3 کشور جهان از هوش مصنوعی برای ردیابی زیردریایی های چین کمک می گیرند

امروزه از هوش مصنوعی در زمینه های مختلفی استفاده می شود؛ به نظر می رسد این بار فناوری به دریا نیز راه یافته است. ردیابی زیردریایی توسط هوش مصنوعی جدیدترین کاربرد این تکنولوژی بوده که سه کشور جهان قرار است از آن بهره ببرند.
بر اساس گزارش بلومبرگ، مسئولان دفاعی آمریکا، انگلستان و استرالیا روز جمعه اعلام کردند که بخش نظارت و هواپیما های تهاجمی ارشد نیروی دریایی آمریکا قرار است به ردیابی زیردریایی چینی ها توسط هوش مصنوعی بپردازند. هوش مصنوعی با انجام الگوریتم خاصی بر اساس داده های ردیاب صوتی که ردیاب های این سه کشور جمع آوری کرده اند را به سرعت پردازش می کند.

ادامه مطلب در ادامه
بیشتر بخوانید:

  تانک مرکاوا چیست ؟
  گنبد آهنین چیست ؟
  خطرناک ترین جنگنده ایران

ردیابی زیردریایی توسط هوش مصنوعی

این فناوری به متحدان امکان می دهد تا زیردریایی های چینی را با دقت و سرعت بیشتری ردیابی کنند و فرآیند نفوذ و آپدیت نیروهای نظامی چین را تحت نظر قرار دهند. این آزمایشات جزئی از توافق Aukus Pillar II بین این سه کشور برای به اشتراک گذاری تکنولوژی هستند. یکی از رهکارهایی که آمریکا، انگلستان و استرالیا برای کنترل بیشتر چین اننجام می دهند استفاده از هواپیماهای ساخت بوئینگ برای قسمت نظارتی نیروی دریایی است. نکته اینکه هواپیماهای جنگی ایالات متحده مدام بر فراز اقیانوس آرام به خصوص قسمت جنوبی دریای چین پرواز می کنند.
ردیابی زیردریایی توسط هوش مصنوعی

این سه قدرت نظامی از الگوریتم های پیشرفته هوش مصنوعی استفاده می کنند تا داده های مربوط به شناوه های صوتی و شناسایی در زیر آب را پردازش کنند. این الگوریتم ها در سیستم های مختلفی که مثل هواپیمای P-8A Poseidon استفاده می شوند، نقش اساسی دارند.

این همکاری تنها بخشی از Aukus pillar ll به شمار می رود و این سه متحد قصد دارند تکنولوژی هایشان را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. مرحله اول این همکاری بیشتر بر توسعه توانمندی های بومی استرالیا در حوزه زیردریایی های هسته ای تمرکز دارد؛ گفتنی است که  استرالیا قصد دارد تا سال 2024 زیردریایی جدیدی تولید کند. در فاز دوم این آزمایش قرار است این سه متحد در هشت حوزه تکنولوژی از جمله تکنولوژی های کوانتومی، امنیت سایبری و سلاح های مافوق صوت با یکدیگر همکاری کنند.

ردیابی زیردریایی ها توسط هوش مصنوعی که بر اساس بیانیه Aukuspillarll بین این سه کشور در حال انجام است یکی از همکاری های بزرگ آمریکا برای مقابله با چین محسوب می شود.

براساس بیانیه مشترک للویت آستین، وزیر دفاع آمریکا، ریچیارد مارلز، وزیر دفاع استرالیا و گرنت شپس، وزیر کشور انگلستان طی جلسه ای در کالیفرنیا: «این پیشرفت های مشترک امکان استفاده به موقع از حجم بالای داده ها و بهبود توانمندی های ضد زیردریایی را فراهم می کنند.»
بیشتر بخوانید: 

  اوپنهایمر کیست
  پروژه منهتن چیست
  بهترین جنگنده  های جهان
  جدیدترین نسل جنگنده  ها

نظر شما درباره ی ردیابی زیردریایی توسط هوش مصنوعی چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ای جی مارکت به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
  

دکمه بازگشت به بالا