اخبار بازار

100 درصد روش های رشد مشتری

برای اینکه مشتری وفادار باشید ، باید ابزارهایی برای نگهداری مشتری نیز داشته باشید…!
برای اینکه مشتری وفادار باشید ، باید ابزارهایی برای نگهداری مشتری نیز داشته باشید…!

روش های ساده ای برای افزایش وفاداری مشتری وجود دارد. بسیاری از افراد به اشتباه فکر می کنند مهمترین چیز قیمت است و اگر قیمت محصولات و خدمات پایین باشد ، مشتری همیشه وفادار و خرید خواهد بود ، اما بسیاری از شرکت های موفق و موفق علی رغم ارائه محصولات گران قیمت و داشتن مشتری های وفادار زیادی. بیایید به 9 راه برای افزایش وفاداری مشتری بپردازیم.

اطمینان حاصل کنید که مشتریان هر هفته شما را به یاد می آورند. این کار باعث می شود تا تجارت شما فعال تر و رشد یابد و وفاداری مشتری را افزایش دهد. با ارسال ایمیل ، پیام کوتاه ، ایمیل ، لیست خرید ماهانه ، کارت یادآوری رویداد یا کارت تبریک به مشتریان فعلی ، مشتریان فعلی خود را مشاهده کرده و آنها را فراموش نکنید.

دلیل بازگشت مشتری را به مشتریان بدهید: به عنوان مثال ، به دلیل نزدیک شدن کفش بچه ها ، صاحب فروشگاه کفش کودکان می تواند بلیت ارائه دهد که پنجمین خرید کفش برای هر کودک با نیمی از قیمت است. همیشه پیشنهادهای متفاوتی را به مشتری ارائه دهید. برای خریداران مشوق های مختلفی را در نظر بگیرید ، به عنوان مثال ، به مشتریانی بدهید که بلیط خاص برای استخر و سونا را برای یک تاریخ مشخص خریداری می کنند. فروشگاه های تخصصی وجود دارد که با مشتریان مطابقت دارد. به آنها اطلاع دهید که این فروشگاه های ویژه مخصوص همه نیستند.

اگر به شما گفته شد که محصول روز چهارشنبه به شما تحویل داده می شود ، اطمینان حاصل کنید که این وعده چهارشنبه یا زودتر است. قابل اعتماد باشید اگر چیزی پیش آمد ، فوراً به مشتریان اطلاع دهید و هزینه آن را بپردازید. مهمترین فروش ، فروش دوم است. از لحظه فروش اول ، آنقدر مطمئن و قابل اعتماد بودند که خریدار بدون هیچ تردیدی شما را برای خرید دوم انتخاب می کند. ممکن است همیشه خوشحال نباشید ، اما می توانید حقیقت را به خریدار بگویید و به او فرصتی دهید که حرف خود را حفظ کند.

خریداران همیشه می خواهند به آنها احترام بگذارند و خدمات خوبی را بدست آورند. تلاش بیشتری کنید و نیاز مشتری را برآورده کنید. به کارمندان بیاموزید که همین کار را انجام دهند. مشتریان همیشه به یاد دارند که با اعضای خانواده خود با عدالت و احترام رفتار کنند. اگر بعضی اوقات انتظار دارند که این چیزی فراتر از معنی شما نباشد ، این را برای آنها توضیح دهید. بخش مهمی از خدمات به مشتریان توضیحی درست و قانع کننده است.

شما باید متخصص ترین محصولات خود باشید. شما باید بتوانید به هر سؤالی درباره محصول پاسخ دهید. حتی بهتر است در وب سایت و در رسانه های اجتماعی ، استفاده از این محصول را معرفی و آموزش دهید. خریداران همیشه مایل به خرید از کارشناسان هستند. شما نشان می دهید که دانش زیادی دارید و می توانید دقیقاً کدام کالای مناسب برای مخاطبان خود تعیین کنید. کارمندان باید به اندازه کافی درباره محصولات و نحوه کار آنها آگاهی داشته باشند.

وفاداری از لایه های بالاتر به طبقات پایین منتقل می شود. اگر به کارمندان خود وفادار باشید ، نسبت به کار خود احساس مثبت خواهند کرد و آن وفاداری را به مشتریان خود منتقل می کنند. این بسیار مهم است نگرش کارمندان شما نسبت به خریدار بازتابی از نحوه برخورد با آنها است. هرچه بیشتر با احترام با کارمندان رفتار کنید ، احترام بیشتری به مشتری خواهد رسید.

به کارمندان خود آموزش دهید تا به خوبی با مشتریان تعامل برقرار کنند. به آنها اختیار دهید تا با مشتری خود بهترین تصمیم را بگیرند. اگر کاری انجام دادند که مشتری را بیشتر جلب کند ، آنها را تشویق کنید. انتظار نداشته باشید که کارکنان همیشه بدانند که چگونه رفتار کنند. قبل از آنها بگویید و حتی تمرین کنید.

نام مشتری معمولی خود را بشناسید و با آنها تماس بگیرید. شیرین ترین کلمه مشتری نام آنها است! شما به هیچ وجه نباید مشتریان وفادار را نام ببرید و با نام آنها در ابتدا تماس بگیرید. البته اگر تعداد مشتریان بسیار زیاد باشد می توانید از سیستم ها و نرم افزارهای ارتباط با مشتری استفاده کنید.

تمام تلاش خود را برای حل مشکلات مشتری و مقابله با مشکلات آنها انجام دهید. همیشه یک راه حل قابل قبول وجود دارد ، حتی اگر هزینه ای هم داشته باشد. بهانه‌هایی مانند “این سیاست ماست” یا “این روال ما است”. این باعث از دست رفتن مشتری می شود. اگر مشتری قصد سوءاستفاده از خدمات و محصولات شما را ندارد و درخواست صمیمانه ای دارد ، سعی کنید آنها را ارائه دهید. البته این آسان برای گفتن است و اجرای آن دشوار است!


https://blog.mizito.ir/٪D9٪85٪D8٪B9٪D8٪B1٪D9٪81٪DB٪8C-٪DB٪8C٪DA٪A9-٪D9٪86٪D8٪B1٪D9 85٪ D8٪ A7٪ D9٪ 81٪ D8٪ B2٪ D8٪ A7٪ D8٪ B1-٪ D9٪ 85٪ D9٪ 86٪ D8٪ A7٪ D8٪ B3٪ D8٪ A8-٪ D8٪ AC٪ D9٪ 87٪ D8٪ AA-٪ D8٪ AF٪ D9٪ 88٪ D8٪ B1٪ DA٪ A9٪ D8٪ A7٪ D8٪ B1٪ DB٪ 8C-dtesi3qkxh9a

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا