دانش و فناوری

گوشی های هوشمند و تبلت های میان رده، دریافت کنندگان چیپ ست های Kirin 9000 خواهند بود.


Kirin 9000S و دیگر اعضای خانواده این چیپست به هوآوی اجازه دادند تا جایگاه از دست رفته اش در چین را به دوباره بدست آورد. اما برای حفظ این جایگاه هواوی باید به طراحی و ساخت پردازنده های پیشرفته تر ادامه دهد. به همین دلیل شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه این شرکت با سرمایه گذاری زمان و منابع خود بر روی فرآیند 5 نانومتری، عرضه تمام چیپ ست های Kirin 9000 را کاهش خواهد داد.  برای موجودی باقی مانده این پردازنده ها نیز هواوی قصد دارد آن ها را در گوشی هایی با بازه قیمتی 300 دلار عرضه کند.

گوشی های هوشمند و تبلت های میان رده، دریافت کنندگان چیپ ست های Kirin 9000 خواهند بود.

هواوی در سال گذشته 30 میلیون دستگاه میت 60 را به فروش رسانده است. ابن مسئله بیانگر این است که Kirin 9000S در جلب رضایت کاربران هواوی عملکرد خوبی داشته است. با توجه به اینکه SMIC با موفقیت فرآیند 5 نانومتری خود را توسعه داده است، تراشه بعدی هوآوی احتمالاً با این لیتوگرافی به تولید انبوه خواهد رسید. علاوه بر این، شرکت قصد دارد با معرفی “پردازنده مخصوص رایانه شخصی” خود، وارد بازار محصولات ویندوزی بر پایه معماری آرم شود.

با تغییر تمرکز هواوی به سمت پردازنده های جدید و بازار رایانه های شخصی، شرکت باید از ظرفیت تولید تراشه SMIC برای پردازنده های جدید خود استفاده کند و سفارشات مربوط به خانواده Kirin 9000 را کاهش دهد. با این حال، یک افشاگر در ایکس با نام jasonwill101 درباره تصمیم هواوی برای موجودی باقیمانده این پردازنده ها گفته است که چینی ها قصد دارند تراشه های موجود را در دستگاه هایی با قیمت کمتر از 300 دلار به فروش برسانند. به یاد داشته باشید که سال گذشته، مدل های مختلف میت 60 با سوخت Kirin 9000S بیش از 1200 دلار در چین به قیمت داشتند، بنابراین انتظار می رود هواوی با این تصمیم به موفقیت قابل توجهی دست پیدا کند.

Kirin 9000

اکانت jasonwill101 در این باره می گوید:

هواوی در پاسخ به تحریم های ایالات متحده قصد پردازنده های سری Kirin 9000 را در محصولاتی با بازه قیمتی 300 دلار عرضه کند . علاوه بر این، تراشه های موبایل با فرآیند ساخت N+3 (5.5 نانومتر) و پردازنده های رایانه های شخصی هواوی نیز متعاقباً در سال جاری عرضه خواهند شد.

متأسفانه، این شایعه اشاره ای نمی کند که در کدام دستگاه ها شاهد چیپست های Kirin 9000 خواهیم بود. با توجه به اینکه هوآوی با فروش گوشی های هوشمند و تبلت ها موفقیت چشمگیری در بازار خانه خود پیدا کرده است، نسل قبلی تراشه های این شرکت می تواند در این دو دسته اتفاده شود. Kirin 9000 در زمینه عملکرد، توان رقابت با محصولات جدبد کوالکام و سامسونگ را ندارد، اما این واقعیت که هوآوی توانست این سیلیکون را با وجود تحریم های ایالات متحده تولید کند، گویای نگرش «هرگز نامید نشو» این شرکت است.

نظر شما درباره تصمیم هواوی برای موجودی باقیمانده پردازنده هایش چیست؟

بفرست برای دوستات

دکمه بازگشت به بالا