اخبار بازار

کنترل اعتبار – کاما

گاهی اوقات تاریخ اعتبار ، به جای تأثیرگذاری بر زندگی مالی ما برای بهتر شدن ، تأثیر منفی و ویرانگر خواهد گذاشت ، چنین تاریخی را تاریخ اعتبار منفی می نامند. سابقه اعتباری ناخواسته بیانگر سابقه بازپرداخت بد در یک یا چند قرارداد فعلی است. سابقه اعتباری ناخواسته در گزارش اعتباری شخص ظاهر می شود ، نمرات اعتباری آنها را پایین می آورد و گرفتن وام ، گرفتن کارت اعتباری یا حتی تصویب وام را دشوار می کند.

سابقه اعتبار نتیجه تأخیر بسیاری از وام گیرندگان است که توسط طلبکاران مانند بانک ها (از طریق استعلام بانکی) ، شرکت های بیمه و وام دهندگان به موسسه اعتباری گزارش می شود. موارد منتهی به سابقه اعتباری ناخواسته شامل پرداخت های قبلاً منتقل شده ، پرداخت های معوق ، بدهی ها و غیره است که توسط استعلام بانکی به موسسه اعتباری گزارش می شود.

عوارض جانبی

بسیاری از وام گیرندگان به دلایل مختلف رویدادهای بد اعتباری را تجربه می کنند. هر گزارش منفی برای موسسه اعتباربخشی ، تأثیرات متفاوتی بر گزارش اعتبار و اعتبار اعتبار وام گیرنده دارد. البته این موارد منفی بعد از گذشت مدت 8 سال بطور خودکار از مؤسسات اعتباری از گزارش اعتبار حذف می شوند ، اما این موارد در تحقیقات بانک گنجانده شده است.

وام دهندگان و طلبکاران تاریخچه اعتبار منفی را بررسی می کنند زیرا در صورتی که در گذشته وام گیرنده دچار مشکلات اعتباری شده باشد. به احتمال زیاد در آینده این مشکلات را تجربه خواهید کرد. در نتیجه ، وام دهندگان تمایلی به وام ندارند یا ممکن است نرخ بهره بالاتری نسبت به مشتریانی با ریسک پایین داشته باشند که اعتبار بد ندارند یا سابقه اعتباری معکوس ندارند.

کنترل اعتباری چیست و چه عواملی دخیل هستند؟

کنترل اعتبار ، سیاست اعتباری نیز خوانده می شود. شامل استراتژی های بکار رفته در این شرکت برای تسریع در فروش محصولات و خدمات از طریق اعتبار به چشم اندازها یا مشتریان فعلی است. شرکت ها ترجیح می دهند اعتبار خود را به افراد و شرکت های با اعتبار خوب اختصاص دهند و سیاست ها و قوانین سختگیرانه تری را برای افراد و شرکت های با اعتبار بد به وجود آورند. به این سیاست ، کنترل اعتبار یا مدیریت اعتبار گفته می شود.

موفقیت یا عدم موفقیت یک شرکت در درجه اول به تقاضای محصولات یا خدمات بستگی دارد. به طور کلی ، فروش بیشتر منجر به سود بیشتر خواهد شد و این منجر به افزایش قیمت سهام خواهد شد. فروش عامل مهمی برای موفقیت یک شرکت است که به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از این عوامل مانند اقتصاد سلامت ، عوامل بیرونی یا خارجی هستند که توسط شرکت کنترل نمی شوند. عوامل دیگر تحت کنترل شرکت از جمله قیمت فروش ، کیفیت محصول ، تبلیغات و کنترل اعتبار شرکت از طریق سیاست اعتباری است.

سیاست کنترل اعتبار یا اعتبار شامل 4 عامل است:

مدت اعتبار: مدت زمانی که مشتری مجبور به بازپرداخت بدهی های خود است.

تخفیف نقدی: برخی از شرکت ها یا مشاغل تخفیف درصدی ارائه می دهند که خریدار قبل از پایان دوره تخفیف باید پول نقدی را پرداخت کند. تخفیف های نقدی به خریداران انگیزه می دهد سریعتر بدهی را بازپرداخت کنند.

استانداردهای اعتباری: شامل قدرت مالی است که مشتری برای بدست آوردن اعتبار نیاز دارد. استانداردهای پایین تر باعث افزایش فروش می شود و بدهی را نیز افزایش می دهد. بسیاری از سیاست های اعتباری از نمرات اعتباری برای تأیید مشتریان استفاده می کنند.

معمولاً مدیر اعتبار یا کمیته اعتباری در مشاغل خاص وظیفه اجرای سیاست اعتباری را بر عهده دارند. اکثر مدیران فروش ، عملیات ، امور مالی و حسابداری برای مدیریت کنترل های اعتباری ذکر شده در بالا ملاقات می کنند.

مشاغل امیدوار هستند که فروش آنها براساس مدیریت و کنترل اعتبار انجام شود و نتایج مالی آتی آنها به بدهی بیش از حد آسیب نخواهد رساند.

امتیاز اعتباری

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 


منبع خبر: کنترل اعتبار – کاما

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا