دانش و فناوری

کنار گذاشتن اندروید توسط هواوی


پاسخ هواوی به ممنوعیت تجاری ایالات متحده فقط بر تلاش های سخت افزاری این شرکت متمرکز نبوده است. هواوی با معرفی HarmonyOS Next به عنوان سیستم عامل اختصاصی جدید خود که به طور کامل پشتیبانی برنامه های اندروید گوگل را کنار می گذارد، جهشی بزرگ در توسعه بخش نرم افزاری خود انجام می دهد. اکنون، گزارش جدیدی از Nikkei Asia بیان می کند که هواوی امسال سرانجام با کنار گذاشتن کامل سیستم عامل اندروید، با عرضه سری میت 70 خود به استفاده از HarmonyOS Next روی می آورد.

کنار گذاشتن اندروید توسط هواوی

بر اساس گزارش ها، HarmonyOS Next کارایی حافظه و قابلیت های هوش مصنوعی روی دستگاه را بهبود می بخشد. بااین حال، آزمون واقعی در در دسترس بودن برنامه ها و بازی ها برای این سیستم عامل نهفته است.

درحالی که HarmonyOS Next درحال حاضر دارای بیش از 4000 برنامه است، ازجمله نام های محبوبی مانند Alipay و McDonald’s، هواوی یک فروشگاه برنامه بسیار بزرگ تر را درنظر گرفته است که تا انتهای امسال به 5000 برنامه و درنهایت به 500 هزار برنامه خواهد رسید.

اسکرین شات از محیط HarmonyOS Next

اسکرین شات از محیط HarmonyOS Next

همان طور که در این گزارش اشاره شد، موفقیت سری Mate 60 در سال گذشته، شرکت ها و کسب وکارهای چینی را وادار کرد تا به هواوی در توسعه برنامه های HarmonyOS Next بپیوندند.

این شرکت سپس سری Nova 12 را روانه بازار کرد و اخیراً سری Pura 70 را معرفی کرده است که همه آن ها با استقبال خوبی از سوی مصرف کنندگان مواجه شده اند.

TechInsights، یک شرکت تحقیقاتی کانادایی، پیش بینی می کند که هواوی امسال 10 میلیون گوشی Pura 70 به فروش برساند. انتظار می رود که سری میت 70 آینده نیز، آمار فروش گوشی های هواوی را حتی بیشتر کند و این شرکت را پس از مدت ها غیبت، به صدر بازار گوشی های هوشمند چین بازگرداند.

WeChat، یک برنامه پیام رسانی مسلط در چین با بیش از یک میلیارد کاربر، تأثیر قابل توجهی بر سرنوشت HarmonyOS Next دارد. توانایی هواوی برای تضمین پشتیبانی از چنین بازیگران اصلی برای بقای این پلتفرم در چین بسیار مهم است.

در صورت موفقیت، HarmonyOS Next مطمئناً رقیب اصلی iOS اپل و اندروید گوگل خواهد بود و نبردی سه جانبه برای تسلط بر گوشی های هوشمند ایجاد می شود. بااین حال، راه پیش رو خالی از چالش نیست و تنها زمان نشان خواهد داد که آیا هواوی می تواند به طور مؤثر سیستم عامل اختصاصی خود را ارائه کند یا خیر.

دیدگاه شما پیرامون کنار گذاشتن اندروید توسط هواوی و اتکای کامل به HarmonyOS Next چیست؟

بفرست برای دوستات

دکمه بازگشت به بالا