بازاریابی اینترنتی

5 عاملی که باید هنگام انجام تحقیقات بازار در نظر بگیرید

آیا می دانید چرا اکثر مردم نتوانند به صورت آنلاین درآمد کسب کنند؟ این امر به این دلیل است که آنها دانش کافی در مورد بازار خود ندارند ، در مورد بازار خود اطلاعات زیادی ندارند و به همین دلیل شکست می خورند. تحقیقات بازار فرایندی بسیار مهم است که شما باید قبل از شیرجه رفتن به بازار خود انجام دهید.

اگر از این مرحله مهم غافل شوید ، هیچوقت کار شما به اشتباه نمی رود. ورود مستقیم به بازار بدون دانستن چیزهای زیادی در مورد بازار دقیقاً مانند غرق شدن به استخر است بدون اینکه بدانید عمق آن چقدر است. اگر این اتفاق برای شما بیفتد ، خودکشی است. بگذارید مثال دیگری برای شما بگذارم ، بگذارید بگوییم که شما می خواهید بستنی را به یک غریبه بفروشید ، آیا بستنی را از فروشنده خریداری می کنید و مستقیماً به آن غریبه می فروشید یا از غریبه می پرسم قبل از خرید از فروشنده چه طعم بستنی را ترجیح می دهد؟

جواب را خوب می دانید. اگر بدانید مشتریان شما چه چیزی را می خواهند و آنچه را که به دنبال آن هستند تحویل می دهند ، تجارت شما رشد می کند و فروش های زیادی را انجام می دهد. این عقل سلیم است وانمود نکنید و عمل نکنید که همه چیز را در مورد آنچه بازار شما می خواهد و مورد نیاز است بدانید ، تا زمانی که تحقیقات بازار خود را انجام ندهید ، هرگز نمی دانید.

بنابراین چه عواملی را باید در هنگام انجام تحقیقات بازار در نظر گرفت؟ اصولاً پنج عامل باید مورد توجه قرار گیرد. آنها عبارتند از:

1. سودآوری در بازار. شما باید دریابید که آیا افرادی که در بازار شما هستند حاضرند پول خرج کنند. عدم انجام این کار بازاری سودآور نیست.

2. بازارچه طاقچه. تعیین کنید که آیا بازاری که وارد آن می شوید یک بازار طاقچه است. اگر اینطور نیست ، آن را به یک بازار کوچکتر تجزیه کنید تا بتوانید راحت تر تسخیر شوید.

3. آیا دانش و مهارت دارید؟ شما باید بازاری را که می شناسید انتخاب کنید. اگر اطلاعات زیادی در مورد بازار ندارید ، باید زمان بیشتری را برای یادگیری در مورد آن صرف کنید.

4- رقابت در بازار. بهترین راه این است که به سراغ بازاری بروید که رقابت کمتری داشته باشد. من مطمئن هستم که شما نمی خواهید به بازاری بروید که بسیار رقابتی است و باید با افراد بزرگ رقابت کنید ، درست است؟

5- وابستگی به بازار. بازاری را انتخاب کنید که حداقل علاقه کمی به آن داشته باشید. به بازاری نروید که از آن متنفر باشید و هرگز خود را از این طریق بهبود ندهید.

این 5 عاملی است که باید در طول تحقیقات بازار شما در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید ، تحقیقات بازار پایه و اساس تجارت آنلاین شما است. شما باید آن را جدی بگیرید.

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا