اخبار بازار

4 نکته برای شروع تجارت در رکود

Covid-19 میلیونها شرکت را مجبور به ارزیابی مجدد مدلهای تجاری خود کرده است. اما در مورد مشاغل که هنوز هم فقط ایده هایی در ذهن کارآفرینان هستند ، چه می توان گفت؟

اما مانند بحران های دیگر در طول تاریخ ، بحران قریب الوقوع اقتصادی فرصت بسیار خوبی را برای مؤسسین فراهم می کند. مایکل لوب ، بنیانگذار و مدیرعامل Loeb.nyc گفت: “چنین لحظه هایی مانند آتش سوزی جنگل است. این آتش سوزی ها در برخی مشاغل ضربه خواهد دید در حالی که این گرما می تواند بذرهای جدیدی را به خاک پخش کند. “(موقعیت های جدید ایجاد شده توسط شرایط بد را نشان می دهد. بسیاری از شرکتهای شگفت انگیز در رکود و فروپاشی بازار متولد شدند.”

اگر فکر می کنید ایده تجاری شما برای مرحله بعدی آماده است ، از آن به عنوان راه حلی برای نیازهای مشتری در حال ظهور استفاده کنید. در اینجا چهار نکته برای کمک به شما آورده شده است.

1- مکان خود را پیدا کنید (در بازار)

شرکت های صنعتی مانند Airbnb در جریان رکود اقتصادی تشکیل می شوند. آیا می توانید همین حالا به یک موقعیت منحصر به فرد در بازار اشاره کنید؟ آیا می توانید راه حلی ارائه دهید که به مردم کمک کند بحران فعلی را پشت سر بگذارند؟ از طرف دیگر ، آیا می توانید ایده اصلی خود را در همان موقعیت اعمال کنید؟

به عقب برگردید و از دنیای اطراف خود قدردانی کنید. مشکلات موجود در اخبار ، دوستان ، همکاران و افراد را در خبر شناسایی کنید و به دنبال راه حل هایی برای مشکلات بی پاسخ باشید.

در بحبوحه آشفتگی فعلی ، بسیاری از این مواضع بیان می شود. خدمات بهداشتی و آموزشی ، که دو صنعت بسیار مهم در هر جامعه ای هستند ، به طور قابل توجهی مختل می شوند. این صنایع فوراً به ابتکارات نوسازی احتیاج دارند. در قرن گذشته آموزش و پرورش به طور قابل توجهی مختل نشده است. والدین و دانش آموزان اکنون به دنبال بهینه سازی وقت ، منابع آنلاین و درگیری معلمان هستند تا ماه های مدرسه را از دست ندهند.

اگر محصول یا خدمات شما هنوز با نیاز فعلی مطابقت ندارد ، ببینید آیا می توانید آن را با نیاز استاندارد جدید تنظیم کنید یا خیر. ممکن است شرایط قبل از آن بلافاصله به حالت عادی برنگردد. به همین دلیل ، سازگاری با وضع موجود یک توانایی مثبت است. آیا مثلاً نرم افزاری دارید که می تواند تجربه کنفرانس ویدیویی کاربران را افزایش دهد وقتی که در ابتدا به این روش طراحی نشده بود؟ آیا خدمات شما می توانند تجربیات تجاری یا ارتباط آنلاین را تسهیل کنند؟

اگر می توانید خود را در بازار با محصول خود قرار دهید ، تمام تلاش خود را کنید تا از این فرصت استفاده کنید زیرا چنین فرصتهایی نادر هستند.

آنچه را مردم می خواهند ارائه دهید: ارتباط و قدرت برقراری ارتباط

در دوران رکود اقتصادی مردم از خرید چیزهایی که پاسخگوی نیاز واقعی آنها نیست خوشحال نمی شوند. از این رو محصولات بیهوده ناکام خواهند ماند. در حقیقت ایده های متمرکز اجرا می شوند.

الان مردم به چه چیزهایی احتیاج دارند؟ الان به چه چیزهایی احتیاج دارید؟

آنچه همه به آن نیاز دارند ارتباط است. با ایجاد و تقویت روابط بین افراد ، به یک عامل ضروری و غیر ضروری تبدیل شوید. شما بدون استفاده از حضور آنلاین خود قادر نخواهید بود این کار را انجام دهید (هرچه تعامل بهتر باشد). از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای بازاریابی خود و ایجاد روابط با مشتریان استفاده کنید. اینستاگرام می تواند عناصر بصری محصول شما را به نمایش بگذارد و بحث و گفتگو را شروع کند ، به این معنی صمیمیت و ارتباط آنلاین ، اصلی ترین وضعیت جدید جامعه است (حتی اگر کنفرانس های بزرگ مجاز به تشکیل مجدد مجدد بعد از Covid 19 باشند ، حضور آنلاین شما باعث می شود بیشتر نمایان شوید).

3 – خود را آماده کنید تا به دریا بروید و کاری جدید انجام دهید

اگر می خواهید در کاری که قبلاً انجام نداده اید سرمایه گذاری کنید و بسیار خطرناک است ، باید بسیار با احتیاط عمل کنید و به کیف پول خود نگاه کنید.

گروچن می گوید: “سرمایه گذاران به دنبال ایده نیستند ، آنها به دنبال شغلی هستند که کشش داشته باشد و برای بدست آوردن ایده مناسب و سرمایه بیشتر باید حداقل بودجه را بدست آورند.”

اگر حداقل سرمایه لازم را ندارید و هنوز بیکار هستید ، می توانید از دوستان و خانواده کمک بگیرید ، اما بهتر است قدمی به عقب بردارید و مراقب باشید: اگر می خواهید از افراد اطراف خود وام بگیرید ، آنها را ناراحت نکنید ، حداقل می توانید یک صندلی در هیئت مدیره به آنها بدهید. فقط بخاطر داشته باشید که آنها باید ببینند که شما نیز حداقل چند هزار دلار در این سرمایه گذاری شرکت می کنید.

همچنین ، صادقانه از خود بپرسید که آیا در وضعیت مناسب قرار دارید یا خیر. برای اینکه رهبر خوبی در چنین مشاغل باشید ، باید:

خلاق و روشنفکر باشید تا بتوانید جهان را از زوایای مختلف ببینید و فرصتهایی را پیدا کنید که دیگران قادر به تشخیص آن نیستند.

یک هوش ذهنی داشت تا به طور اتفاقی مشکلات جدید و غیر منتظره را برطرف کند.

اگر در زندگی خود مشکلات دیگری دارید ، به شما آسیب می رساند و توانایی آزاد بودن و انعطاف پذیری شما می شود.

سرمایه گذاری در نقاط قوت خود را ترتیب دهید ، برای هر کاری که در آن روز قبل از شروع روز انجام می دهید ، یک لیست چک درست کنید ، مانند صحبت کردن با مدیرعامل های شغلی که می خواهید با آن ارتباط برقرار کنید یا طراحی کنید ایده هایی برای محصول خود داشته باشید و سپس درباره هر یک از این ویژگی هایی که ایجاد کرده اید بازخورد بگیرید. آنها لزوماً نباید ایده شما را بهبود بخشند ، آنها فقط باید پاسخ بازار به ایده شما را آزمایش کنند. اگر در حال حاضر شغل تمام وقت دارید ، متوقف نشوید تا زمانی که به نمونه اولیه خود پاسخ مثبت دهید.

4- از شروع مشاغل در زمان رکود استفاده کنید.

با رکود اقتصادی ، بیشتر شرکت هایی که از مشاغل جدید حمایت می کنند ، نرخ تخفیف جدیدی را ارائه می دهند. برای مثال ، Shopify یک دوره آزمایشی 90 روزه رایگان را ارائه می دهد و HubSpot محدودیت های ایمیل مارکتینگ را به حالت تعلیق درآورده و هزینه های تبلیغاتی را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.برای یک کارآفرین در این شرایط ، هزینه عملیاتی ارزان تر از حد معمول است و احتمالاً تا 12 ماه آینده نیز باقی خواهد ماند.

یکی دیگر از مشکلات شایع محدودیت با استعداد نیروی کار است. به عنوان مثال ، بسیاری از شرکت ها به دلیل همه گیری ، درصد کارمندان را اخراج کردند. بسیاری از کارگران ماهر که قبلاً در دسترس نبودند ، اکنون به دنبال کار هستند.

ارزش موجودی کارمندان جدید ، همان ارزش موجودی موجودی مالی است. تجربه حرفه ای آنها به شما کمک می کند درک کنید که زمان رسیدن جذابیت ها چیست.

رکود زمانی است که چنین شرکت هایی تشکیل می شوند. درست مانند شرکتهای ارز مجازی ، وقتی اعتماد به نفس در بانکها و سیستمهای سنتی در حداقل زمان به سر می برد ، رشد کردند. مشاغلی که راه حلهای جایگزین برای مشکلات عادی را در مواقع بحران ارائه می دهند بر رقبای خود تقدم دارند.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا