دانش و فناوری

کند بودن به روزرسانی گوشی‌های مجهز به تراشه مدیاتک در برابر اسنپدراگون، به چه دلیل است؟

مدیاتک یک شرکت بزرگ تایوانی است که به دلیل ارائه طیف گسترده ای از تراشه های تلفن همراه شناخته شده است. اما گوشی های دارای تراشه مدیاتک سخت و کند هستند. در ادامه به بررسی چرایی کندی آپدیت این گوشی ها می پردازیم.

تلفن‌های مجهز به تراشه مدیاتک ارتقای آهسته دارند. اما چرا؟

مدیاتک در گذشته این عنوان را کسب کرده بود رهبری بازار تراشه موفقیت

مدیاتک عنوان برترین سازنده تراشه های قابل حمل را نیز به دست آورد

همین الان گیزموچینا گزارش می دهد که نسخه پایدار Android 12 در دسترس توسعه دهندگان است. آنها اشکالات را برطرف می کنند و نسخه های نرم افزاری محصولات خود را توسعه می دهند. اما همچنان نگرانی هایی در مورد ارتقای آهسته چیپست های مدیاتک به این نسخه در برابر رقبای دارای تراشه اسنپدراگون وجود دارد. این از نظر تاریخی ثابت شده است و کاربران از این موضوع آگاه هستند.

در حالی که توسعه دهندگان هنوز راهی برای حل این مشکل پیدا نکرده اند، لی مینگ، یکی از مدیران شیائومی در مورد این موضوع اظهار نظر کرد. او می گوید که گوگل به طور منظم کد منبع هر سیستم عامل را در کوالکام و مدیاتک برای آماده سازی برای آپدیت آینده اندروید ارائه می کند. این باعث صرفه جویی در زمان زیادی می شود.

به آهستگی گوشی های مدیاتک به روز می شود

با این حال، اینجاست که تفاوت بین کوالکام و مدیاتک آشکار می شود. ظاهراً آمریکایی‌ها تیم بزرگ‌تری دارند و این به نوبه خود اجازه می‌دهد تا پروژه‌های بیشتری به همین شکل انجام شود و تلفن‌هایی با تراشه‌های اسنپدراگون پشتیبانی فوری داشته باشند. اما گوشی های دارای تراشه مدیاتک به دلیل نمایش بسته های پروژه توسط تایوانی ها همیشه در دسته دوم یا سوم آپدیت ها قرار می گیرند. لی مینگ همچنین توضیح داد که به‌روزرسانی تلفن‌ها به صورت دسته‌ای یک رویداد اجتناب‌ناپذیر است. این به دلیل شناسایی بهتر به‌روزرسانی‌های دستگاه در یک دسته و ناکارآمدی در دسته‌های دیگر است.

نظر شما در مورد این اطلاعات چیست؟ آیا شک و تردید شما در این مورد برطرف شده است؟ به نظر شما این ارتقای کند در آینده حل خواهد شد؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا