عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

کفپوش های عایق برق

کفپوش عایق برق: تحقیقات نشان داده سالانه میلیون ها کارگر در جهان در اثر بروز حوادث حاصل از عدم رعایت نکات ایمنی جان خود را از دست داده و یا با آسیب جدی مواجه هستند. از این رو با به کارگیری از تجهیزات ایمنی و آموزش به کارگران در ارتباط با رعایت نکات ایمنی می توان از جان کارگرانی که در معرض خطر هستند محافظت نمود.

کفش ایمنی عایق برق به غیر از عایق بودن در برابر جرقه ، مواد خورنده و خطرناک و آب و همچنین در برابر اشیاء سنگین بسیار مقاوم هستند و قبل اینکه این محصولات به بازار عرضه شود بر روی آن ها انواع آزمایش های مقاومت در برابر هر گونه مواد رسانایی انجام می شود و در صورت کارایی درست و تایید وزارت کار و ایمنی به بازار عرضه می شود.

این کفپوش ها با نام های گوناگونی مانند کفپوش فشار قوی، فرش عایق برق، لاستیک زیرپایی عایق، کفپوش لاستیکی عایق، عایق ترانس، عایق تابلو برق، لاستیک زیرپایی ضد برق، کسری مت، کفپوش عایق الکتریکی و لاستیک ایمنی عایق نیز مطرح می شوند. کفپوش عایق برق نوعی کفپوش های پلیمری عایق با خواص ضد الکتریکی عالی می باشند که در برابر تابلوهای برق، پست های برق و ایستگاه های فشار قوی به کار می روند.

کفپوش عایق برق در مکان هایی که افراد به شکل ایستاده برابر تجهیزات مشغول به فعالیت هستند مورد استفاده واقع می شود. کارکنانی که در معرض خطر هستند باید روی کفپوش برق قرار بگیرند تا از آن ها در برابر شوک های الکتریکی که به وسیله پا و اتصال به زمین شکل می گیرد، محافظت شود.

برق  گرفتگی هنگامی اتفاق می افتد که شخص به عنوان بخش از مدار الکتریکی، جریان برق را از خود عبور دهد و زمانی که کفپوش لاستیکی عایق برق این مدار الکتریکی را در زیرپای شخص قطع می نماید، جریان برق توانایی عبور از بدن را ندارد و به این صورت از جان انسان در مقابل برق  گرفتگی، سوختگی های شدید و حتی فوت حاصل از برق گرفتگی ممانعت می شود.

ثابت ماندن خواص عایقی لاستیک به نوع ترکیب آن مربوط بوده و هرگونه ماده افزودنی از جمله رنگ ها و فیلرها، مواد محافظ و… در میزان مقاومت الکتریکی آن تاثیر می گذارد.

خرید کفپوش عایق

پوشش سطح فضاها در طبقه همکف بعد از اجرای بلوکاژ و در طبقات بعدی بعد از مراحل آماده سازی کف از مصالحی همچون موزائیک، انواع سنگ، کاشی سنگ، کاشی سرامیک، پارکت چوبی، مکالئوم، موکت و …. صورت می گیرد. زیرسازی بیشتر به سازه بنا مربوط می شود و هدف از آن ایجاد استحکام مدنظر برای روسازی یا ایجاد یک بستر پایدار برای فرش کف و حفظ روسازی از نفوذ رطوبت می باشد.

کفپوش عایق برق باید در محل هایی که دارای تجهیزات برقی است قرار بگیرد تا افرادی که با این تجهیزات کار می کنند، با احتمال خطر برق گرفتگی کمتری مواجه باشند. همچنین در صورت بروز شوک های الکتریکی ناگهانی که به واسطه پا و اتصال به زمین اتفاق می افتد، محافظت شوند.

هنگامی که جریان برق از فرد عبور نماید در شرایطی که در زیر پای فرد کفپوش عایق باشد این مدار الکتریکی از طریق آن قطع شده و دیگر جریان برق نمی تواند از بدن عبور نماید، در نتیجه خطرهایی مانند برق گرفتگی و آتش سوزی رخ نمی دهد. برای خرید کفپوش های عایق در تمامی ابعاد می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در سایت با کارشناسان الکتیران مارکت در تماس باشید.

قیمت کفپوش عایق برق

هدف اصلی از ایمنی برق در گام اول ممانعت از بروز حوادث و اتفاقات حاصل از برق برای حفظ سلامتی انسان و در گام دوم تاسیسات و ساختمان ها است. برای به دست آوردن این مهم از قوانین و مقررات ایمنی برق پیروی می شود، که در ابعاد فنی، در نصب و به کارگیری از تجهیزات الکتریکی و ماشین آلات استفاده می شوند.

در نتیجه با نظر به گستردگی کاربرد تجهیزات الکتریکی در فعالیت های روزمره، اجرای مقررات و دستورالعمل های ایمنی برق در کلیه فعالیت های جامعه الزامی است. کفپوش عایق برق بایستی عاری از هر نوع ناصافی های فیزیکی بر روی هر دو سطح باشد. به صورت کلی هرگونه ناصافی نامناسب که یکنواختی سطوح را از بین می برد و موجب برجسته شدن سطوح صاف می شوند، قابل قبول نیستند.

نظیر: سوراخ های خیلی ریز، شکاف ها، تاول ها، بریدگی ها، مواد خارجی جاسازی شده رسانا، چین و چروک ها و فضای خالی (یعنی هوای در تله افتاده) که به ویژه مورد آخر می تواند صدمات بسیاری را به ارمغان آورد. کفپوش ها در ضخامت های مختلف، تنوع مقاومت الکتریکی و تأیید شده آزمایشگاه گروه برق فشار قوی پژوهشگاه وزارت نیروی ایران قابل دسترس هستند.

کفپوش عایق برق برای حفاظت از پرسنل در مقابل شوک های الکتریکی خطرناک در تابلوهای برق، پست های برق و ایستگاه های فشار قوی استفاده دارد. کفپوش عایق برق معمولا به شکل رولی بوده و با قابلیت کاربری برای تمامی کلاس های عایقی تعریف شده در استاندارد، از 1000 ولت متناوب تا 54000 ولت مستقیم (مطابق استانداردIEC 61111:2009) در ضخامت های 3 الی 6 میلی متر در رنگ های سبز، آبی، قرمز، نارنجی ساخته می شود.

قیمت عایق تابلو برق به ضخامت و ولتاژ کفپوش بستگی دارد و تحت تاثیر عواملی مانند کلاس عایقی کفپوش نیز می باشد. برای کسب اطلاع از آخرین وضعیت قیمت ها با متخصصین ما در ارتباط باشید.

انواع کفپوش عایق برق

کفپوش عایق برق

کفپوش عایق برق از مهم ترین انواع کفپوش عایق است. این نوع کفپوش طبق استاندارد معین شده از سوی وزارت کار دارای ویژگی های خاصی است که می تواند ایمنی در حین کار را افزایش دهد. از ملزومات محیط های کار با برق محسوب می شود. از لحاظ ابعاد، ضخامت و نوع تحمل دما دارای تنوع بالایی است.

کفپوش عایق سرما

کفپوش عایق سرما از جمله کفپوش های عایق است که از ورود سرما به داخل جلوگیری می کند و برای شرایط محیطی بسیار سرد استفاده می شود. این کفپوش ها عایق حرارتی و برودتی هستند و امکان ایجاد فضایی گرم را دارد.

کفپوش عایق صدا

کفپوش عایق صدا از جمله کفپوش هایی است که می تواند عایق خوبی برای صدا باشد. این کفپوش ها قابل استفاده در محیط های مختلف است و اجازه ورود صدا به سالن ها و زیر زمین و مناطق دیگر را نمی دهد. این کفپوش ها دارای رنگ های متنوع هستند و در ابعاد مختلف ارائه می شوند.

کفپوش عایق تابلو برق

بهترین کفپوش عایق تابلو برق از مواد اولیه مرغوب تولید شده است و می تواند نقش کلیدی در حفاظت و افزایش ایمنی داشته باشد. بهترین کفپوش عایق از نظر فنی دارای مشخصات زیر است:

عمر طولانی / قیمت مناسب / ضد پارگی / ضد سایش / ضد لفزش

از جمله بهترین برندهای کفپوش عایق تابلو برق می توان به برندهای سیشرن آلمان، کت یو فرانسه اشاره نمود. عایق تابلو برق خواص ضد الکتریکی بالایی دارد و از پرسنل محافظت می کند.

زمانی که اپراتور با تابلو برق کار می کند در مقابل شوک الکتریکی ایمن است و از حوادثی مانند برق گرفتگی، سوختگی و آتش سوزی جلوگیری می کند. انواع مختلفی دارد و از مهم ترین دسته بندی آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کفپوش عایق برق ولتاژ پایین

کفپوش عایق برق ولتاژ قوی

کفپوش عایق حرارتی

ویژگی کفپوش عایق

کفپوش عایق برقی دارای ویژگی های زیر می باشد:

1 _ خصوصیت خود خاموش شوندگی (غیر قابل اشتعال در تماس مستقیم با شعله)

2 _ خواص مکانیکی مناسب برای حرکت ترولی و تجهیزات الکتریکی سیار

3 _ مقاوم و پایدار در مقابل پارگی و خراشیدگی

4 _ کفپوش های عایق برق فشار قوی با مواد عاری از مشتقات هادی جریان الکتریسیته نظیر کربن سیاه تولید شده اند.

5 _ دارای مقاومت کافی در مقابل عبور جریان های مستقیم و متناوب

6 _ پایدار در مقابل آب و رطوبت و دارای خواص ضدخوردگی شیمیایی بسیار زیاد نسبت به نمونه های مشابه از جنس پی وی سی

7 _ ویژگی ضد سایشی مناسب

8 _ دارای بافت برجسته سطحی ضد لغزش

9 _ کاربرد در کلیه حوزه های تولید و انتقال و توزیع و مصرف برق

10 _ عدم شکنندگی در دمای انجماد

11 _ استحکام و ماندگاری کفپوش به شدت و میزان ترافیک و رفت و آمد بستگی دارد.

استاندارد کفپوش عایق

ﻛﻔﭙﻮش ﻋﺎﻳﻖ برق ﺑﺎﻳﺪ منطبق بر روشﻫﺎى اﻳﻤﻨﻰ ﻛﺎر و دﺳﺘﻮراﻟﻌﻤﻞﻫﺎى ﻣﺼﺮف ﻃﺮاﺣﻰ و تولید ﺷﺪه و اﻳﻤﻨﻰ ﻣﺼﺮفﻛﻨﻨﺪه را در پی داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ. برای ممانعت از صدمات حاصل از برق گرفتگی و شوک های الکترونیکی کفپوش های به کار رفته در جلوی تابلوهای برق بایستی از استانداردهای بین المللی پیروی نمایند. این استاندارها شامل موارد زیر می باشد:

1 _ کفپوش عایق برق باید ضد حریق بوده و در برابر آتش سوزی مقاوم باشد. (در رابطه با ولتاژهای بالاتر از 20کیلو ولت)

2 _ کفپوش های عایق بایستی مسطح و صاف بوده و در مقابل پارگی و خراشیدگی مقاوم باشد.

3 _ در مقابل سرما و یخ زدگی پایدار باشد

4 _ در مقابل جریان های بالای برق مقاومت بالایی دارد.

5 _ دارای استاندارد: IEC61111 – IEC60243-1 – EN61111

یکی از نکات برجسته عایق های الکترونیکی، تولید لایه به لایه با ضخامت های یک میلی متری است که استفاده از این تکنولوژی در عین تقویت و توزیع یکسان مقاومت الکتریکی در کلیه سطح ورق لاستیک، نقاط ضعف موضعی احتمالی را نیز همپوشانی می نماید.

کفش کار مهندسی از مهمترین تجهیزات حفاظت فردی میباشد که پای افراد را از سقوط اجسام سخت و سنگین محافظت میکند

یکی از استانداردهای با اهمیت و قابل قبول در این زمینه استاندارد IEC 61111 می باشد. هدف از تدوین این استاندارد، تعیین الزامات مربوط به کفپوش عایق برق تولید شده از الاستومر به عنوان کفپوش هایی برای حفاظت الکتریکی کارکنان در تاسیسات الکتریکی می باشد.

ابعاد کفپوش عایق

ابعاد کفپوش عایق به دلخواه قابل تعیین است. معمولا در عرض های یک متری و یک و نیم متری ارائه می شوند. این عایق ها وزن سبکی دارند و به آسانی حمل و نقل می شوند. ابعاد مختلف کفپوش عایق باعث افزایش کارایی آن در محیط های مختلف می شود.

 

دکمه بازگشت به بالا