اخبار بازار

۷ راه سالم و طبیعی برای بالا بردن قند خون

پایگاه خبری

چک کردن و تنظیم قند خون برای پیشگیری از بیماری دیابت و اُفت فشار ناگهانی، ضرور است. برخی افراد در حالت طبیعی، دارای فشار خون پایین هستند. برای این دسته از افراد، بالا بردن فشار خون به روش‌های سالم و طبیعی بسیار مهم است. در ادامه «ایرنا زندگی» شما را با ۷ روش سالم برای بالا بردن قند خون آشنا می‌کند.

۱. غذاهای مدیترانه‌ای

کسانی که رژیم غذایی مدیترانه‌ای دارند، احتمال ابتلا به قند خون ۲۰ الی ۳۰ درصد کمتر است. در واقع این رژیم، قند خون را تعدیل می‌کند. غذاهای ‌دریایی مانند ماهی، میگو، جلبک دریایی، صدف و غیره از جمله غذاهایی هستند که علاوه بر تعدیل قند خون، موجب کاهش کلسترول خون نیز می‌شوند.

۷ راه سالم و طبیعی برای بالا بردن قند خون

۲. انگور

انگور دارای قند طبیعی است و این یعنی اضافه آن از بدن خارج می‌شود و بدن تنها مقداری که نیاز دارد از آن استفاده می‌کند.

۳. صبحانه کامل

کسب مقدار لازم انرژی در اولین وعده صبح بسیار مهم است و پیشنهاد می‌شود صبحانه را کامل و قبل از ساعت ۱۰ میل کنید. نیازی نیست در وعده غذایی شما حتما مواد غذایی شیرین یا شکر وجود داشته باشد. جالب است بدانید نان نیز قند لازم برای ادامه روز را تعمین می‌کند.

۴. ورزش منظم

ورزش باعث می‌شود بدن شما بالانس شود و کمتر دچار اُفت فشار شوید. بهتر است در هنگام ورزش از رژیم غذایی طبیعی استفاده کنید و تمرکز را روی سلامت بدن خود بگذارید.

۵. نشستن‌های کمتر

نشستن‌های طولانی مدت، باعث می‌شود که متابولیسم (سوخت و ساز) بدن شما به شدت کاهش یابد. در این صورت شما در معرض چاقی، افزایش کلسترول در خون و گاهی اُفت قند خون می‌شوید، مانند همان ‌زمان‌هایی که یکباره از جا بلند می‌شوید و سر گیجه می‌گیرید.

۶. تست قند خون

بهتر است یکبار قبل شروع، یکبار بعد از ۳ هفته و یکبار هم بعد از ۶ هفته تست قند خون بدهید تا از تغییرات اطلاع داشته باشید. اگر نتیجه بخش بودند که برای ادامه بیشتر راغب می‌شوید و اگر نتیجه بخش نبودند استفاده از این روش‌ها را متوقف کنید.

۷. قرص‌های خاص

برخی از قرص‌ها مانند قرص‌های ادرارآور و قرص‌هایی که برای آسم تجویز می‌شوند، موجب کاهش قند خون می‌شوند. در این صورت، با مشورت پزشک خود از روش‌های بالا استفاده کنید.

منبع: د هلثی

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

https://drghiasvand.com/%DB%B7-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%85-%D9%88-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%82%D9%86%D8%AF-%D8%AE%D9%88/

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

جهت دیدن ادامه مطالب مجموعه اخبار بازار کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im clck.ru v.ht v.gd is.gd g6g.irbit.ly

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا