فیلم و هنر

۱۰ مورد از بزرگ‌ترین تفاوت‌های اونجرز در کمیک‌ها و فیلم‌ها

وقتی مارول در کتاب کمیک خود که روی فیلم هایش کار می کند الهام می گیرد، طبیعی است که تغییری ایجاد کند. برخی از بخش‌های این تنظیم با وفاداری انجام می‌شوند، اما برخی از آنها انعطاف‌پذیرتر هستند.

در مورد انتقام جویان، تفاوتی در دنیای فیلم های کمدی با کتاب های کمیک وجود دارد. این تغییرات برای کمک به بینندگان سینما برای آشنایی با این شخصیت ها و همچنین ایجاد خاستگاه مجموعه فیلم ایجاد شده است. اما تفاوت بین انتقام جویان سینمایی مارول و کمدی چیست؟ در اینجا 10 مورد مهم برای این تفاوت آورده شده است.


10. تأسیس Avengers متفاوت بود

انتقام جویان سعی کردند دلیل طراحی انتقام جویان را تا حد ممکن در کمیک ها حفظ کنند. در هر دو فیلم و کمدی، لوکی کسی است که انتقام جویان را گرد هم آورده است. با این حال، نحوه شکل گیری انتقام جویان در فیلم متفاوت بود. در انتقام جویان، نیک فیوری لیستی از قهرمانان تهیه کرد و آنها را تشویق کرد تا با هم همکاری کنند.

در کمیک ها، لوکی هالک را عصبانی کرد. خدای شیطانی آزگاردی امیدوار بود هالک عصبانی بتواند ثور را نابود کند. در عوض، گروهی از جنگجویان جمع شدند تا هالک را متوقف کنند. این گروه شامل مرد آهنی، ثور، مرد مورچه ای و نوموا بود. وقتی قهرمانان متوجه شدند که همه چیز تحت کنترل لوکی است ، او را شکست دادند و در نهایت تصمیم گرفتند تیم را حفظ کنند.

9. انتقام جویان برای طنز در دولت کار می کنند

انتقام جویان توسط نیک فیوری در فیلم های مارول بسیار تماشا شد. به این ترتیب ، آنها با جنبش سپر همکاری کرده اند. با این حال، با وجود اینکه گروه هنوز رابطه نزدیکی با شیلد داشتند، پس از فیلم اول به طور مستقل کار کردند. با این حال، در کمیک ها یک ارتباط قوی وجود داشت.

مدت زیادی از تأسیس انتقام جویان در کمیک ها نگذشته بود که دولت کنترل آن را در دست گرفت. همیشه می توان کسی را پیدا کرد که تیم را کنترل کند. بیشتر اوقات ، هنری پیتر گیریچ انتقام جویان را تحت کنترل داشت.

8. مرد آهنی در دنیای شگفت انگیز فیلم کار تیمی زیادی دارد

در دنیای شگفت انگیز فیلم، مرد آهنی اغلب رهبر گروه خوانده می شود. او همچنین برای کنترل انتقام جویان در برابر دولت پاسخگو است. تونی استارک به عنوان یک شورشی معرفی شد که نمی خواست عضو گروه شود، اما با گذشت زمان نقش مثبتی را ایفا کرد و به قلب و روح قهرمانان فیلم در مارول تبدیل شد.

اما این دنیای کمیک کمیک من نیست. او اشتباهات زیادی در کمیک ها مرتکب شده که کار را برای قهرمانان سخت می کند. تونی استارک افتخار می کند و خود را بالاتر از دیگران قرار می دهد. رابرت داونی جونیور. حس انسانیت را به مرد آهنی اضافه کرد که کمیک نبود.

7. شما و نوموا نقش بزرگی در داستان های کمدی ایفا کردید

در فیلم های شگفت انگیز، بیوه سیاه و چشم هاوکی اعضای گروه موسس Avengers هستند. آنها نمایندگان شیلد بودند که نیک فیوری برای تماشا به گروه اضافه شد. در هر صورت، آنها بنیانگذار کمیک های Avengers نبودند.

در داستان های کمدی مرد مورچه ای و زنبور جای نقش را می گیرند. البته اینها نسخه های سینمایی این دو نفر نیستند. در کمدی ، هنک پیم و جانت ون دین در نقش مرد مورچه ای و زنبور بازی کردند و واسپ چندین بار تیم را هدایت کرد. در فیلم ها، هنک، کهنه سرباز سابق شیلد و نماینده بهشت، جایی گم شده است.

6. هنک پیم مردی بود که Ultran را در کمیک ها خلق کرد

از آنجایی که هنک پیم یکی از اعضای انتقام‌جویان در دنیای سینمایی مارول نبود و در طول فیلم انتقام‌جویان از قهرمانی کناره‌گیری کرده بود، نمی‌توان از او در فیلم Avengers: Age of Ultron استفاده کرد. هنک پیم خالق Ultron در کمیک بود. روباتی که شورش می کند و به دشمن دائمی انتقام جویان تبدیل می شود.

