اخبار بازار

6 مرحله برای تدوین استراتژی مؤثر برای مشاغل اولیه

هر وقت می خواهید وارد قلمرو جدید شوید و وارد دنیای عجیب شوید ، عاقلانه است که از یک نقشه خوان کمک بگیرید.

حرکت به سمت ناشناخته کاری است که شرکت های موفق انجام می دهند. آیا می دانید از چه ابزاری برای کاهش ریسک خود استفاده می کنند؟ “نقشه راه” گاهی به عنوان یک استراتژی در تجارت نامیده می شود.

6 مرحله برای تدوین استراتژی مؤثر برای مشاغل اولیه
6 مرحله برای تدوین استراتژی مؤثر برای مشاغل اولیه

ممکن است به دنبال تهیه اولویت های جدید برای شغل خود باشید یا ممکن است به برنامه های رشد نیاز داشته باشید. شما ممکن است نقشه راه دقیقی از محصولات فعلی خود نداشته باشید یا به دنبال تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در یک صنعت جدید هستید. در هر دو حالت شما به یک استراتژی نیاز خواهید داشت.

رسیدن به این نکته که سازمانها به استراتژی نیاز دارند آسان است. اما ایجاد یک استراتژی کمی دشوار است.

  • واقعیت ها را جمع کنید.
  • چشم انداز بنویسید. (چشم انداز)
  • یک بیانیه ماموریت بسازید. (ایستاده)
  • اهداف استراتژیک را مشخص کنید.
  • تدوین برنامه های تاکتیکی.
  • مدیریت عملکرد.

در هر مرحله ، برای دانستن مقصد باید بدانید که کجا هستید. بنابراین قبل از اینکه به آینده نگاه کنید و قدمی بردارید ، باید عملکرد گذشته یا وضعیت فعلی منطقه مورد نظر برای پیاده روی را بررسی کنید.

به گوشه و کنار منطقه بازی نگاه کنید و مشخص کنید که چه کسی یا کدام شرکت موفق است ، چه چیزی را می توان بهبود داد و چه فرصت هایی را از دست داد. پیشنهاد می کنم مسیری را که دیگران انجام داده اند را تکمیل کنید و به دیگران نیز کمک کنید تا آن را تجربه کنند ، اما وارد منطقه بازی نشوید! ابزار و تکنیک های بسیاری وجود دارد که به این فرایند کمک می کند ، مانند تجزیه و تحلیل SWOT (نقاط قوت ، ضعف ، فرصت ها و تهدیدات).

شما باید نقاط قوت و ضعف درونی خود را در نظر بگیرید و فرصت ها و تهدیدها را ارزیابی کنید. در کنار زیرزمین ، ابزارهای PESTLE (سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، فناوری ، حقوقی و زیست محیطی) دریافت خواهید کرد که با موضوعات اصلی سروکار دارند. و تهدیدها و فرصتهایی که ممکن است در هر دسته بوجود بیاید را ذکر کنید.

مهمترین بخش این فرایند ، پرسیدن از افراد درست و باتجربه است تا مطمئن شوید که دقیق ترین اطلاعات را جمع می کنید.

ماموریت - اهداف - ارزش ها
ماموریت – اهداف – ارزش ها

فلسفه موجود شرکت یا سازمان شما چیست؟ ما کی هستیم و چه می خواهیم؟

این مأموریت اهداف اصلی و نیاز جامعه شما را از طریق فرآیند شناسایی و جمع آوری اطلاعات بیان می کند ، و این بیانگر مبنای تمایز شما از دیگران است. در بیانیه ماموریت به 6 سوال پاسخ دهید. چی؟ چه کسی؟ کجا؟ چرا؟ من؟ یکی از مواردی که در بیانیه ماموریت بیان شده است.

شما چه چیزی را می خواهید باشید اهداف خود را بنویسید مشروط بر اینکه غیرممکن باشد. منظره ستاره قطبی و جهت نقشه است و به شما انگیزه می دهد تا تصویری از آینده خود را به شما نشان دهند.

در دید شما نسبت به آینده صنعت که در آن هستید ، باید به اهداف سودآوری ، اهداف محصول ، اهداف بازار ، اهداف مشتری و اهداف کارکنان اشاره کنید.

در این مرحله ، هدف ایجاد مجموعه ای از اهداف سطح بالا برای همه زمینه های فعالیت شماست. اهداف باید اولویت ها را تعیین کرده و از رسالت و چشم انداز شرکت اطمینان حاصل کنند.

با اولین بار به بررسی خود ، به خصوص تجزیه و تحلیل SWOT و PESTLE ، می توانید نقاط قوت و ضعف مشخص شده در اهداف خود را بگنجانید.

در اصل ، اهداف شما باید هوشمندانه باشند (خاص ، قابل اندازه گیری ، دستیابی ، واقع بینانه و با محدودیت زمانی). اهداف شما همچنین باید شامل عواملی مانند KPI ، تخصیص منابع و الزامات بودجه باشد.

این زمان رسیدن به اهداف استراتژیک شما در برنامه های کوتاه مدت دقیق تر است! این برنامه ها شامل فعالیت هایی برای بخش های تجاری شرکت شما خواهد بود.

اکنون شما روی نتایج قابل اندازه گیری و برقراری ارتباط با سهامداران متمرکز شده اید که چه موقع باید انجام دهند. حتی می توانید برای اجرای استراتژی به برنامه های کوتاه تاکتیکی فکر کنید.

ممکن است تمام برنامه ریزی ها و کارهای سخت انجام شده باشد اما تعمیر آن ضروری است.

شما باید دائماً تمام اهداف و برنامه ها را مرور کنید تا اطمینان حاصل کنید که هنوز در مسیر درست رسیدن به این هدف کلی هستید.

مدیریت و نظارت بر کل استراتژی یک کار پیچیده است ، به همین دلیل بسیاری از مدیران ، مدیران و رهبران مشاغل به دنبال راههای جایگزین برای دستیابی به استراتژی ها هستند. ایجاد ، مدیریت و بررسی استراتژی مستلزم ضبط اطلاعات مربوطه ، شکستن بخشهای زیادی از اطلاعات ، برنامه ریزی ، اولویت بندی ، ثبت اطلاعات مربوطه و داشتن یک چشم انداز استراتژیک روشن است.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 


منبع خبر: 6 مرحله برای تدوین استراتژی مؤثر برای مشاغل اولیه

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا