دانش و فناوری

یک آیفون خاموش می تواند وسیله هکرها شود و شما را تعقیب کنند

مرکز دانشگاه فنی آلمان می‌تواند دریافت کند که آیفون شما حتی در حالت خاموش بودن ممکن است در معرض خطرات باشد. در حقیقت گفته می شود که یک آیفون خاموش می تواند به شما کمک کند و شما را تعقیب کند. این هک آیفون احتمالاً یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های آن را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

تعقیب با آیفون خاموش

دانیم که وقتی آیفون خاموش است، بیشتر تراشه های بی سیم، از جمله بلوتوث، ارتباط میدان نزدیک (NFC) و باند فوق العاده

ه ل ل پیدا کن پیدا کن پیدا کن

این تراشه‌های بی‌سیماً به بخش أسترسی دارند و ظاهراً می‌توانند از آن برای نصب بدافزار در آیفون استفاده کنند.

تراشه‌های بی‌سیم در حالت کم مصرف (LPM) کار می‌کنند، که نباید با حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی. اشتیبانی از LPM در سخت افزار پیاده سازی شده است، به این معنی که این مشکل با یک تعمیر نرم افزار قابل حل نیس است.

حک iOS iOS iOS iOS iOS iOS iOS iOS iOS iOS iOS iOS iOS iOS iOS iOS iOS iOS iOS iOS iOS iOS iOS iOS 15 iOS iOS این حفره‌ها قبلاً مورد بررسی قرار نگرفته‌اند و امکان‌پذیر است به هکرها و با دسترسی در سطح سیستم، اجازه دادن موقعیت افراد را به ردیابی کنند یا ویژگی‌های انسان را در تلفن اجرا کنند. ردیابی موقعیت مکانی با وجود غیرفعال بودن احتمالی وجود دارد و این را با دسترسی به اپراتورها اشتباه نگیرید.

My Offline را پیدا کنید

My Offline را پیدا کنید

ه و ه م م م م م م م م م م م م ل

قابلیت Find My به شکلی طراحی می‌شود که آیفون‌های خاموش را بر اساس طراحی سخت افزاری به دستگاه‌های ردیاب تبدیل می‌کند و پیاده‌سازی در میان‌افزار بلوتوث در برابر دستکاری ایمن نیست. یژگی های ردیابی می تواند مخفیانه توسط کاربران با دسترسی در سطح سیستم کند تغییر.

عموم کاربران نگران نباشند

وب سایت Ars Technica گزارشان می کند که اکثر کاربران جای نگرانی دارند زیرا این نفوذها نیاز به یک آیفون جیلبریک شده دارند. با این حال، این حفره امنیتی می‌تواند توسط نرم‌افزارهای جاسوسی مانند Pegasus برای هدف قرار دادن افراد مورد استفاده قرار گیرد و حتی ممکن است برای آلوده کردن تراشه‌ها در مواردی که هکرها نارسایی‌هایی را پیدا می‌کنند که از راه دور هستند، استفاده می‌شود.

این یافته ها به اپلیکیشن ارائه شده و این شرکت هنوز هیچ بازخوردی ارائه نکرده است.

نظر شما چیست؟ هنوز چیزی اینجا نیست، اما اینجاست.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا