بازاریابی

6 استراتژی تجاری که تولیدکنندگان نگهدارنده آجیل می توانند از آن استفاده کنند تا در نظر بگیرند

شرکت های تولید کره بادام زمینی بیشترین فروش خود را از طریق مشتریان وفادار ، دهان به دهان و همکاری می کنند اما باید موفقیت بازاریابی اینترنتی را نیز بررسی کنند.

این شرکت ها می توانند در به دست آوردن مشتریان بالقوه جدید ، حفظ مشتریان موجود و افزایش فروش بیشتر با استفاده از اهرم های داخلی و تحریک فکر برای فروش محصولات و / یا خدمات خود در وب موفق باشند.

در اینجا برخی از استراتژی های شرکت توت می تواند استفاده کند:

ایجاد رهبری فکری

برای موفقیت در بازاریابی ، مخاطبان باید شرکت را به عنوان یک پیشرو در حوزه کاری خود ببینند ، که در این حالت ایجاد می کند. آنها می خواهند شرکت ها ایده های جدید و خلاقیت های معتبری ارائه دهند.

به طوری که یک شرکت پرورش بادام زمینی می تواند شهرت خود را به عنوان یک رهبر فکری بهبود بخشد ، می توانند از یک وبینار حمایت کنند ، یک وبلاگ برای شرکت ایجاد کنند ، یک مقاله سفید منتشر کنند که توانایی های صنعت یا موارد مشابه را به نمایش می گذارد. آموزش محصولات و همچنین شرکت در نمایشگاه های تجاری و رویدادهای صنعت.

از اهرم کلمات کلیدی ، تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) و سئو استفاده کنید

یک استراتژی درخشان بازاریابی دیجیتال شامل سئو ، کلمات کلیدی و تبلیغات PPC تضمین می کند که جذب یک شرکت هدف به اینترنت برای یک شرکت آسان خواهد بود.

به عنوان مثال ، روش شناسی را در نظر بگیرید. شرکت های کره بادام زمینی می توانند در مناطق خاصی که شعبه و توزیع کننده دارند ، مشتری را هدف قرار دهند.

مشاغل می توانند با ایجاد صفحات وب منحصر به فرد برای یک منطقه و سپس جابجایی بازدید کنندگان از طریق تبلیغات PPC و کلمات کلیدی ، از این مزیت بهره مند شوند. به این ترتیب ، وقتی مشتری ها به دنبال تولید کننده داخلی هستند ، به راحتی پیدا می شوند.

انتشار مطالب مکتوب.

مهمترین قسمت بازاریابی آنلاین و همچنین تولید سرب ، محتوای مربوطه است. جریان سازگار آن ، رتبه بندی بالا در نتایج موتور جستجو را تضمین می کند و موقعیت شرکت را به عنوان یک رهبر در صنعت افزایش می دهد.

با نوشتن محتوای وب ، شرکت های میزبان وب باید نشان دهند که نیازهای مشتریان خود را درک می کنند ، در مورد اطلاعات قابل اعتماد و به روز ، راه حل های موثر و منحصر به فردی ارائه می دهند.

مارک را انسانی کنید.

یکی دیگر از راه های موثر برای داشتن یک برتری رقابتی در رقابت احترام به نام تجاری است. مشتریان از دیدن وب سایت های سنتی تعمیرات تجاری خسته شده اند. آنها می خواهند چیز جدید و ارزش بیشتری پیدا کنند. آنها می خواهند در مکالمه شرکت کنند.

به عنوان یک توصیه ، خوب است که یک تولید کننده نگهدارنده مهره با نشان دادن سمت انسانی خود با مشتریان خود ارتباط برقرار کند. به عنوان مثال ، آنها می توانند یک کمپین مانند “ملاقات با تیم” ایجاد کنند و تصاویر مدیران خود را نشان دهند و چند داستان در مورد عشق آنها به تولید اضافه کنند.

تورها و فیلم ها را به وب سایت محصولات / خدمات آنها به بازار اضافه کنید.

روش جدید دیگر برای برقراری ارتباط با مشتریان شامل بازدید و فیلم های مجازی برای فروش محصولات / خدمات آنها است.

شرکت ها همچنین می توانند روش های تولید ویدئو و موارد امنیتی و بازگشتی را نشان دهند که نحوه طراحی محصول را نشان می دهند.

پیشنهاد دیگر این است که شرکت ها برای نشان دادن ارزش خود ، توصیفات مشتری را به علاوه مطالعات موردی در آن ادغام کنند.

با مشتریانی که قبلاً ارتقا یافته اند همراه باشید.

بازاریابی آنلاین علاوه بر جذب مشتریان جدید ، در حفظ مشتریان موجود نیز م effectiveثر است. شرکت های کره بادام زمینی می توانند تبلیغات ایمیل را به ویژه برای مشتریان فعلی خود انجام دهند. می توان از این کمپین ها برای تخفیف محصولات ، کمک های پایان سال ، محتوا و منابع مرتبط تر برای دستیابی به اهداف خود استفاده کرد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا