دانش و فناوری

کمپانی TSMC مبلغ ۴ میلیارد دلار را به‌منظور رزرو ظرفیت تولید خود دریافت کرده است

TSMC، بزرگترین سازنده تراشه جهان، در گزارش مالی اخیر خود اعلام کرد که برای حفظ ظرفیت تولید خود در آینده قابل پیش بینی امسال، مبلغ بی سابقه ای از پیش پرداخت را می پذیرد. این پول قطعا سرعت ساخت ابزارهای جدید پردازنده را افزایش می دهد. از آنجایی که سازندگان سخت افزار همچنان با مشکلاتی در ارائه دستگاه های خود به کاربران مواجه هستند، تمرکز آنها بر روی کارخانه های تراشه در راه حل های بلند مدت برای غلبه بر کمبود تراشه بوده است.

حفظ ظرفیت تولید TSMC

تا به امروز، گزینه اصلی TSMC به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا حجم محصول خود را با “سپرده تضمین شده” حفظ کنند.

بله، شرکت در نظر دارد به دریافت سپرده های تضمینی ادامه دهد. در واقع، حدود دو سوم از 23 میلیون دلار سپرده تضمینی پرداخت شده در 9 ماه گذشته. اما امسال این شرکت بر روی «دریافت های موقت» برای حجم آتی نیز تمرکز کرده است که پرداخت های پیش پرداخت است.

توافقات TSMC مناسب است 3.8 میلیارد دلار امسال به طور موقت ثبت نام کرده اید.

حفظ ظرفیت تولید TSMC

حفظ ظرفیت تولید TSMC

این پول تا زمانی که TSMC با “شرایط و ضوابط قرارداد” با مشتریان خود را رعایت نکند، در دسترس شرکت نخواهد بود، بنابراین، قوانینی در مورد نحوه استفاده از آن وجود دارد. اما ایده این است که TSMC از آن برای ایجاد ظرفیت تولید بیشتر برای مصرف کنندگان استفاده کند.

گزارش TSMC جزئیات قراردادها را فاش نمی کند و همچنین مشخص نمی کند که مشتریان چه شرکت هایی هستند. مطابق با گزارش های قبلی اما شاید بزرگ ترین آنها اپل باشد که از TSMC روی تمامی پردازنده های آیفون و مک استفاده می کند. AMD می تواند بعد از اپل محصول بعدی باشد. ماه گذشته، AMD اعلام کرد که امسال 355 میلیون دلار به تولیدکنندگان مختلف تراشه پرداخت کرده است. کوالکام می تواند همین کار را برای تعدادی از تراشه های آینده خود انجام دهد.

اینتل یا انویدیا در حال حاضر به TSMC اعتماد ندارند. اما به هر دوی آنها گفته شد که با یک شرکت در مورد ساخت نسل بعدی GPU هایشان صحبت کرده اند. در آینده، TSMC ممکن است تنها تامین کننده تراشه های گرافیکی در جهان باشد.

نظر شما درباره اینکه TSMC اعلام کند برای حفظ ظرفیت تولید تراشه خود پیش پرداخت های زیادی دریافت خواهد کرد، چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا