیت ها را لیست می کند و چه کسی به چه فعالیت ها و چه هزینه ای اختصاص می یابد.

به یاد داشته باشید که از سطح خرید بالایی برخوردار شوید و اطمینان حاصل کنید که همه افراد در تیم شما نقش ها و وظایف خود را درک می کنند. بنابراین ، به تقویم یا جدول زمانی نیاز خواهید داشت که همه این فعالیت ها را ذکر کرده و با پیشرفت کار خود را تغییر دهید.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا