یک ایرانی باعث توقف فروش اپل واچ شد اما ماجرا چیست؟

اپل اعلام کرد که اختلاف آن با یک شرکت فناوری پزشکی موسوم به مسیمو باعث توقف فروش اپل واچ سری 9 و اپل واچ اولترا 2 شده است. شرکت مذکور را «جو کیانی» که ایرانی الاصل است مدیریت می کند.
شرکت مسیمو ، که توسط کارآفرین ایرانی به نام «جو کیانی» تأسیس شده و اداره می شود، اقدام به ارائه خدمات در زمینه فناوری پزشکی نموده و به دلیل اختلافات حقوقی میان دو شرکت، فروش محصولات مذکور در بازار آمریکا به مدت زمانی نامعلوم به تعویق افتاده است.
بیشتر بخوانید: نسل سوم اپل واچ اولترا در سال 2026 وارد بازار خواهد شد
اپل اعلام کرده که از تاریخ 21 دسامبر (30 آذرماه) فروش آنلاین و از تاریخ 24 دسامبر (3 دی ماه) در فروشگاه های خود را به مدت معین متوقف می نماید. مهمترین نکته اینجاست که این تصمیم تاثیری فقط در ایالات متحده خواهد داشت و مشتریان در دیگر کشورها قادر به تهیه این دو مدل از اپل واچ خواهند بود.
در ماه اکتبر امسال، مرکز تجارت بین الملل (ITC) اعلام کرد که به دلیل نقض حقوق پتنت مرتبط با فناوری اندازه گیری اکسیژن خون توسط اپل، فروش چند مدل از اپل واچ می باید متوقف شود. رئیس جمهور ایالات متحده، جو بایدن، مجاز است تا تاریخ 25 دسامبر (4 دی ماه) این دستور را اجرا کند.
جو کیانی مدیر شرکت مسیمو باعث توقف فروش اپل واچ شد
اپل اعلام کرده که با وجود مخالفت قاطع نسبت به دستور ITC، به پیروی از آن ادامه خواهد داد. همچنین، شرکت کوپرتینو به دنبال راهکارهای متنوعی برای ادامه فروش مدل های اپل واچ سری 9 و اپل واچ اولترا 2 در بازار ایالات متحده است. به نظر می رسد یکی از این راهکارها شامل تغییر الگوریتم می شود.
بلومبرگ گزارش کرد، تیم مهندسی اپل در حال کنکاش برای تغییر الگوریتم های مورد استفاده در سنسور اندازه گیری اکسیژن خون اپل واچ است. به نظر می رسد که اپل به دنبال یک راهکار نرم افزاری بوده تا با ارائه یک به روزرسانی، عملکرد سنسور اپل واچ را تغییر داده و قابلیت فروش محصولات خود را در آمریکا را بهبود بخشد.
خبرگزاری بلومبرگ اظهار داشت که نقض پتنت ارتباطی با سخت افزار و نه نرم افزار دارد. این نظریه مبنی بر این است که ارائه یک به روزرسانی نرم افزاری نمی تواند به تنهایی مشکل را حل کند و برای رفع نقض، اپل باید به سمت ایجاد یک سخت افزار جدید متوجه شود.
از سال 2020 تا کنون، مسیمو اتهاماتی مبنی بر جذب نیروهای اپل و دزدیدن اطلاعات تجاری به منظور به دست آوردن تکنولوژی اندازه گیری اکسیژن خون برای اپل واچ سری 6 و نسل های آینده آن را به این شرکت وارد کرده است.  این شرکت در یک بیانیه اعلام کرد که اقدامات اخیر اپل نشان دهنده ضرورت رعایت قوانین حتی برای پرقدرت ترین شرکت های جهان است.
بیشتر بخوانید:

    لیست پردانلودترین برنامه های اپ استور توسط اپل منتشر شد
    سازمان محیط زیستی PETA اپل را به عنوان برترین برند سال معرفی کرد
    اپلیکیشن جدید خاطره نویسی در آپدیت جدید iOS 17.2 منتشر شد
    آپدیت iOS 17.3 با ویژگی امنیتی جدید خود بدترین کابوس سارقان را به واقعیت تبدیل می کند

نظر شما درباره ی توقف فروش اپل واچ چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ای جی مارکت یه اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
 

دکمه بازگشت به بالا