برای فیلم ها ، رویکرد متفاوتی انتخاب شد. به جای هنک پیم، تونی استارک بود که Ultran را خلق کرد. این حادثه همچنین قدرت انتقام‌جویان را تضعیف کرد، زیرا تونی استارک یک چهره مهم در کمیک است، اما پیم به خاطر خلق اولتران شناخته شده بود.

5. ویژن سنگ ابدی را در کمیک دارد

هنگام تولد اولان بدن او نابود شد. او تصمیم گرفت بدن جدیدی برای خود بسازد و بنابراین Vision معرفی شد. اما انتقام جویان توانستند این بدن جدید را کشف کنند و تونی استارک هوش مصنوعی خود، جارویس را به این بدن منتقل کرد تا با کمک سنگ ابدی، سنگ ذهن، دوباره زنده شود.

برای کمدین ها، چشم انداز هرگز با سنگ های ابدیت روبرو نشد. در عوض ، او Ultran Vision را به عنوان “پسر” خود ایجاد کرد. ایجاد این چشم انداز با کمک بدنه اندروید مشعل، بازمانده اندروید از جنگ جهانی دوم و امواج مغزی سایمون ویلیامز فقید صورت گرفت. ویژن در کمیک ها سرانجام به اوران خیانت می کند و به انتقام جویان می پیوندد.

4. جارویس برده داستان های طنز بود

در فیلم ها، جارویس یک هوش مصنوعی بود که به تونی استارک در آزمایشاتش کمک کرد. او اگرچه خود محور بود، اما در صورت نیاز به تونی استارک کمک کرد. برای Avengers: Old Ultron، این هوش مصنوعی توسط تونی به Vision منتقل شد.

در کمیک ها اما جارویس یک شخص واقعی بود. نام کامل ادوین جارویس است که، بله، به عنوان خدمتکار هوارد استارک در فیلم مامور کارتر مارول دیده شد. استارک نبوغ خود را به این مرد رساند. در داستان های کمدی، جارویس سال ها در یک خانه بزرگ کار می کند.

3. نگهبانان یک مسابقه فضایی در دنیای سینمایی شگفت انگیز است

مارول تغییر بزرگی برای ثور و برادرش لوکی ایجاد کرد. در فیلم‌ها، آزگاردها یک مسابقه فضایی هستند و آزگاردها در اعماق فضا هستند. Bifrost سریعترین ابزار انتقال آنها بود. در فیلم Avengers: Infinity War اما نشان داده شد که آنها می توانند با فضاپیما بمانند.

اما برای داستان های طنز، گاردین موجود فضایی نخواهد بود. ثور در واقع خدای رعد و برق بود و اودین جد اساطیر نورس بود. در داستان های طنز، آنها خدایان واقعی هستند، اما در فیلم های سینمایی، آنها صرفاً اشیاء فضا هستند.

2. Quick Silver و Scart Witch دارای پس زمینه های مختلفی هستند

Quicksilver و Scarlet Witch در کمیک ها بسیار متفاوت هستند، اگرچه منشا آنها در کمیک در طول سال ها تغییر کرده است. در دنیای سینمایی مارول، آنها دو یتیم بودند که توسط هایدرا برای آزمایش سنگ ابدی استفاده می شد و به هر دوی آنها قدرت می داد. در نهایت کوئیک سیلور و اسکارت ویچ به اونجرز پیوستند تا اولتران را نابود کنند.

در ابتدا، در کمیک ها اعتقاد بر این بود که این دو شخصیت واقعاً با فرزندان مگنیتو تغییر کرده اند. با این حال، پس از مدتی، آنها را فرزندان مگنیتو یا نوکیشان تلقی نمی کردند. با این حال، منشأ آنها در کمیک ها با همکاری آنها با Magneto توضیح داده می شود. اما از آنجا که QuickSilver و Scarlett Witch دیگر به عنوان تحول تلقی نمی شدند ، منبع تغذیه آنها نیز باید تغییر کند.

1. برخی از شخصیت های اصلی جنگ بی نهایت در فیلم ها نبودند

داستان اصلی Avengers: Infinity War تقریباً همان داستان کمدی را روایت می کند. تانوس نیمی از موجودات زنده جهان را نابود کرد. با این حال، از آنجایی که دنیای سینمایی مارول فقط استفاده از شخصیت‌های خاصی را در یک کتاب کمیک مجاز می‌داند، تغییرات عمده‌ای لازم بود. اول اینکه دلیل تانوس متفاوت بود. در کمیک او سعی کرد لیدی دث را تحت تاثیر قرار دهد.

همچنین برخی از شخصیت های اصلی فیلم ها نبودند. انتقام جویان نتوانستند Tanus را شکست دهند. Adam Warlock ، که فقط در Guardians of the Galaxy Vol بازی کرده است. 2 کمتر از او نام برده می شد، او شخصیت برجسته ای بود. موج سوار نقره ای قهرمان بزرگ دیگری بود که به تانوس کمک کرد.


ادامه خواندن:

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا