اخبار بازار

3 آنچه سازنده محتوا باید در مواقع بحرانی انجام دهد

من این شرایط را بحران می نامم. بسیاری از مشاغل به دلیل شیوع ویروس Corona فروش خود را از دست داده اند. در حال حاضر اگر در خیابان بیرون برویم ، به نظر نمی رسد روزهای عید است و برای خرید یا بازدید باید مجبور شوید در بازارها و خیابان ها گول بزنید ، اما خوب برای خیلی ها. کسانی که به صورت آنلاین تجارت انجام می دهند (به جز فروشگاه های مواد غذایی مانند پیتزا) توانسته اند فروش خود را به خوبی رشد دهند ، حتی اگر این رشد فقط موقت باشد و هنوز هم درآمد زیادی را برای تجارت اینترنتی کسب می کنند.

در اینجا دو چالش وجود دارد:

  • چگونه مشاغل به دنبال اجرای سیاست های محتوای سایت خود در این شرایط هستند؟
  • با توجه به این بحران ، آیا نگرانی خریداران مبنی بر پیگیری فروشگاه های بهداشتی وجود دارد؟

در مرحله بعدی ، من در مورد آنچه خالق محتوا باید در چنین شرایطی انجام دهد ، برای شما خواهم نوشت. این چیزها فقط در حال حاضر نیست. ممکن است چندین سال دیگر در یک شرایط قرار بگیریم ، بنابراین بهتر است به آنها توجه ویژه ای داشته باشیم.

تولیدکننده محتوا در شرایط بحرانی چه کاری باید انجام دهد؟
تولیدکننده محتوا در شرایط بحرانی چه کاری باید انجام دهد؟

  1. برنامه معمولی را متوقف کنید

شرایط بحران به یکباره نشان می دهد. البته با توجه به آخرین اخبار می توان پیش بینی هایی را برای مواقعی مانند کوبه 19 یا سیل انجام داد ، اما به طور کلی چنین نیست. بهتر است برنامه منظم خود را متوقف کنید ، اما نه کاملاً. درعوض ، تولید محتوای بسیار مورد نیاز در آن زمان متوقف شوید. اما اگر قبلاً آموزش محتوای طنز را شروع کرده اید ، بهتر است ادامه دهید.

چرا باید این کار را بکنید؟

در مواقع بحران ، همه چیز بحرانی می شود. کاربران بیشتری به دنبال بینش بیشتر و چگونگی زنده ماندن در همان شرایط هستند و به دنبال آخرین اخبار هستند: به عنوان مثال ، در این تاج ، همه اکنون در حال فکر کردن هستند که آیا تاج دارند یا خیر. تعداد بیماران چقدر بود؟ چگونه ایمن بمانیم؟ و چند سوال دیگر. بهترین راه برای یافتن پاسخ اینترنت است و قطعاً سایتی وجود دارد که ابتدا به نظر می رسد مقاله خوبی داشته باشد که دارای کلمات کلیدی معتبر و تعداد کافی باشد: خود به اصطلاح SEO.

همچنین بهتر است وبلاگ نویسان با محتوا بخشی را به درک بهتر این شرایط بحرانی و نحوه جلوگیری از آنها اختصاص دهند. مطمئناً این روش باید بسیار مراقب باشد. اول ، مأموریت سایت شما چیز دیگری است: یکی فروشگاه و دیگری مدرسه آموزش زبان. به همین دلیل نیازی به صحبت حرفه‌ای نیست. مگر اینکه از شما خیلی مطمئن باشید ، ممکن است اشتباه کنید. بعد از اینکه بیشتر وارد موضوع شد نمای کلی که کاربران به دنبال آن هستند. درک آنها در ابتدا برای آنها مهم است ، بنابراین باید مشکل را شناسایی کنید.

  • اگر هدف سایت شما به این موضوع ربطی ندارد ، نوشتن چند مقاله کامل کافی است. وقت زیادی را تلف نکنید.
  • یا شما نمی نویسید یا چیزی می نویسید ، عالی است.

2. تجربه در شرایط بحرانی بنویسید

وقتی صحبت از شرایط بحرانی مانند تاج و تختخوابی است که ما در حال حاضر با آن سر و کار داریم ، طرفداران به دنبال این هستند که چگونه برند مورد علاقه خود در چنین شرایطی کار کند. او چگونه وضعیت فعلی را مدیریت کرد؟ مخاطب می خواهد داستان را بشنود. چه کاری بهتر از این است که بدانیم برند مورد علاقه آنها در مواجهه با این بحران چه کاری انجام می دهد؟ آنها می خواهند بدانند که قدرت مدیریت چیست.

برای نوشتن چنین تجربه ای ، باید چند نکته را در نظر بگیرید:

  • به عنوان یک داستان بنویسید و به جلو بروید؛
  • از ابتدا بنویسید هر کاری که از ابتدا در این شرایط انجام دادید؛
  • در مورد تغییر خدمات در مواقع بحرانی بنویسید.
  • در مورد تجربه خرید چند مشتری و حتی تجربه کار با کارمندان خود بنویسید.

3. در این شرایط به سؤالات مشتری پاسخ دهید

یکی از چالش هایی که مشتریان در هنگام بحران با آن روبرو هستند این است که تغییر در سرویس در فروشگاه ها چیست؟ قطعاً یکی از وظایف یک واحد تولید محتوا پاسخ دادن به سؤالات مشتری در مورد این موضوع با طراحی صفحه اختصاصی است. کالاها یا سفارشات چگونه تحویل می شوند؟ آیا اصول بهداشتی منتقل می شوند؟ و هر سوال دیگر بهتر است این صفحه از Q&A باشد و در پایان بخش ، کاربران همچنین از Q&A استفاده کنند.

چرا این کار را می کنید؟

مسلماً ، وقتی بحرانی مانند Crowns فرا می رسد ، همه کاربران نگران چگونگی ادامه فعالیت برند مورد علاقه خود هستند. این امر به ویژه برای فروشگاه های آنلاین که همه چیز را می فروشند بسیار مهم است. اولین کاری که آنها انجام می دهند این است که سریعاً با شرکت در تماس باشید اما می توانید با پاسخ دادن به این سؤالات به راحتی چالش و فشار را کاهش دهید.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا