دانش و فناوری

کمپانی TSMC معماری تراشه مبتنی‌بر نانوصفحات N2 و N3 FINFLEX خود را رسما معرفی کرد

تمپانی تایوانی سازنده تراشه ، TSMC، هنوز چیزی اینجا نیست. N2 در واقع نسل بعدی معماری پیشرفته N3 and N3E FINFLEX است که بر اساس آن تراشه های موردانتظار 3 آن و ا TSMC ادعا می‌کند که N2 با بهره‌وری انرژی بیشتر، سریع‌تر از نمونه‌های قبلی خواهد بود.

امپانی ممپانی TSMC انمپانی TSMC

TSMC ادعا می‌کند که آماده است تا سال 2022 معماری تراشه 3 نانومتری خود را برای دستگاه‌های درجه‌یک به تولید انبوه می‌کند، البته تقریباً نیمه دوم سال دوم اسپری می‌شود و هنوز واقعاً این کار را انجام نمی‌دهد.

اکنون پیش‌بینی می‌ N2 از جایی‌که N3 و تقویت‌های تکراری آن یعنی N3E، N3P و N3X می‌شوند، شروع ش. نپیست‌های رده‌بالا که از فناوری TSMC بهره می‌برند در زیر لیستی از محبوب ترین صفحات ما در جهان آمده است.

امپانی ممپانی TSMC انمپانی TSMC

امپانی ممپانی TSMC انمپانی TSMC

مه از نام آن پی ایداست، شکل FINFLEX از FinFET سر الرحالی‌که سامسونگ ا ا م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م

ظاهراً سازنده قادر به تولید ویفرهایی با پیکربندی‌های متعدد شامل 3-2، 2-2 و 2-1 است که چگالی‌های متفاوتی را ارائه می‌دهند و بنابراین، به نسبت عملکرد متفاوتی نسبت به مصرف آنرژی دارند. برای مثال، N3E 3-2 برای افزایش سرعت 33 درصد نسبت به N5 2-2 افزایش می یابد که 12 درصد انرژی کمتری نیز مصرف می کند، ارائه می شود که همین ارقام برای 2-1 به ترتیب +11٪ و -30٪ است.

این موضوع همان‌طور که TSMC می‌گوید، پتانسیل دسترسی بیشتر به فرآیند 3 نانومتری برای موارد استفاده را بیشتر می‌کند، بنابراین می‌توان آن را افزایش داد و همچنین می‌تواند با عملکرد بهبودیافته یا افزایش انرژی راندمان در موتورهای پیشرفته جدید را بهبود بخشد که درنتیجه می‌تواند قابل قبول باشد. بویاتر باشد.

علاوه بر این، به‌لطف ردپای N3، هسته‌های بیشتری نیز خواهد داشت. از سوی دیگر، TSMC اکنون به‌تازگی قابل بررسی است که N2 با استفاده از tskenik

تراشه‌های 2 نانومتری به دست‌آمده می‌توانند 10 تا 15 درصد سریع‌تر از N3 با همان قدرت باشند، یا 25 تا 30 علاوه بر این، TSMC همچنین در حال برنامه ریزی «نوعی از N2 با عملکرد بالا» است.

نظر شما پیرامون معماری تراشه ایجاد‌بر نانوصفحات N2 and N3 FINFLEX شرکت TSMC چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا