بازاریابی

4G WiMAX – The Future of Internet

دنیایی را تصور کنید که همه جا اینترنت بی سیم دارد. شما می توانید هر کجا که بخواهید کار کنید – و بازی کنید. می‌توانید لپ‌تاپ خود را روشن کنید و وقتی سوخت خودرویتان عوض شد، به چند ایمیل سریع پاسخ دهید. حتی می توانید به پارک بروید و یک قسمت از برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را تماشا کنید و از روزهای زیبای بهاری لذت ببرید.

در گذشته این موقعیت ها رویاهای ناب بودند. در حالی که بسیاری از شرکت ها وای فای ارائه می دهند، شرکت هایی نیز وجود دارند که این کار را نمی کنند. حتی در شهرهای مرکزی مانند سانفرانسیسکو یا میامی، برای یافتن سیگنال وای فای قابل استفاده مشکل خواهید داشت. و حتی اگر یک علامت قابل استفاده پیدا کردید، باید نگران ایمنی باشید. دسترسی به حساب بانکی آنلاین خود از طریق وای فای عمومی یک راه عالی برای سرقت اطلاعات شخصی شما است.

با این حال، راهی برای تحقق این رویاها وجود دارد. فناوری جدیدی که به نام 4G WiMAX شناخته می‌شود، نوید ارائه وای‌فای را به کل شهر می‌دهد و به شما امکان می‌دهد به صورت بی‌سیم در هر کجا به اینترنت دسترسی داشته باشید.

4G وایمکس چیست؟

وای فای سنتی کارهایی را که باید انجام شود انجام می دهد. با این حال، این کار تنها به شعاع چند صد در شرایط عالی گسترش می یابد. این یک استاندارد مخابراتی است که با هدف ارائه دسترسی به اینترنت در یک منطقه کوچک به جای کل شهر ایجاد شده است. در حالی که برخی از شهرهای کوچک، دسترسی به اینترنت بی سیم از طریق شبکه های WiFi و گسترش منطقه موفق بوده اند، شهرهای بزرگتر به فناوری های دیگری نیاز دارند.

اینجاست که وایمکس وارد می شود. وایمکس مخفف Worldwide Interoperability for Microwave Access است. این استانداردی است که به همه دستگاه های وایمکس اجازه می دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. وایمکس با وای‌فای متفاوت است زیرا برای انتقال سیگنال‌ها در فاصله‌ای با کیلومتر و نه متر طراحی شده است. اطلاعات از دستگاه انتقال اصلی که توسط ارائه‌دهنده خدمات وایمکس استفاده می‌شود، ارسال و دریافت می‌شود نه روتر که متعلق به یک فرد یا شرکت است.

اصطلاح 4G که اغلب برای راه حل های وایمکس استفاده می شود، مخفف نسل چهارم است. این یک کلمه فنی نیست زیرا به معنای فناوری خاصی نیست. در عوض، برای اطلاع رسانی به مشتریان از پیشرفت های قابل توجه سرعت نسبت به فناوری های قبلی استفاده می شود.

4G وایمکس در مقایسه با DSL و کابل

برنامه‌های وایمکس 4G امروزی می‌توانند متوسط ​​سرعت دانلود 3 تا 6 مگابیت در ثانیه و سرعت انتقال تا 1 مگابیت در ثانیه را مدیریت کنند. حداکثر سرعت بسته به سرویس مورد استفاده می تواند به 10 مگابیت در ثانیه برسد.

با سرویس های باند پهن سنتی تر مانند DSL و کابل رقابت می کند. برنامه های DSL پایه معمولاً با سرعت 1.5 مگابیت در ثانیه از طریق شرکت هایی مانند Qwest و Earthlink شروع می شوند، در حالی که ارائه دهندگان اینترنت کابلی مانند Comcast ارائه دهندگان کابلی را با سرعت های 1 تا 3 مگابیت در ثانیه بسته به موقعیت مکانی شما ارائه می دهند.

فناوری وایمکس امروزی نمی تواند با حداکثر سرعت DSL و کابل مطابقت داشته باشد، که اغلب در گران ترین برنامه های خدماتی به 20 مگابیت در ثانیه می رسد. البته، DSL و Cable نمی توانند دسترسی به اینترنت بی سیم را در هر نقطه از شهر شما ارائه دهند. تجهیزات مورد نیاز برای استفاده از WiMAX 4G معمولاً ارزان هستند. رایانه‌هایی که قبلاً وایمکس فعال هستند، نیازی به تجهیزات اضافی ندارند و همه رایانه‌های دیگر می‌توانند از آداپتور USB WiMAX برای دسترسی به اینترنت استفاده کنند. خرید این آداپتور اغلب گرانتر از خرید مودم و روتر مورد نیاز برای نصب اینترنت بی سیم در خانه شما است.

توجه داشته باشید که برخی از کاربردها در خانه های روستایی استثنایی هستند، زیرا مسافت های طولانی مستلزم قرار دادن بشقاب های بزرگ در خارج از خانه است.

پوشش وایمکس

وایمکس یک فناوری جدید و هیجان انگیز است. این بدان معناست که در دسترس بودن هنوز محدود است، اما شهرهای زیادی هستند که پوشش وایمکس در دسترس هستند.

بزرگترین ارائه دهنده پوشش وایمکس در ایالات متحده Clear است، شرکتی که منحصراً بر روی اینترنت وایمکس تمرکز دارد. Clear در پورتلند، اورگان شروع به کار کرد و به تدریج این سرویس را به بازارهای جدید معرفی کرد. شهرهای تحت پوشش Clear اکنون شامل سیاتل، لاس وگاس، هیوستون، دالاس، آتلانتا، شیکاگو، فیلادلفیا و بسیاری دیگر می شوند. Clear به طور مداوم پلتفرم‌های جدید سرویس WiMAX 4G را ارائه می‌کند و امیدوار است ظرف چند سال خدماتی را به تمام شهرهای بزرگ کشور ارائه دهد. Clear سرویس WiMAX 4G را با 40 دلار در ماه ارائه می دهد.

در حالی که Clear بزرگ‌ترین بازیگر در بازار ایالات متحده است، اما تنها نیست. سرویس اینترنت وایمکس منطقه ای توسط بسیاری از سازمان ها ارائه می شود. به عنوان مثال، AT&T آلاسکا یک شبکه وایمکس را ارائه می دهد که آنکوریج و جونو را پوشش می دهد، و دانشگاه میشیگان شمالی یک شبکه وایمکس ایجاد کرده است که Marquette، میشیگان را پوشش می دهد. اینها فقط دو نمونه هستند. خدمات وایمکس زیادی در سراسر کشور وجود دارد و هر ماه خدمات جدیدی ارائه می شود.

این فقط شهرها نیستند که وایمکس دریافت می کنند. بزرگترین برنامه های کاربردی طراحی شده برای شبکه های وایمکس اغلب شامل مناطق روستایی می شود. به عنوان مثال، کانزاس باند پهن قبلاً یک شبکه وایمکس برای کشور سالین ساخته است و برنامه هایی برای ایجاد یک شبکه وایمکس روستایی دارد که در مجموع منطقه ای از 18 تا 12000 مایل مربع را پوشش می دهد.

آینده وایمکس

در حالی که در ابتدای راه وایمکس فناوری است که بدون شک محبوب خواهد شد. امکان خرید طرح اینترنت و استفاده از آن در هر نقطه از شهرتان، به جای محدود شدن به خانه، مزیت بزرگی است که مطمئنا مشتریان زیادی را به سمت این خدمات جذب می کند.

وایمکس همچنین اینترنت رایگان را برای افرادی که قبلاً گزینه های کمی داشته اند یا هیچ گزینه ای نداشته اند به ارمغان می آورد. در مناطق روستایی، هزینه زیرساخت با خدمات پخش سنتی می تواند بسیار بالا باشد، اما وایمکس می تواند مسافت های طولانی را با زیرساخت های کم پوشش دهد. این یک فناوری برد-برد است که به نفع همه کسانی است که درگیر هستند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا