فیلم و هنر

یونس صابری: صنایع دستی ریشه در فرهنگ ایرانی دارد/ امیدوارم مسوولان به صنایع دستی بیشتر بها دهند

یکی از جذاب ترین محصولات دست ساخت هنرمندان جوان ایرانی ارائه شده است، درست کردن گردنبند و دسبند با سنگ صنایع دستی ریشه در فرهنگ ایرانی دارد و این صنعت بسیار زیبا و آرام می باشد.


تیتربرتر: واژه صنایع دستی مفهومی مدرن و متعلق به دنیای کنونی است و دوره مدرنیته با انقلاب صنعتی در حدود سال 1800 میلادی در اروپا آغاز شد و پیش از این دوران واژه ای به عنوان صنایع دستی وجود ندارد، زیرا آنچه که از آن با عنوان صنایع دستی وجود ندارد. یاد می شود در گذشته صنعت رایج زمان بوده و صنعتی دیگر جز آن وجود ندارد.

یونس صابری هنرمندی که دستی بر آتش دارد و در بازار بزرگ به هنرنمایی می پردارد و در زمینه درست دستبند، گردنبند، پابند و انگشتر فعالیت در صنایع دستی می افزاید: صنایع دستی ریشه در فرهنگ ایرانی دارد و این صنعت در تهران بسیار زیباست. و آرامش می باشد.

وی تاکید کرد: در بازار به فعالیت های صنایع دستی تهران می مانم و انواع دستبد، گردنبند، انگشتر

ایشان با گله از کم توجهی مسئولین به این هنر، گفت: امیدوارم مسئولان به صنایع دستی بیشتر از بیش از حد بدهند و این صنعت حتی می تواند در سودآوری و اشتغال سهم بهینه را ایفا کند.

در پایان اشاره می شود که چه مقوله صنایع دستی را از هنر کاردستی متمایز می‌سازد، هدف از ساخت آنهاست. صنایع دستی لوازمی هستند که مورد استفاده قرار می گیرند و کهنه، پوسیده و غیره می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند.

صنایع دستی تری کارهای فرهنگی و رسومی تلقی می شوند زیرا به عنوان بخشی از ملزومات زندگی روزمره رایج هستند. همچنین جواهرات یک جهانی در آراستگی انسان است و زیورآلات از صدفها، سنگ، و استخوان های باقی مانده از زمان های قدیم ساخته می شود و احتمالاً در اوایل، هدف از استفاده از زیورآلات و جواهرات، حفاظت در برابر خطرات زندگی و یا نشانه ای از موقعیت یا موقعیت خاص بوده است.

دکمه بازگشت به بالا