دانش و فناوری

گروه هکری حنظله مدعی هک سامانه های گنبد آهنین اسرائیل شد

گردو خاک گروه هکری حنظله در پساپیش جنگ غزه؛ نظله در کانال تلگرامی خودش ادعا کرده که توانسته است سامانه های گنبدآهنین رژیم صهیونیستی را هک کند. برای اطلاع از ماجرا ای جی مارکت را دنبال کنید.
یک گروه هکری به نام «حنظله (Handala)» مدعی شده که سامانه های گنبد آهنین اسرائیل را هک کرده است. این گروه فایل ها، تصاویر و اسناد این حمله سایبری را در کانال تلگرام خود منتشر و در دسترس قرار داده است. دقیق تر بخواهیم بگوییم، سیستم رادار و کنترل این سامانه های پدافند هوایی هک شده و حتی از سمت حنظله، پیغام اخطار نیز ارسال شده است.
گفتنی ست که گنبد آهنین، مهم ترین و پدافند ارتش اسرائیل است که برای مقابله به پهپادها و دیگر ادوات نظامی هوایی بکار گرفته می شود. حال با این خبر، مشخص شد که امنیت سامانه های دفاعی اسرائیل بسیار پایین است و به سهولت تخریب می شوند. در ادامه با جزئیات بیشتر خبر همراه ما باشید.
بیشتر بخوانید: هک سیستم های قوه قضاییه توسط گروه هکری عدالت علی ؛ [+واکنش قوه قضاییه]
گروه هکری حنظله به سامانه های گنبد آهنین نفوذ کرد
به نقل از یک خبرگزاری؛ یک گروه هکری به نام «حنظله» در کانال تلگرامی خود می گوید که موفق یه هک سامانه های گنبدآهنین رژیم صهیونیستی شده است.
پدافند هوایی گنبدآهنین اسرائیل
این گروه هکری با انتشار تصاویری می گوید که موفق به دستیابی به سیستم های راداری و کنترل این سامانه شده و برای کاربران آن، پیام اخطار ارسال کرده است.
در این پیام آمده که: «این سامانه توسط هکرهای گروه حنظله هک شده. ما در کنار رفح می مانیم و این یک هشدار است.»


 
گروه هکری حنظله تصاویری از صفحات رادار گنبدآهنین نیز منتشر کرده که در آن گفته ما روی رادارهای شما هستیم و می توانیم هواپیماهای شما را در آسمان هدف قرار دهیم ولی ما مثل شما نیستیم. ما مثل اشغالگران، کودکان را نمی کشیم. این یک هشدار و شروع کار است.

این گروه هکری همچنین با انتشار برخی اطلاعات جزئی تر از برخی سامانه های هک شده در مناطقی مثل بئرسبع گفته ما توانستیم برخی زیرساخت های شرکت های مربوطه را از بین ببریم.

گنبد آهنین، مهمترین سامانه پدافند هوایی ارتش اسرائیل برای مقابله با پهپادها و پرتابه های راکتی و توپخانه ای برد کوتاه گروه های مقاومت است که در مناطقی نظیر اطراف غزه، شمال سرزمین های اشغالی و در برخی مناطق دیگر مستقر شده است.
در میان نبردهای مداوم میان مقاومت و اشغالگران در چندین منطقه از نوار غزه و پس از حملات بسیار خشونت آمیز که مناطقی در دیرالبلح، رفح و خان ​​یونس را هدف قرار داد، جنگ غزه امروز – دوشنبه – وارد صد و پنجاهمین روز خود شد.
 
بیشتر بخوانید:

    استخدام هکر توسط دولت چین ؛ اهداف پروژه سایبری چین چیست؟
    هکرهای روسی و کره شمالی از ابزار OpenAI برای تقویت حملات سایبری استفاده کردند
    تشکیل شعبه رسیدگی به جرائم سایبری توسط دیوان عالی کشور

نظر شما درخصوص هک قدرتمندترین سامانه پدافند هوایی اسرائیل چیست؟ لطفاً نظرات خود را در بخش کامنت ها بیان کنید.
 

دکمه بازگشت به بالا