دانش و فناوری

کوالکام اسنپدراگون 8 نسل 2 از بهره وری انرژی فوق‌العاده برخوردار است

اسنپدراگون 8 نسل 2 کوالکام احتمالاً در سال جاری میلادی معرفی خواهد شد و مدت‌زمان زیادی تا رونمایی از آن باقی مانده است. به‌طوری‌که از تمامی تراشه‌های چندین سال گذشته و حتی اسنپدراگون 8+ نسل 1 فعلی نیز، کارآمدتر است. همچنین این پیشرفت اساسی را می‌توان تغییر کامل‌کننده چیپست کوالکام، از سامسونگ به TSMC کرد.

بهره وری انرژی اسنپدراگون 8 نسل 2 کوالکام

طبق اعلام جهان یخیآزمایشهای اولیه اسنپدراگون 8 نسل 2، نتایج مثبت را در بهره برداری از انرژی این تراشه نشان می دهد. به‌گفته‌ی وی، نسل بعدی چیپست کوالکام عملکرد بهتری را نسبت به اسنپدراگون 8 نسل نسل 1 از خود به‌جای گذشته که خود اولین چیپست کوالکام می‌باشد که به معماری 4 نانومتری TSMC مجهز شده است. همان‌طور که انتظار می‌رفت، کارایی اسنپدراگون 8 نسل 2 بسیار بهتر از اسنپدراگون 8 نسل 1 بود که با فناوری 4 نانومتری تولید می‌شود و از عملکرد بسیار خوب و مشکلات گرمای بیش‌ازحد رنج می‌برد.

این به‌روزرسانی کاملاً برعکس آن چیزی است که قبلاً در مورد آن گزارش دادیم. جایی که گفته می‌شود که اسنپدراگون 8 نسل 2، مدیاتک Dimensity 9000 و Exynos 2300 سامسونگ به‌دلیل هسته‌های ناکارآمد Cortex-X3، ترانه. ما معتقدیم کوالکام یک هسته سفارشی Kryo را بر اساس Cortex-X3 ARM طراحی خواهد کرد، اما بهبودهای این احتمالاً بیشتر به معماری TSMC مربوط می‌شود که Ice Universe در مورد بهره‌وری انرژی در آن‌ها اشاره می‌کند.

بهره وری انرژی اسنپدراگون 8 نسل 2 کوالکام

بهره وری انرژی اسنپدراگون 8 نسل 2 کوالکام

اگر اسنپدراگون 8 نسل 2 بر اساس معماری 4 نانومتری TSMC نمونه‌برداری شده باشد، وجود ندارد که این ارقام راندمان انرژی را بررسی کند، احتمالاً تعداد زیادی وجود دارد که کوالکام تراشه‌ساز تایوانی را برای نسل بعدی چیپست پرچمدار خود انتخاب کند. د ک ک ک ر ر ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک گرچه گزارش شده است که این شرکت نیز تولید انبوه می کند فناوری 3 نانومتری GAA در نیمه دوم سال آغاز می‌کند و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا متحده، چندی پیش بازدیدی از مراحل توسعه این چیپست در خاک کره کرده بود.

اگر مشخص شود که فناوری ساخت سامسونگ بهتر از آن چیزی است که TSMC می‌کند، می‌توانم به‌سرعت شاهد آن باشم. اما درحال‌حاضر خیلی زود است که درباره‌ی این موضوع اظهارنظر کنیم.

درنهایت ، دیدگاه شما پیرامون بهره وری انرژی فوق العاده نسل آینده تراشه پرچمدار کوالکام ، Snapdragon 8 Gen 2 ، چیستنمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا