دانش و فناوری

کوالکام Snapdragon 8Gx Gen 1 نام تراشه پرچمدار آینده این شرکت خواهد بود

کوالکام چندین سال است که الگوی نام‌های پردازنده‌های قابل حمل را حفظ کرده است که شامل اعداد 8 (پر سرسبد)، 7.6 (میان رده) و 2.4 (پایین) در صدها و فقط برای نسل بعدی، Number است. ده یا واحد تغییر کرده است. با این حال، حدود هفته گذشته به شما گفتیم که این شرکت می تواند برای اولین بار در سال جاری این سنت را بشکند و تراشه آینده خود را عرضه کند. اسنپدراگون 8 نسل 1 دوباره اسمش را بگذار همچنین بعداً خود شرکت رسماً نام تراشه های خود را تغییر دهید اما او از ذکر نام آنها خودداری کرد. با این حال، به نظر نمی رسد نام فوق صحت داشته باشد و طبق تصویری که به کوالکام درز کرده است، یک پردازنده آینده اسنپدراگون 8Gx نسل 1 نه تنها از نظر نام، بلکه به طور کلی از نظر عملکرد نیز یک پرش عالی نامیده خواهد شد.

Qualcomm Snapdragon 8Gx Gen 1

به تازگی، لوگوی جدید تراشه کوالکام در وب سایت این شرکت توسط کاربر توییتر Za_Raczke، تنها چند روز مانده به مراسم ویژه. عنوان اصلی این صفحه “آیکون تست” و نماد تراشه در کنار برچسب “Test123” است. این برچسب ممکن است با یک نام ارزان واقعی جایگزین شده باشد، اما در اینجا، ما هنوز آن را ندیده ایم.

پیش از این، چیپست پرچمدار جدید قرار بود “Snapdragon 8 Gen 1” نام داشته باشد. کوالکام نام خود را تایید نکرد، اما فقط “جدیدترین پلتفرم پرچمدار سری اسنپدراگون 8او نشان داد. پس این امکان وجود دارد که تراشه های سری 8 واقعی باشند8Gxنام داشته باشید.

کوالکام قبلاً تراشه‌هایی به نام «8cx» را معرفی کرده بود که مبتنی بر لپ‌تاپ‌های ویندوزی هستند.

Qualcomm Snapdragon 8Gx Gen 1

Qualcomm Snapdragon 8Gx Gen 1

در هر صورت، این مطابق با شایعات قبلی و این واقعیت است که کوالکام مایل به طراحی مجدد پردازنده های خود است، که شناسایی خود را برای همه آسان می کند. با این حال، من علاقه مندم بدانم که آیا این فقط یک تغییر نام است یا این شرکت در حال ارتقاء چیپست های خود است. به دلیل نحوه برخورد با رقابت شدید سامسونگ، گوگل و از همه مهمتر مدیاتک در سیستم عامل اندروید، همه این شرکت ها شروع به کار روی تراشه های داخلی خود کرده اند.

سرانجام زمان آن فرا رسیده است که جشنواره فناوری کوالکام از پردازنده های جدید خود در تاریخ رونمایی کند 9 تا 11 آذرماه برنامه ریزی شده است، منتظر بمانید تا ببینید این شرکت در نهایت روی چه نامی برای چیپ پیشرو خود تمرکز خواهد کرد.

نظر شما در مورد نامگذاری تراشه کوالکام در اسنپدراگون 8Gx Gen 1 چیست؟ آیا فکر می کنید طرح کلمات جدید شناسایی توسعه دهندگان شرکت را آسان تر می کند یا پیچیدگی را دوچندان می کند؟نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا