بازاریابی

5 اشتباه رایج دیجیتالی که امروزه صاحبان مشاغل باید از آنها اجتناب کنند

اگر صاحب مشاغل هستید و برنامه هایی برای راه اندازی کمپین بازاریابی دیجیتال دارید ، مطمئن شوید که اشتباهات رایج را مرتکب نمی شوید. اول از همه ، آگاهی از این واقعیت که بازاریابی دیجیتال یک کار ساده نیست مهم است. از آنجا که موارد زیادی مانند تبلیغات پولی ، بازاریابی داخلی و SEO وجود دارد ، اشتباه کردن معمول است. این مقاله برخی از اشتباهات رایج را مورد بحث قرار می دهد که اگر می خواهید در کمپین خود موفق باشید ، نباید از آنها دوری کنید. به خواندن ادامه دهید.

1. هیچ هدفی ندارد

اگر برنامه بازخورد دیجیتالی متمرکز نداشته باشید ، نمی توانید یک کمپین موثر ایجاد کنید. بدون هدف ، راه به جایی نمی برید. از آنجا که کمپین شما متمرکز نخواهد بود ، در مدت زمان تعیین شده به هدف خود نخواهید رسید.

بدون اهداف دست یافتنی ، تجارت شما هرگز رشد نخواهد کرد. همه چیز منبع ناامیدی برای هدفی دست نیافتنی است. این نوع اهداف هر کاری که می کنید دست نیافتنی است.

همچنین ، باید اهداف خود را دنبال کنید تا ببینید چقدر موفق بوده اید. همچنین به شما در شناسایی زمینه های بهبود کمک می کند. بنابراین ، مطمئن شوید که اهداف شما مشخص ، قابل اندازه گیری ، دست یافتنی ، دست یافتنی و قابل دستیابی هستند.

2. عدم هدف قرار دادن مخاطبان مربوطه

یکی دیگر از اشتباهات در بازاریابی دیجیتال این است که مخاطبان مناسب را هدف قرار ندهید. به همین ترتیب ، اگر روی تعداد زیادی از مخاطبان تمرکز کنید ، به نتایج مورد نظر خود خواهید رسید. از آنجا که می خواهید تا حد ممکن با افراد بیشتری تماس بگیرید ، ممکن است وقتی آنها را در حال خرید محصول یا خدمات شما نمی بینید ، ناامید شوید.

هدف قرار دادن مخاطبان اشتباه ایده خوبی نیست و در نهایت زمان و هزینه زیادی را صرف خواهید کرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که محتوای مناسب را در اختیار مخاطبان مربوطه قرار دهید. قبل از اینکه کمپین خود را هدف قرار دهید ، باید عوامل زیر را در نظر بگیرید:

  • عادات خرید

  • سرگرمی

  • جالب هست

  • ساکنان

3. نادیده گرفتن طراحی وب سایت

در این عصر دیجیتالی ، داشتن دوستان ضروری است ، به ویژه برای مشاغل. بنابراین ، شما نمی خواهید در نهایت این جنبه از وب سایت تجاری خود را نادیده بگیرید. به عبارت دیگر ، وب سایت شما باید آسان برای استفاده باشد و باید اطلاعات ارزشمندی را ارائه دهد. عدم بهینه سازی وب سایت شما در مورد تجربه کاربری بد است و شما با این رقابت کنار خواهید ماند.

یک وب سایت خوب باید دارای یک نوار جستجوی ساده ، سبد خرید ، تصاویر و دکمه های فراخوانی باشد.

4. با بهینه سازی موتور جستجو (SEO) کار نمی کند

SEO به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را در موتورهای جستجوی اصلی ، به ویژه Google پیدا کنید. بنابراین ، اگر این جنبه از بهینه سازی محتوای اینترنت را در نظر نگیرید ، مشتریان و مشتریان زیادی را از دست خواهید داد.

یکی از بزرگترین اشکالات بازاریابی آنلاین برای شرکت های سئو این است که به آنها زمان کافی برای شروع نتایج نشان نمی دهد. سئو نیاز به صبر دارد. در مقابل ، کمپین شما رشد می کند و به نتایج دلخواه شما می رسد.

علاوه بر افزودن کلمات کلیدی مرتبط به محتوای خود ، باید از شیوه های خوب SEO نیز پیروی کنید. برخی از آنها به شرح زیر است:

  • بهبود علامت عنوان

  • بهبود زمان صفحه در وب سایت شما

  • تحویل محتوا با اطلاعات و هدف

5. عدم تمرکز بر مشتریان فعلی

اگر شما فقط مشتریان جدیدی را جذب می کنید ، یک اشتباه بزرگ انجام می دهید. همچنین باید از مشتریان فعلی خود تمرکز کنید تا از نرخ تبدیل بالاتری برخوردار شوید.

به طور خلاصه ، در اینجا 5 اشتباه رایج در بازاریابی دیجیتال است که نباید به عنوان صاحب مشاغل در سال 2021 از آنها اجتناب کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا