بازاریابی

یک سیستم مدیریت محتوای دوستانه برای موتور جستجو ایجاد کنید

سامانه مدیریت محتوا (CMS) یک نرم افزار نرم افزار شخص ثالث است که به مدیران وب سایت اجازه می دهد تا “زمان واقعی” محتوای ، تصاویر و اسناد را به وب سایت خود اضافه کنند ، به روز کنند یا حذف کنند. بسیاری از وب سایت ها با استفاده از این ابزارهای مبتنی بر وب اصلاح می شوند زیرا به دانش HTML یا زبان های برنامه نویسی وب کم و ناچیز احتیاج دارند. نرم افزار CMS آسان می کند برای یک مدیر وب سایت یا صاحب سایت که HTML را نمی داند یا به یک ویرایشگر WYSIWYG دسترسی دارد (آنچه می بینید همان چیزی است که دریافت می کنید) مانند Dreamweaver Macromedia ، سایت خود را به روز کنید.

در دنیای وب پر سرعت امروز ، یک سیستم مدیریت محتوای خوب بخشی جدایی ناپذیر از عملکرد موثر وب سایت است. بسیاری از وب مسترها و توسعه دهندگان وب سایت یک بانک اطلاعاتی پولی یا وب سایت های پویا ایجاد می کنند که برای به روزرسانی مطالب موجود در پایگاه داده ، به یک راه حل شخص ثالث مانند سیستم مدیریت محتوا نیاز دارند. علاوه بر این ، سیستم مدیریت محتوا به صاحب وب سایت اجازه می دهد تا توسعه محتوا را از راه دور به نویسندگان حق چاپ پیمانکار و سایر مشارکت کنندگان علاقه مند برون سپاری کند. با استفاده از سلسله مراتب داخلی سطح دسترسی ، وب مسترها می توانند به کاربران مختلف اجازه دهند به عنوان نویسنده ثبت نام کنند و شروع به ارسال مقاله و اخبار برای ارسال در سایت خود کنند.

سیستم های مدیریت محتوا چگونه کار می کنند؟

سیستم های مدیریت محتوا یک محیط وب سایت پویا ایجاد می کنند ، که در آن کلیه محتوا در یک پایگاه داده یا پرونده XML ذخیره می شود. با استفاده از یک رابط مبتنی بر وب ، مدیر وب می تواند صفحه مورد نظر خود را برای به روزرسانی انتخاب کند ، و سپس می تواند محتوای وب را در یک ویرایشگر متن تغییر دهد و با استفاده از چندین کلید قالب بندی آشنا که در یک برنامه پردازش کلمه وجود دارد ، پیدا کنید. پس از به روزرسانی مطالب ، با یک کلیک ساده روی یک دکمه ، سیستم مدیریت محتوا متن خود را به کد HTML تبدیل کرده و مطالب را در وب سایت منتشر می کند.

مشکلات بین موتورهای جستجو و سیستم های مدیریت محتوا

از نظر تاریخی موتورهای جستجو در فهرست بندی صفحات پویا مشکل داشته اند. در حالی که توانایی آن برای فهرست بندی و رتبه بندی صفحات پویا تا حد زیادی بهبود یافته است ، موارد اساسی وجود دارد که می توانید از آن جلوگیری کنید. رشته های URL یکی از بزرگترین دشمنان موتورهای جستجو هستند که پارامترهای URL زیادی دارند. پارامترهای URL متغیرهایی هستند که از طریق URL به CMS منتقل می شوند و به آنها می گوید چه اطلاعاتی را برای بازیابی از پایگاه داده دارند. نشانی های اینترنتی با پارامترهای بیش از حد معمولاً برای کاربر معمولی غیر منطقی هستند و همچنین ممکن است عنکبوتهای جستجو را بترسانند. به عنوان مثال ببینید:

[http://www.mysite.com/mg/vbclass/search.asp?A9_MAKEVBCookie=Yes&vertical=CLTH&cat=Mens&]
subcat = ID & displayTarget = زیر کلاس

پیشنهاد می شود تعداد پارامترهای URL را برای هر URL به دو یا سه محدود کنید تا اطمینان حاصل کنید که عنکبوتهای جستجو در نمایه سازی صفحات در عمق وب سایت مشکلی نخواهند داشت.

برخی از نام های پارامتر URL ممکن است به طور خودکار فیلتر موتور جستجو را برچسب گذاری کنند. یک مثال نام پارامترهای URL است که حاوی “ID” است ، مانند “sessionid” ، “sid” یا “userid”. از نظر تاریخی موتورهای جستجو اصطلاح “ID” را کشف می کنند و فرض می کنند که آن را با متغیر جلسه مرتبط می کند. در نتیجه موتورهای جستجو یاد گرفته اند که این پارامترها را برچسب بزنند و می توانند باعث ایجاد مشکل در نمایه سازی صفحه شوند. عبور متغیرهای جلسه از طریق URL برای موتورهای جستجو مشکلی است زیرا عنکبوت اساساً هر بار که به سایت مراجعه می کنند یک URL منحصر به فرد مشاهده می کند زیرا متغیرهای جلسه با هر بازدید تغییر می کند. به عنوان مثال ، در یک بازدید از سایت ، ممکن است URL صفحه باشد [http://www.mysite.com/page.asp?sessionid=12345]. دفعه بعد که عنکبوت از صفحه بازدید می کند ، ممکن است URL باشد [http://www.mysite.com/page.asp?sessionid=56789]. این وضعیتی را ایجاد می کند که در آن عنکبوت اعتقاد دارد URL های متعدد با محتوای تکراری وجود دارد ، در نتیجه مجازات هایی خواهد شد که بر رتبه بندی جستجو تأثیر منفی خواهد گذاشت.

براساس موارد فوق ، لازم است از CMS استفاده شود که داده های وابسته به جلسه مانند متغیرهای جلسه را از طریق رشته URL عبور ندهد. انجام این کار نه تنها موارد قابل استفاده ای را برای کاربر نهایی ایجاد می کند بلکه منجر به ایجاد مشکلات نمایه سازی برای عنکبوت های موتور جستجو می شود.

سرانجام ، موتورهای جستجو با فیلتر کردن از طریق کد HTML ، درک محتوای وب سایت شما را جمع می کنند. به همین دلیل ، برای سیستم مدیریت محتوا شما بسیار مهم است که کدهای HTML تولید کنید که مطابق با آخرین الزامات کنسرسیوم وب جهانی (W3C) باشد. برای تعیین اینکه آیا کد شما مطابق با استانداردهای W3C است ، از W3C Code Checker استفاده کنید. توجه داشته باشید که برخی از CMS در بسیاری از خطوط کد خاصیت یا جاوا اسکریپت در بالای پرونده اضافه می کنند ، که می تواند عنکبوتهای جستجو را خفه کند. این قانون اساسی سئو را نقض می کند. “برای همیشه محتوای بیشتر ، کد کنید.”

یک سیستم مدیریت محتوای مناسب برای موتور جستجوی خود پیدا کنید که برای شما مفید باشد

اکنون که بسیاری از مشکلات احتمالی سیستمهای مدیریت محتوا را مورد بررسی قرار داده ایم ، بیایید چگونگی یافتن مطلبی را پیدا کنیم که مناسب موتور جستجوی شما باشد و متناسب با نیازهای خاص شما باشد. ابتدا باید تصمیم بگیرید از کدام بستر سرور استفاده کنید. بسیاری از سیستم های مدیریت محتوا از زبان های اسکریپت نویسی مبتنی بر پلتفرم و پایگاه های داده استفاده می کنند. اگر با یک بستر خاص ازدواج کرده اید ، ممکن است گزینه های CMS خود را محدود کنید. در حالت ایده آل ، شما نیاز به پیدا کردن CMS مستقل از سیستم عامل ، که می تواند بر روی هر سرور اجرا شود.

چندین سیستم مدیریت محتوا مناسب برای موتورهای جستجو وجود دارد که به صاحب سایت اجازه می دهد ساختار URL ایجاد کند که برای کاربران آن مفید باشد و توسط عنکبوت های موتور جستجو قابل هضم است. به جای اینکه URL از پارامترها پر شود ، می توانید یک ساختار URL ایجاد کنید که به نظر می رسد: [http://www.mysite.com/children/hats/prodid/121576]. قدم بعدی شما این است که بررسی کنید آیا CMS صفحات HTML را مطابق آخرین استانداردهای تعیین شده توسط W3C ایجاد می کند یا خیر. بیشتر ارائه دهندگان CMS می توانند به شما بگویند که آیا راه حل آنها کد معتبری تولید می کند یا خیر. اگر آنها نمی توانند ، نمونه ای را از صفحه درخواست کرده و آن را از طریق اعتبار سنج کد W3C اجرا کنید. برای رتبه بندی موثر نتایج اولیه موتورهای جستجو ، ضروری است که سیستم مدیریت محتوای شما به شما اجازه دهد برچسب های عنوان ، ابرداده و برچسب های جایگزین را به صورت صفحه به صفحه به روز کنید.

مهمترین جنبه های یک سیستم مدیریت محتوای خوب سهولت استفاده و ویژگی های غنی هماهنگی محتوا است. این چیزی است که شما نیازی به فکر کردن در آن نیست زیرا دلیل اینکه به دنبال CMS هستید این است که نمی خواهید برنامه نویسی کنید. هر سیستم مدیریت محتوای خوب باید یک ویژگی ویرایش و ویژگی مانند ویرایش را با یک برنامه استاندارد پردازش کلمه مانند مایکروسافت ورد فراهم کند. اصطلاح فنی برای این ویرایشگر WYSIWYG یا یک ویرایشگر متن غنی است. این ویژگی مهم به شما امکان می دهد تا محتوای خود را با استفاده از دکمه های استاندارد و میانبرهای صفحه کلید بنویسید و قالب بندی کنید. هنگامی که محتوا را به وب سایت زنده خود ارسال می کنید ، CMS HTML ، CSS و اسکریپت را ارسال می کند تا محتوای شما را به صورت فرمت شده در مرحله ویرایش نمایش دهد. بسیاری از سیستم های مدیریت محتوا فن آوری های اضافی ، مانند فیدهای RSS ، راه حل های سبد خرید ، فروم و ادغام چت زنده را ارائه می دهند که در واقع می توانند عملکرد وب سایت شما را ارتقا دهند. نکته مهم این است که یک CMS را پیدا کنید که متناسب با نیازهای اساسی شما باشد و سپس تصمیم بگیرید که کدام افزونه ها مفید خواهند بود. نتیجه نهایی یک وب سایت کاربر پسند و با کاربرد آسان برای مشتریان و موتورهای جستجو خواهد بود.

این مقاله توسط مایک گلدشتاین نوشته شده است. مایک مدیر SEO در Rock Coast Media ، یک شرکت بازاریابی موتور جستجو در منطقه بوستون است که راه حل های بازاریابی جستجوی مبتنی بر نتایج خاص را ارائه می دهد.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

جهت دیدن ادامه مطالب مجموعه بازاریابی کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im clck.ru v.ht v.gd is.gd tinyurl.com plink.ir g6g.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا