گرفتن نوبت از روانشناس در شهر های مختلف

روانشناسی در حوزه سلامت روان اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا برخی از مراجعین، نیاز به درمان های غیردارویی دارند. انواع روانشناس کارهای مختلف درمان مانند زوج درمانی، خانواده درمانی و مشاوره را انجام می دهند. بنابراین نباید افراد تصور بکنند که مراجعه به روانشناس امری بی فایده است. متاسفانه یکی از تصورات غلطی که در زمینه مراجعه به روانشناس وجود دارد این است که روانشناس توصیه هایی می کند که از کتاب ها می توان مطالعه کرد و نیاز به مراجعه حضوری یا غیرحضوری به او نیست.

روان درمانی یکی از مهم ترین مواردی است  که فرد باید به خاطر آن به روانشناس مراجعه کند. مواردی که فرد حتما نیاز به مصرف دارو ندارد یا فقط نیاز دارد که درمان های غیردارویی و روانشناختی برای او انجام شود. حوزه تشخیص و درمان روانشناس و روانپزشک شباهت زیادی به هم دارد. روانشناس می تواند انواع اختلالات روانی را تشخیص داده و به درمان بپردازد اما شیوه درمان روانشناس با روانپزشک کمی تفاوت دارد.

ویژگی های یک روانشناس خوب چیست

یک دکتر به عنوان روانشناس موظف است تا به پیشگیری ، تشخیص و درمان بیماری های روانی پرداخته و در این مسیر به بیماران کمک کند تا هرچه سریع تر به بهبود کامل دست یابند. این افراد به عنوان پزشک شناخته نمی شوند و این امر را می توان از تفاوت های این افراد با روانپزشکان دانست. یک روانشناس بر اساس رویکرد خود حق تجویز نمودن داروهای درمانی را نداشته و لازم است از انجام هرگونه اقدام پزشکی پرهیز کنند. به طور کلی می توان گفت افرادی که به سراغ روانشناس ها می روند درمان جو بوده و افرادی که با روانپزشک ها سر و کار دارند بیمار شناخته می شوند.

علل مراجعه به روانشناس چیست

روانشناسان باید با صداقت و قابل اعتماد باشند و توانایی درک شرایط فرد مراجعه کننده را داشته باشند تا افراد بدون استرس و نگرانی مشکلات خود را با روانشناس خوب در میان بگذارند. دکتر روانشناس به درمان بیماری هایی چون: افسردگی ، اضطراب ، وسواس ، فوبیا، بی اشتهایی و پرخوری عصبی و اختلالات خواب می پردازند همچنین روانشناسان خوب علاوه بر درمان قادر به مشاوره های تحصیلی ، شغلی ، ازدواج ، کودک می باشند.

دکتر روانشناس چگونه درمان میکند

روانشناس با به کارگیری روش های آموزشی و روان درمانی به بررسی رفتار، شخصیت و روابط بین فردی می پردازد. دکتر روانشناس خوب با توجه به رابطه بین عملکرد مغز و رفتار می تواند ارتباط بین محیط و رفتار را بررسی کند. بهترین دکتر متخصص روانشناس میتواند با راهنمایی دقیق و مهم و بجا به افراد به کنترل مشکلاتشان کمک کند.

سریعترین راه مراجعه به روانشناس چیست

اگر به دنبال بهترین روانشناس هستید، می توانید از طریق سایت دکترتو با روان شناسان مختلف آشنا شوید و برای تعیین وقت حضوری اقدام کنید. در دکترتو همچنین امکان مشاوره آنلاین و تلفنی با انواع روان شناسان وجود دارد.

برای نوبت گیری از بهترین روانشناسان در لیست متخصصین روانشناس دکترتو، روانشناس خود را بیابید و اینترنتی نوبت خود را ثبت کنید. همچنین می توانید بصورت تلفنی و آنلاین از روانشناس خود مشاوره بگیرید.

برای یافتن بهترین دکتر متخصص و فوق تخصص روانشناس در سایت دکترتو از فیلترهای جست و جوی پیشرفته استفاده کنید و از بین شهر ها شهر مورد نظر خود مانند دکتر روانشناس قم، دکتر روانشناس رشت، دکتر روانشناس بهشهر، دکتر روانشناس خرم آباد، دکتر روانشناس سعادت شهر و … را انتخاب کنید و از دکتر روانشناس نوبت بگیرید.

لیست شهر های دکترتو برای مراجعه به روانشناس

  • دکتر های روانشناس کرمان
  • دکتر های روانشناس اهواز
  • دکتر های روانشناس بندر عباس
  • دکتر های روانشناس بوشهر
  • دکتر های روانشناس مرودشت
  • دکتر های روانشناس شهریار
  • دکتر های روانشناس شیراز
  • دکتر های روانشناس تبریز

این لیست بخشی از شهر های سایت دکترتو است برای دیدن بقیه شهر ها مثل روانشناس خرم آباد، روانشناس اسلامشهر، روانشناس سعادت شهر و … به سایت دکترتو مراجعه کنید.

اگر دچار مشکلات، تعارضات یا اختلالات روانی هستید، بهتر است از کمک روانشناس بهره ببرید. همان طور که جسمی برای درمان بیماری ها و مشکلات جسمی به دنبال پزشکی می گردید که در همان زمینه تخصص داشته باشد، برای برطرف کردن مشکلات روحی و روانی هم باید روانشناسی را پیدا کنید که در همان زمینه مشکل شما تخصص داشته باشد. متخصصان روانشناسی در زمینه های مختلف شما را راهنمایی کرده و از روش های مختلف برای درمان استفاده می کنند. در نتیجه شخص با درک مشکلات و ایجاد تعامل با افراد، بهترین نتیجه را از درمان می گیرد.

کلام پایانی

روانشناسی یک رشته ی کارشناسی است که به بررسی ذهن و رفتار انسان و رفتار های عادی یا غیر عادی فرد می پردازد. روانشناسان بیماری های روان را درمان می کنند و در سلامت روان تاثیر مهمی دارند. روانشناسان نمی توانند دارو تجویز کنند.

برای مشاوره خانواده (زوج درمانی، قبل از ازدواج، پیشگیری از طلاق، پرورش فرزند)، مشاوره کودک و نوجوان (بیش فعالی، اوتیسم، اختلال خواب)، روانکاوی، اختلال میل جنسی و درمان نعوظ، درمان زودانزالی و دیرانزالی، رابطه جنسی تراپی، واژینیسموس، ترک خودارضایی، درمان اضطراب، مسیر شغلی و تحصیلی، ترک اعتیاد، استرس و وسواس، افسردگی، فوبیا، اختلال دوقطبی، توانبخشی میتوانید به دکتر روانشناس مراجعه کنید

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا