بازاریابی اینترنتی

5 قدم اصلی برای یک خانه باز و کارآمد و موفق

اگرچه ، برخی معتقدند ، نگه داشتن خانه آزاد کلید فروش خانه است ، اما در واقعیت ، این تنها یک جزء در یک برنامه و سیستم کلی بازاریابی / فروش است. در حالی که تقریباً هر نماینده املاک و مستغلات این رویدادها را برگزار می کند ، بسته به نحوه استفاده و انجام آنها ، ارزش آنها غالباً متفاوت است ، با این حال ، این مقاله سعی خواهد کرد ، به طور خلاصه ، 5 مورد مهم ، بررسی ، بررسی و بررسی کند. بیشتر ، آنها را به همان اندازه که موفق هستند موفق می شوند. تا زمان طولانی ، این کارها با کارآمد و مؤثر انجام می شود ، این خطر وجود دارد ، آنها از نظر زمان ، پول ، تلاش ، انرژی و نتایج بالقوه هدر می روند.

1 بازاریابی / تبلیغات: بهترین نتایج از تعیین بهترین روش / راه برای بازاریابی و ترویج آنها حاصل می شود. کدام رسانه تبلیغاتی ممکن است بیشترین حس را برای این سرمایه خاص داشته باشد؟ چرا اینطور اعتقاد داری؟ چگونه می توانید بیشترین بهره را از آن ببرید؟ با هویت ، طاقچه ، در صورت وجود ، از این خانه و املاک ، مناسب ، بهترین ، و سپس شروع به کشف بهترین گزینه ها ، جذب خریداران بالقوه ، درست ، واجد شرایط شروع کنید. در حالی که همه دوست دارند جمعیت زیادی به خانه آزاد خود جذب شوند ، مگر اینکه ، مگر اینکه ، این افراد عمدتاً خریداران واقعی باشند و نه شکارچیان خانه ، احتمالاً به آرزوترین هدف خود نخواهید رسید!

2 تبریک / پذیرایی: شما فقط یک فرصت برای اولین بار تحت تاثیر قرار می گیرید. این ضرب المثل ، از نظر جذابیت محدود ، کارگردانی ، از بین بردن بو / احتقان و سایر منفی ها ، صادق است. این مسئله در مورد نماینده ای که این کار را انجام می دهد ، و نحوه استقبال و ملاقات با مردم ، در درگاه ، صحیح است که آیا آنها از آنها استقبال می کنند ، و ارزش دارند و آنها را راهنمایی می کنند ، صادق است.

3 اتصال: شما قادر نخواهید بود به طور مؤثر از آن پیروی کنید ، تا زمانی که / هر کس اطلاعات بیشتری را در مورد هر کسی که وارد شود دریافت کنید. در حالی که من ترجیح می دهم برای ورود به سیستم ، لااقل وارد سیستم شوید ، با استفاده از یک تبلت دیجیتال ، بسیار مهم است. حداقل آنها را مجبور کنید که این کار را بصورت دستی انجام دهند. اگر فاقد آن باشید چگونه می توانید پیگیری کنید؟ هنگامی که از یک نرم افزار / برنامه دیجیتالی استفاده می کنید ، می توانید فرآیند را به صورت خودکار و با ارسال فوری ردیابی ، ایمیل هدایت کنید.

4 مشاهده / پرسش و پاسخ: هر چند وقت یکبار خانه را نشان می دهید ، بستگی به این دارد که چه راحتی ، شما با همدلی واقعی ، سؤالات را به شما تبریک می گویید و تشویق می کنید ، و کاملاً پاسخ / پاسخ می دهید!

5 پیگیری: یک نماینده املاک و مستغلات باید یک خانه باز را ، هم به عنوان بازاریابی برای خانه موضوع و هم برای شما ، به عنوان نماینده در نظر بگیرد. آیا با کارآفرینی بودن و غیره آیا از جمعیت ایستادگی خواهید کرد؟ خانه های دیگری را به کسانی که علاقه مند نیستند معرفی کنید.

خانه های باز نیاز به مراقبت ، توجه ، زمان ، تلاش و هزینه زیادی دارند. آیا دریافت پول ، پول بیشتر آنها را بد گویی نمی کند؟

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا