اخبار بازار

4 مرحله برای ساخت محصولات از ابتدا

در تمام مشاغلی که در گذشته داشتم روی محصولاتی کار می کردم که رشد می کنند و بالغ می شوند و کار من رشد محصول با ایجاد تغییرات مکرر بود. من به تازگی مشاغل را عوض کردم و به تیمی پیوستم که باید از ابتدا شروع کند و محصولات جدیدی را ایجاد کند. اینگونه است که شما محصولی را از ابتدا ایجاد می کنید.

محصولات مانند انسان مراحل مختلف زندگی را طی می کنند
محصولات مانند انسان مراحل مختلف زندگی را طی می کنند

مهاجران جدید موفق – محصولاتی که اهداف جدید و ارزشمندی را برای افراد در مقیاس بزرگتر ایجاد می کنند – کاملاً از ابتدا ایجاد نمی شوند. محصولات مانند انسان مراحل مختلف زندگی را طی می کنند. شما نمی توانید از همان تکنیک ها و فرآیندهای استفاده شده برای رشد محصولات بالغ برای رشد جدید استفاده کنید.
با نامگذاری مراحل مختلف توسعه محصول ، دانستن اینکه هر پروژه در چه مرحله ای قرار دارد و درک مهمترین مرحله در آن مرحله ، می توانید شانس خود را در تولید محصولاتی که تأثیر قابل توجهی در جهان دارند ، افزایش دهید.

علایق مخاطب نماهایی است که در صورت موفقیت آمیز بودن محصول ، تفاوت در رفتار ، خلق و خوی و احساسات مخاطب هدف چیست. قبل از تنظیم ظاهر یا کد محصول ، بر اساس آنچه مردم می خواهند و نیاز دارند ، چشم انداز روشنی را برای محصول خود تنظیم کنید.

برای تعیین موفقیت مناسب برای کاربران …

1. مشکلی را که می خواهید حل کنید شناسایی کنید. مشکلات مردم معمولاً یک نیاز ، مسئله یا فرصتی برای تحقق کسی است که در خیابان است. مشکلات واقعی مردم تعیین می کند که مردم در زندگی روزمره خود چه کاری می توانند انجام دهند و تعیین می کنند که راه حل فعلی چیست. و اطمینان حاصل کنید که مشکلی که می خواهید آن را حل کنید یک مشکل واقعی است که شرکت شما باید آن را برطرف کند. چه رفتارها ، راه حلها ، مطالعات یا داده ها به شما می گویند این یک مشکل است؟ آیا این یک مشکل سطحی است (“من می خواهم با استفاده از تلفن همراه خود غذا سفارش دهم”) یا این یک مشکل ریشه ای است (“من باید همین حالا و اینجا چیزی بخورم”)؟

2. مخاطب هدف اصلی خود را شناسایی کنید. چه کسی بیشتر به محصول شما احتیاج دارد؟ برای چه کسی این مشکل آنقدر بزرگ است که او واقعاً می خواهد کاری برای حل آن انجام دهد؟ این بسیار جالب است که بدانید چگونه سرانجام جمعیت زیادی می توانند از ویژگی و محصول شما استفاده کنند ، اما محصولات موفق با گروه کوچکی از گیرندگان اولیه شروع می شوند ، عاشق آنها می شوند و به مرور زمان رشد می کنند. چه کسی اولین هزار نفری است که عاشق محصول شما شد؟

3. اگر محصول شما موفق تر است مخاطبان شما متفاوت عمل می کنند توضیح دهید. اگر محصول شما شروع به کار کند ، چه عواملی در رفتار و تفکر کاربر تغییر خواهد کرد؟ به نظر شما کدام مدلهای ذهنی در استقبال شما از محصول شما استقبال می کند؟ اگر در حال اجرای تبلیغات تبلیغاتی برای مخاطب هدف خود هستید ، ارزش محصول خود را چگونه توضیح می دهید؟

دستیابی به تناسب محصول به بازار به معنای ایجاد و چرخش مسیر محصول برای دستیابی به مزایای مورد نظر برای کاربران است. نکته اصلی در این مرحله تعریف فرضیه های مناسب و رسیدن به نتایج نهایی در رابطه با این فرضیه ها در اسرع وقت است.

به طور مؤثر کار کنید تا محصول در بازار جا بیفتد …

1. محصولی قابل قبول و هدفمند (MVP) را برای مشتریان هدف خود ایجاد کنید. هزاران نفر را انتخاب کنید که عاشق محصول شما باشند و از ابتدا تا انتها یک تجربه کامل طراحی کنید. هرچه در بین مخاطبان عمیق تر باشید ، این تجربه کاربری دقیق تر و مناسب تر است. حداقل محصول قابل قبول شما (MVP) باید یک تجربه بسیار مفید باشد. اگر کاربران شما از ویژگی های محصول شما بی اطلاع هستند ، نمی دانید که چرا و چگونه از آن استفاده کنید ، محصول شما خیلی کند یا پر از اشکالات است ، شما نمی توانید فرضیه محصول خود را به درستی آزمایش کنید. با این حال ، وقت خود را روی مواردی که هیچ نقشی در موفقیت یا عدم موفقیت محصول شما ندارند ، مانند طراحی انواع جدید دکمه ها یا زبانه ها (بر خلاف استفاده از اجزای استاندارد) ، هدر ندهید.

2. معیارهای موفقیت را برای محصول خود تعیین کنید تا اطمینان حاصل شود که کاربران به هدف خود می رسند. ملاک موفقیت شما باید در مورد این باشد که آیا محصول شما به همان اندازه که انتظار داشتید ارزش دارد یا خیر.
یک مثال خوب: “میزان نگهداری برای افرادی که از ویژگی (الف) استفاده می کنند حدود 30٪ است” و “افرادی که از ویژگی (ب) استفاده می کنند 3 برابر بیشتر از گذشته به اشتراک می گذارند.” همیشه نگه داشتن مشتری به عنوان آنچه می بینید مهم است زیرا در مورد اینکه آیا محصول شما به اندازه کافی مهم است تا مردم بخواهند دوباره از آن استفاده کنند مهم باشد. از آنجا که بخش کوچکی از افراد را برای شروع انتخاب کرده اید ، هدف شما باید تغییر عمده ای در رفتار گروهی باشد (به جای اینکه سهم خود را 5٪ افزایش دهید ، اشتراک گذاری 2-3 برابر مهم است).

3. فرض کنید می خواهید یاد بگیرید ، نمی خواهید دنیا را تصرف کنید. در این مرحله ، هدف از تأیید این است که مطمئن شوید این محصول برای بخش کمی از افراد بسیار خوب کار می کند ، یا می دانید که برخی از فرضیات شما نادرست هستند ، اما هر دو نتیجه عالی هستند.

این ذهنیت به دو دلیل خوب است:

  • عدم عرضه محصول به معنای عدم موفقیت نیست.
    در تهیه محصول از ابتدا ، غیر واقعی است که انتظار داشته باشید هر فرضیه ای که انجام دهید صحیح است. تیم هایی را که به خوبی کار می کنند و به سرعت درک می کنند که چرا یک فرضیه خاص کار نمی کند ، پاداش می دهد ، حتی اگر توصیه ای که به آنها می شود تغییر مسیر محصول یا به پایان رساندن پروژه است. اگر فرض کنید هر کاری که انجام می دهید باید موفق باشد ، فقط ایده های محافظه کارانه را امتحان خواهید کرد.
  • از بهینه سازی اولیه جلوگیری کنید.
    قبل از اثبات ارزش محصول خود ، از هدر رفتن وقت و هزینه خود نگران نباشید. همچنین در این مرحله مهم نیست که چگونه محصول شما باید با ایده محصول مؤثر دیگر کار کند (زیرا هیچ کس نمی داند که آیا شما هنوز ایده را می خواهید یا نه؟). همچنین ، فکر نکنید هر چیزی که با محصول همراه باشد می تواند تغییر بیشتری کند ، بنابراین محصول خود را خیلی زود نشان ندهید.

تبریک می گویم! اکنون محصول شما برای یک بخش از مردم تعادل محصول به بازار دارد. زمان به دور انداختن آن و حرکت به جلو.

تغییر محصول به معنی …

1. تجارت خود را برای یک بازار بزرگتر بهینه کنید. همه ما در شرایطی هستیم که محصول ما آماده به اشتراک گذاری و جذب مخاطب است اما درآمد آن چیزی نیست که انتظار داشتیم. یا اطمینان حاصل کنید که مخاطبان هدف شما از این محصول راضی هستند ، اما چیزی را در محصولی قرار دهید که در تیم رشد و نمو کند. از طرف دیگر ، محصول شما 20٪ اندازه برنامه را افزایش می دهد. یا محصول شما شبیه به تیم دیگری است که در حال آزمایش است و این دو محصول با هم قابل ارائه نیستند. این مرحله می تواند دشوار و دشوار باشد و احتمالاً شامل نبرد با داده ها ، کار سخت و بحث و گفتگوی تیمی است ، اما مهم است که به یاد داشته باشید که مخاطبان شرکت شما را به عنوان مجموعه ای از محصولات نمی بینند ، اما آنها شرکت شما را می بینند. آنها آن را به عنوان یک تجربه جامع می بینند. وقتی محصول خود را به خوبی بهبود ندهید ، محصول شما پیچیده و گیج کننده می شود. خبر خوب این است که اگر تاکنون قدم برداشته اید ، اطمینان حاصل کنید که محصول شما برای برخی افراد کار می کند ، و این باید شما را به ایجاد انگیزه در دسترسی به مخاطبان گسترده تر تبدیل کند. .

2. بررسی کنید که محصول برای شرکت کار می کند یا خیر. مهم است که محصول جدید اندازه کلی کیک را افزایش دهد ، و نه فقط قسمت کیک شما. اگر این محصول باعث می شود قسمت های دیگر محصول رنگی کمتری داشته باشند ، آیا باید ارزش ارائه شده را اندازه گیری کنید؟ آیا این محصول در آینده ارزشهای دیگری را ایجاد می کند یا چارچوبی را برای ما فراهم می کند که بتوانیم با گذشت زمان به سمت ایجاد ارزش حرکت کنیم؟ در غیر این صورت ، تنها کاری که باید انجام دهید ارزیابی مجدد است و به جای فشار آوردن به آن ، محصول را آزمایش کنید.

3. آن را به یک تجربه عالی تبدیل کنید. از آنجا که یافتن تناسب مناسب بین محصول و بازار به معنای حرکت با سرعت کامل است ، شاید شما مجبور شوید بخش هایی از روند توسعه را با دقت کمتری پیاده سازی کنید. طراحی های شما خشن است ، دکمه های شما کاملاً هماهنگ نیستند ، شما دارای علائم متن هستید ، بارگیری صفحه از میانگین بیشتر طول می کشد ، کد شما دارای اشکالات و غیره است. اکنون که شما در حال اصلاح هستید ، اکنون زمان آن است که تمرکز کنید و کارها را به درستی انجام دهید.

رشد محصول شما به معنای فهمیدن چه تغییراتی باعث می شود محصول شما برای افراد بیشتری اهمیت بیشتری پیدا کند و برای افرادی که قبلاً از آن استفاده کرده اند ، اهمیت بیشتری پیدا کند. این مرحله ای است که بسیاری از گروه ها می خواهند از اینجا شروع کنند ، در صورتی که باید سه مرحله قبلی را طی کنند. بنابراین چگونه افراد بیشتری را وارد قیف فروش خود می کنید؟

مدل رشد موفقیت آمیز …

1. این یک داستان برای گسترش (جذب) مشتریان جدید دارد. به نظر شما هزار کاربر زیر چه کسانی هستند؟ به نظر شما چه کسی می تواند از محصول شما سود ببرد اما امروز از آن استفاده نکنید؟ برای اینکه این محصول برای آنها مهم تر شود چه ویژگیهایی را باید به محصول خود اضافه کنید؟ روند گسترش یک محصول به مخاطبان جدید می تواند مانند یک چرخه و مانند بازگشت به مرحله 1 باشد ، جایی که ممکن است کار دیگری برای رسیدن به یک بخش جدید برای دستیابی به تناسب بازار محصول لازم باشد.

2. این یک داستان برای افزایش جذابیت کاربر دارد. برای ایجاد اهمیت محصول بیشتر برای کاربران فعلی ، چه تغییراتی لازم است؟ وقتی کاربران برای اولین بار کاربر یک محصول شوند ، چه اتفاقی می افتد؟

3. به طور مداوم راندمان قیف خود را کنترل کنید. با افزایش تعداد افرادی که در قیف می روید ، قیف شما اثبات شده است. آیا در یک نقطه از قیف افزایش نرخ سقوط را مشاهده می کنید؟

توسط جولی زو ، فیس بوک طراحی محصول VP

من دوست دارم که شما نظر و تجربه خود را در مورد محصول و رشد برای من بنویسید.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا