فیلم و هنر

گفتگو با زهرا رخشان تهیه کننده،  نویسنده و بازیگر سینما و تلویزیون


تیتربرتر: زهرا رخشان بازیگر کشورمان به جز بازیگری در زمینه تهیه کنندگی و نویسندگی فعالیت دارد و در یک خانواده


لطفا خودتان را معرفی کنید؟

رارن س للام درود فراوان به ساحت مقدس صاحب الزمان عج و شهدا


چه شد که به فیلمسازی روی آوردی؟

فرمود چه شد که به فیلم سازی روی آوردم باید خدمتتون عرض کنم که من کلا بازیگری و هنر را از بچه گی علاقه مند بودم و همیشه دنبال هنر بودم در دوران دبیرستان و دانشگاه تئاتر کار می کردم و بعد از اتمام تحصیلات چندین بازیگر اصلی تیزرهای تلویزیونی بودند. در نقش اصلی بودم، بعد باید عرض کنم که وارد سینما شدم و کم کم با سکانس های کم شروع کردم تا اینجا که سریال های مختلف و تله فیلم و جشنواره ای بازی داشتم، در کل باید گفت رشته فیلم سازی و بازیگری و هنر بسیار علاقه مند شد. زیاد و همت و کفش آهنین می خواهد باید صبور بود و با عشق به هنر پیش رفت که بی شک موفق شد،


راستی شما را باید بیشتر تهیه کننده، یا نویسنده بدانیم یا بازیگر؟

در مورد سوال بعدی شما باید بگم خدمتتون که خوب من با عشق بازیگری وارد سینما شدم و در اصل بازیگر هستم اما در کنارش تهیه کنندگی و نویسندگی را هم می کنم نویسندگی را در کنار همسرم انجام میدم ایشون استاد من بودند و از درسهای زیادی از جمله نویسندگی. را آموختم و آن شالله که بتونم به مردم سرزمینم خدمت کنم و خنده به خانه هاشون با ساخت فیلم.


ایده یک فیلم چگونه شکل می گیرد؟

ایده یه فیلم را از خود مردم میگیریم و پردازش میکنیم و مینویسیم، از مشکلات، از غمها و شادیها و گاهی از زندگیشون، باید ببینیم چه موضوعی برای مردم بیشتر قابل دیدن است و چه چیزهایی را بیشتر میپسندند.


شنیده ایم همسرتان هم کارگردان، نویسنده و بازیگر است کمی توضیح دهید؟

بله همسر جناب آقای رضا احمدنیا هستند ایشون فوق لیسانس امور بین الملل هستند و کارگردان حرفه ای و نویسنده بسیار خلاق هستند و چند کار بازی کردند آقای احمدنیا در کارشون را بسیار با همت و عشق انجام می دهند و پس از ازدواج هر دو در کنار هم کار می کنند. میکنیم و میسازیم البته به امید و یاری خداوند متعال..


امی از مهارت و مدیریت و برنامه ریزی در خانواده با این همه مشغله برایمان، چه می کنید؟

والا در برنامه ریزی در خانواده باید گفت خوب من اول یک همسر و یک مادر هستم و ما برای موفقیت در کارمون اول باید آرامش داشته باشیم پس چون من و همسرم همکار هستیم هر دو همدیگر را کاملا می فهمم حتی در امور خانواده هم می کنیم. با همکاری هم زندگی را میگذرونیم با عشق و خوشبختی به امید خدا، پسر کوچیکم هم الان مدلینگ و بازیگر هست و پسر بزرگم چند بازی کرد اما چون ازدواج کرد دیگه نتونست ادامه بده، خدا را شاکرم که در کنار همسرم هنر را ادامه بدهیم. ممنونم از شما و ارزشی که برای هنرمندان قائل هستید الان هم به همراه همسرم که کارگردانی و نویسندگی این فیلم و انجام میدیم فیلمی در ژانر ملودرام و اجتماعی و جشنواره برون مرزی در حال ساخت ما به نام بهترین هدیه برای مادری که من تهیه کننده و بازیگر هستیم. این فیلم به همراه بازیگران حرفه ای دیگر از جمله جناب آقای حسن اسدی، فرشید نوابی، سعید آقایی و ….، خانم ها، زهرا رخشان و مریم آهنگر و مهسا صادقی و نسرین ابراهیمی و دیگر بازیگران کودک و نوجوان.


نفتگو ناصر غلامی هوجقان

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا