اخبار بازار

یک میلیارد کلاهبرداری ارز مجازی

متخلف جرایم سایبری که یک وب سایت برای فریب کاربران از طریق خرید و فروش ارزهای دیجیتال در فضای سایبر ایجاد کرده است ، توسط کارآگاهان پلیس FATA شناسایی و تحویل مقامات اجرای قانون شد.

ارز مجازی
ارز مجازی

در نتیجه رسیدگی به دادخواست کلاهبرداری غیرنظامی علیه خرید و فروش ارزهای دیجیتال در فضای مجازی به طور غیرقانونی ، در این زمینه ، پرونده اولیه با هماهنگی قوه قضاییه تدوین و موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت.

به دلیل حساسیت ورق ، کارشناسان این پلیس با بررسی URL مربوطه ، دریافتند که این سایت با ارزهای مجازی و بیت کوین کار می کند.

کارشناسان پلیس FATA اسناد را از طریق اقدامات اختصاصی و تحلیلی ، شناسایی اطلاعات و تخصص ، شناسایی مدیر وب سایت و پس از مسدود کردن حساب های مالی جمع آوری و تجزیه و تحلیل کردند و سرانجام در اقدامات پلیس با هماهنگی این دادگستری جرایم سایبری و همراه با مدارک کیفری دیجیتالی به مراجع ذیصلاح ارائه شد. قانون داده شده است

مطابق شواهد موجود ، متهم دستگیر شده به جرم خود اعتراف کرد و اعلام کرد که در حال مطالعه و برای زندگی در شبکه اجتماعی تلگرام است که وی به تبلیغات به ارز دیجیتالی و پول درآوردن یک وب سایت در این زمینه دستگیر شده است. و فروش ارز دیجیتال را در فضای سایبر ایجاد کرد.

در بررسی حسابهای این متهم سایبری مشخص شد که کل کلاهبرداری که توسط شهروندان صورت گرفته است بالغ بر 10 میلیارد واقعی (1 میلیارد تومان) بوده است.

شهروندان نباید به تبلیغات فریبنده سایبر توجه کنند ، به خصوص شبکه های اجتماعی که با عناوینی همچون سرمایه گذاری ، درآمد میلیون ها نفر و غیره کار می کنند ، زیرا انگیزه ایجاد و راه‌اندازی چنین سایتها و گروه‌هایی در فضای مجازی ، به ویژه شبکه‌های اجتماعی ، کلاهبرداری مالی از جانب شهروندان است. .

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا