بازاریابی اینترنتی

101 استراتژی بازاریابی – نحوه انجام تحقیقات بازاریابی

به عنوان کارآفرینی که مشاغل جدیدی را شروع کرده و وارد یک بازار جدید می شود ، هر شخصی که برای مشاوره به آن نزدیک می شوید ، احتمالاً به شما خواهد گفت که مهم است که قبل از پرش ، تحقیق کنید. فقط یک مشکل با این توصیه وجود دارد – اغلب ، به نظر می رسد هیچ کس دقیقاً به شما نمی گوید تحقیق خود را چگونه انجام می دهید. چه نوع اطلاعاتی به شما نیاز دارید ، از کجا برای یافتن اطلاعات ، چه عواملی که باید در نظر بگیرید یا دامنه تحقیقات مورد نیاز فقط برخی از فاکتورهای مورد نیاز برای آزمایش برای انجام کارآمد تحقیقات بازاریابی است.

برای اینکه تحقیقات شما برای روند بازاریابی شما ارزشمند باشد ، ابتدا باید تصویری شفاف از آنچه انجام می دهید بدست آورید. بسیاری از صاحبان مشاغل و بازاریان بار اول که معمولاً شروع به گیج کردن تحقیقات بازار می کنند & # 39؛ با & # 39؛ تحقیقات بازاریابی & # 39؛. تفاوت اصلی این دو در این است که دومی در مقیاس بزرگتر نسبت به سابق است. تحقیقات بازار شامل تجزیه و تحلیل بازار خاص برای محصول شما است ، در حالی که تحقیقات بازاریابی نه تنها شامل تحقیقات معمولی در بازار است بلکه محصولات و خدمات جدید ، کانال های توزیع و خواسته ها و نیازهای مصرف کننده را نیز شامل می شود. در خط مقدم ، این یک مطالعه جامع در مورد بازار است که شامل محصول ، فرایندها ، افراد ، مکانها و رقبا می باشد.

اگرچه درک روشنی از نوع محصولی که می خواهید بفروشید و نحوه تطابق آن با مأموریت و اهداف کلی شرکت خود دارید ، لزوماً اطمینان حاصل نمی کنید که محصول شما به فروش برسد. تحقیقات بازاریابی در نهایت می تواند به افزایش درآمد فروش شما کمک کند. برای انجام تحقیق می توانید موارد زیر را انجام دهید:

1. اولین قدم تعریف اهداف تجاری شما با توجه به محصول است. سعی کنید تا حد امکان خاص باشید تا در نهایت به شما کمک کند گزارش دقیقی دریافت کنید.

2. بودجه ای را برای تحقیقات خود تعیین کنید و یک جدول زمانی برای تکمیل تحقیق باز کنید.

3. نوع داده مورد نیاز خود را در نظر بگیرید – دو منبع داده وجود دارد – اولیه و ثانویه. داده های اولیه داده هایی است که شما در رابطه با محصول خود جمع آوری کرده و از مشاهده ، درک و تجزیه و تحلیل خود تولید می کنید. داده های اولیه را می توان با مصاحبه با عموم مردم با شماره گیری یک شماره تصادفی انتخاب شده یا مشاهده پاسخ بازار به یک محصول مشابه جمع آوری کرد. داده های ثانویه عبارتند از اطلاعات به دست آمده از شماره ها ، ژورنال ها ، گزارش ها در صنعت و هرگونه اطلاعات دیگری که توسط شخص ثالث جمع آوری شده است. برای داده های ثانویه ، می توانید از اینترنت استفاده کنید که شامل مجموعه بزرگی از کتابهای الکترونیکی و گزارشهای تحقیق شرکت ، اطلاعات مربوط به محصول و آمار بازار است. همچنین می توانید تحقیقات مربوط به محصول را که توسط شرکتهای مختلف در کتابخانه انجام شده است ، بررسی کنید. اتاق محلی تجارت و تجارت و صنعت مکان دیگری برای متوقف کردن است زیرا آنها نه تنها دارای برگه های تحقیقاتی هستند که می توانید از طریق آن بگذرید بلکه همچنین می توانید نکات اساسی در مورد خط مشی مورد نظر خود ارائه دهید.

4- داده های جمع آوری شده را تجزیه و تحلیل کنید – در اینجا بخش بزرگی از کار قرار دارد. شما باید نحوه نمایش داده ها ، چه نرم افزاری را برای استفاده و حاشیه خطای قابل قبول بر اساس نمونه گیری که جمع آوری کرده اید و روش استفاده شده برای جمع آوری داده ها تعیین کنید.

5. گزارش نهایی – اطلاعات جمع آوری شده باید به شما کمک کند گزارشی را تهیه کنید که به شما کمک می کند تصمیم بگیرید کدام استراتژی بازاریابی را اجرا کنید. این گزارش باید به صورت ایده آل شامل نمودارها ، نمودارهای جریان و آماری باشد که از تحقیق و استراتژی در نظر گرفته شده شما حمایت کند.

انجام تحقیقات مستلزم صبر و تمرین است – هر چه بیشتر حفر شوید ، مؤثرتر خواهید شد.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 


منبع خبر: 101 استراتژی بازاریابی – نحوه انجام تحقیقات بازاریابی

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا