دانش و فناوری

کوالکام Snapdragon 7c+ Gen 3 رسما معرفی شد: تراشه ۶ نانومتری برای کروم‌بوک‌ها

تا به امروز، کوالکام نسل دوم پردازنده های اسنپدراگون 7c و 7c را برای دستگاه های اساسی مانند گلکسی بوک گو سامسونگ معرفی کرده است. در حالی که 7c Gen 2 از جهاتی بالاتر از تراشه های سطح پایه اینتل است، هنوز رقابت زیادی وجود ندارد و ما منتظر بودیم تا نسل سوم زودتر معرفی شود. امروز کوالکام به طور رسمی از چیپست 6 نانومتری خود رونمایی کرد اسنپدراگون 7c + نسل 3 خود را نشان داد که در کروم بوک های “سطح پایه” استفاده می شود.

IQualcomm Snapdragon 7c + Gen 3

کوالکام در مورد 7c + Gen 3 توضیح بیشتری نداد، اما اشاره کرد که این تراشه اکنون یک معماری است. 6 نانومتر فهمیدی. همچنین در مقایسه با نسل قبلی یعنی 7c Gen 2، چیپست در بالا ذکر شده است 60 درصد عملکرد و ارتقاء اضافی 70 درصد بهبود گرافیکی را ارائه می دهد. موتور 6.5 TOPS AI همچنین بالاترین عملکرد ممکن را تضمین می کند.

بر خلاف تراشه اسنپدراگون 8cx Gen 3 مبتنی بر Arm مبتنی بر سیستم 5 نانومتری مورد استفاده در رایانه های شخصی ویندوزی، 7c + Gen 3 مبتنی بر سیستم 6 نانومتری است و عمدتاً بر روی کروم بوک های سطح پایه تمرکز دارد.

جزئیات Qualcomm Snapdragon 7c + Gen 3

جزئیات Qualcomm Snapdragon 7c + Gen 3

از نظر ارتباطی، یک مودم یکپارچه Snapdragon X53 5G وجود دارد که از sub-6 و mmWave پشتیبانی می کند. Wi-Fi 6 و 6E نیز در این چیپست موجود است.

Acer Chromebook Spin 513 و HP Chromebook x2 11 از نسل اول 7c استفاده می کنند، در حالی که نسل دوم در Lenovo Duet 5 موجود است. با HP Chromebook x2، مطمئناً احساس می کنیم که فضایی برای بهبود عملکرد روزمره وجود دارد.

کوالکام می گوید اسنپدراگون 7c + نسل 3 «برای کاربران رایانه شخصی و اکوسیستم کروم بوک طراحی شده است». اولین تجهیزات مجهز به این چیپست نیز در نیمه اول سال 2022 عرضه خواهد شد.

در همین حال، کوالکام تراشه Snapdragon 8cx Gen 3 را برای ویندوز عرضه می کند. این پردازنده “85% افزایش عملکرد و تا 60% عملکرد در هر وات بیشتر از پلت فرم x86” را ارائه می دهد. پردازنده گرافیکی Adreno نیز نسبت به تراشه نسل قبل تا 60 درصد عملکرد را بهبود بخشیده است. از نظر ارتباطی، چیپست جدید از مودم X55، X62 یا X65 پشتیبانی می کند.

نظر شما در مورد چیپست جدید Qualcomm 6nm Snapdragon 7c + Gen 3 برای استفاده در کروم بوک های اصلی چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا