دانش و فناوری

گزارش مالی فصل سوم ۲۰۲۱ فاکسکان: عملکرد عالی به‌لطف آیفون ۱۳ و کمبود تراشه تا نیمه دوم ۲۰۲۲

تقاضای شدید برای سری آیفون 13 به خرده فروش اپل فاکسکان کمک کرد تا انتظارات تحلیلگران را در سه ماهه سوم گزارش مالی 2021 شکست دهد. این شرکت همچنین شاهد نشانه هایی از بهبود عرضه تراشه در سال آینده است.

اعلام کمبود تراشه تا نیمه دوم سال 2022 در گزارش مالی فاکسکان

فاکسکان، همچنین بزرگترین خریدار اپل، درآمد 1.33 میلیارد دلاری را گزارش کرد، در حالی که تحلیلگران 1.16 میلیارد دلار تخمین زدند.

بلومبرگ فاکسکان در مورد عملکرد این سه ماهه گزارش می دهد:

“فروش در این زمان بر اساس ارقام اعلام شده قبلی به رکورد بالایی رسیده است.

تولیدکنندگان فناوری همچنان از این بیماری همه گیر سود می برند که باعث افزایش تقاضا برای خریداران خانه شده است. “در حالی که کمبود مداوم نیمه هادی ها باعث کاهش بهره وری می شود، تیم کوک، مدیر عامل اپل ماه گذشته گفت که تقاضا برای آیفون های بزرگ آمریکایی” بسیار قوی است.

چارلز شوم، تحلیلگر بلومبرگ، در مقاله ای در 20 اکتبر گفت:

رشد فروش فاکسکان منعکس کننده تقاضای قوی تری نسبت به نیمه هادی های این شرکت از جمله تراشه های برق آنالوگ و تراشه و خدمات مونتاژ آیفون است.

گزارش مالی فاکسکان و ویژگی های بهبود محصول تراشه

گزارش مالی فاکسکان و ویژگی های بهبود محصول تراشه

در ماه می، فاکسکان هشدار اپل را تکرار کرد که کمبود تراشه‌ها به جای بهبود، بدتر شده است و برخی از تراشه‌ها ممکن است تا یک سال در دسترس باشند. این شرکت همچنان انتظار دارد که شاهد کاهش درآمد در این سه ماهه نسبت به سال قبل باشد. با این حال، امید برای آنها باقی است.

به گفته یانگ لئو، رئیس فاکسکان، سلول انفرادی ویتنام بر زنجیره تامین تاثیر گذاشته است، اما وضعیت در این کشور آسیای جنوب شرقی شروع به بهبود کرده است.

اپل در ماه آوریل هشدار داد که درآمد سه ماهه چهارم شاید این شرکت از 3 میلیارد دلار به 4 میلیارد دلار کاهش یافته باشد، اما در واقع بدتر شده است.

تیم کوک، مدیرعامل اپل به جاش لیپتون از CNBC گفت:

وی گفت: با وجود محدودیت های عرضه که حدود 6 میلیارد دلار برآورد می شود، سخت کار کرده ایم. محدودیت‌های موقت به دلیل تراشه‌های تراشه در صنعت و اختلال در تولید مرتبط با کرونا در آسیای جنوب شرقی به طور گسترده مورد بحث قرار گرفته است.

فاکسکان دوباره از انجام هر گونه پیش بینی برای سه ماهه بعدی خودداری کرد. با این حال این شرکت تلاش کرده است تا به جلو حرکت کند تولید خودروهای برقی، وابستگی خود را به اپل کاهش دهد و محصولاتی را در ایالات متحده وارد کند.

نظر شما در مورد گزارش مالی فاکسکان برای سه ماهه سوم سال 2021 و اعلام شرکت چینی مبنی بر ادامه کار این تراشه تا نیمه دوم سال 2022 چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا