دانش و فناوری

یوتیوب در حال تست دو قابلیت هوش مصنوعی جدید است

یوتیوب در حال تست دو قابلیت هوش مصنوعی جدید است که می تواند این پلتفرم ویدیویی را برای کاربران جذاب تر کرده و از نظر اطلاعاتی هم بهبود پیدا کند.

به نظر می رسد یوتیوب قصد دارد دو قابلیت هوش مصنوعی جدید به پلتفرم خود اضافه کند. در حال حاضر این قابلیت ها تنها برای برخی از کاربران حساب های پرمیوم در دسترس قرار گرفته است.

ادامه مطلب در ادامه
بیشتر بخوانید:

  تهدید یوتیوب جواب داد! هزاران نفر اد بلاکرها را پاک کردند
  یوتیوب محبوب ترین منبع ویدیویی نوجوانان است!
  موزیک مدنظر خود را زمزمه کنید تا یوتیوب آن را برایتان پیدا کند!
  خلاصه سازی محتوای ویدیوهای یوتیوب با هوش مصنوعی

دو قابلیت هوش مصنوعی جدید یوتیوب چیست؟
طبق گزارش 9to5Google، ویژگی اول Ask نام دارد که در واقع یک چت هوش مصنوعی بوده که به کاربران این قابلیت را می دهد که سوالاتی درباره ویدیوهایی که تماشا می کنند بپرسند و پاسخ های آن توسط مدل زبانی LLMs تولید می شود. همینطور کاربران می توانند از این چت درخواست معرفی محتواهای مرتبط را داشته باشند.
این ویژگی در حال حاضر در برخی از ویدیوهای انگلیسی ظاهر می شود و فقط برای تعدادی از کاربران حساب های پرمیوم در برنامه اندرویدی یوتیوب در دسترس است.

ویژگی دوم، یک ابزار قدرت گرفته از هوش مصنوعی بوده که نظرات طولانی را به صورت مرتب و قابل فهم دسته بندی می کند. این ابزار به کاربران کمک می کند تا نظراتی که بیشتر به آن ها علاقه دارند را پیدا کنند و تولید کنندگان محتوا می توانند راحت تر بخش کامنت ویدئوهای خود را مدیریت کنند.
بخش Topics همراه با گزینه های مرتب سازی «برترین» و «جدیدترین» در برخی از ویدیوها که به ویژگی دوم مجهز هستند، ظاهر می شود. یوتیوبرها می توانند این بخش را مدیریت کرده و برخی از کامنت ها را پاک کنند.
اخیراً، یوتیوب اهمیت هوش مصنوعی در دنیای مدرن را درک کرده و تلاش داشته تا با استفاده از این تکنولوژی نوظهور برنامه خود را ارتقا دهد. در این مدت یوتیوب ابزارهایی نیز معرفی کرده است؛ از جمله ابزار هوش مصنوعی یوتیوب که صدای فرد را شبیه خواننده محبوب وی می کند تا استفاده از قابلیت دوبله ویدیوهای یوتیوب با هوش مصنوعی که مدت ها پیش به طور رسمی معرفی شد.
در نهایت شایان ذکر است که دو قابلیت آزمایشی جدید یوتیوب از طریق صفحه «Try experimental new features» در وب و اپلیکیشن تا تاریخ 5 دسامبر در دسترس خواهند بود.
بیشتر بخوانید:

  چگونه از یوتیوب دانلود کنیم؟
  بهترین سایت دانلود از یوتیوب کدام است؟
  قرارداد همکاری سامسونگ با بزرگترین یوتیوبر دنیا ؛ تولید محتوا با گلکسی!

نظر شما کاربران ای جی مارکت درباره این دو قابلیت آزمایشی هوش مصنوعی یوتیوب چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ای جی مارکت به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: phonearena
  

دکمه بازگشت به بالا