کشف یک آسیب پذیری امنیتی خطرناک در تمام مرورگرها

اخیراً هشداری مبنی بر کشف یک آسیب پذیری امنیتی خطرناک در تمامی مرورگرها صادر شده است که لزوم دریافت به روزرسانی ها را برای آنها دربر می گیرد.
به تازگی شرکت های نرم افزاری مختلف خبر از کشف یک آسیب پذیری امنیتی خطرناک در تمام مرورگرها داده اند که الزام به روزرسانی این مرورگرها را برای همه کاربران دربر می گیرد. معمولاً وجود آسیب پذیری های امنیتی در تمامی نرم افزار، ممکن است اطلاعات کاربران را به خطر اندازد این آسیب پذیری جدید نیز مانند دیگر هم رزم های خود از این قاعده مستثنی نیست.
بیشتر بخوانید: ترجمه فایل های PDF در مرورگر اج ممکن می شود
کشف یک آسیب پذیری امنیتی خطرناک در تمام مرورگرها
گوگل، موزیلا، مایکروسافت و Brave پچ های امنیتی مهمی را برای مرورگرهای خود منتشر کرده اند. این آپدیت امنیتی یک آسیب پذیری را در مرورگرهایی مانند کروم برطرف می کند که به مهاجم اجازه دسترسی به کامپیوتر و اجرای کدهای مخرب را می دهد.
شرکت های سازنده نرم افزار از وجود این آسیب پذیری ها و سوءاستفاده مهاجمان از آن اطلاع دارند. این آسیب پذیری با نام CVE-2023-4863 جزء آسیب پذیری های خطرناک دسته بندی می شود.

باید به این موضوع اشاره کنیم که این آسیب پذیری تنها مرورگرها را تهدید نمی کند، بلکه می تواند برای اپلیکیشن های مختلف هم خطرناک باشد. در حقیقت این آسیب پذیری با کد مورد استفاده برای رندرکردن تصاویر WebP در ارتباط است؛ فرمتی که به طور گسترده استفاده می شود.
به گزارش Stack Diary، گوگل، موزیلا، مایکروسافت و بریو برای مرورگرهای خود یک پچ امنیتی منتشر کرده اند. برای رفع این آسیب پذیری باید نسخه های زیر را روی سیستم تان نصب کنید:

  گوگل: نسخه 116.0.5846.187 کروم برای مک و لینوکس؛ نسخه 116.0.5845.187 و 118. برای ویندوز
  موزیلا: فایرفاکس 117.0.1؛ فایرفاکس ESR 102.15.1؛ فایرفاکس ESR 115.2.1؛ Thunderbird 102.15.1 و Thunderbird 115.2.2
  مایکروسافت: نسخه 116.0.1938.81 اج
  بریو: نسخه 1.57.64 مرورگر بریو

در گزارش Stack Diary همچنین به این موضوع اشاره شده است که اپ های مبتنی بر Electron مانند پیام رسان سیگنال هم به روزرسانی جدیدی دریافت کرده اند. این گزارش همچنین می گوید بسیاری از اپ های اندرویدی ازجمله LibreOffice و تلگرام هم تحت تأثیر این آسیب پذیری قرار گرفته اند.
اپل به تازگی یک پچ امنیتی برای محصولاتش منتشر کرد که به نظر می رسد به خاطر همین آسیب پذیری چنین کاری را انجام داده است.
درنهایت پیشنهاد می کنیم که در کنار آپدیت کردن مرورگر خود، به روزرسانی های منتشرشده برای اپ های اندرویدی دستگاه تان را هم نصب کنید.
بیشتر بخوانید:

  دانشمندان نخستین آسیب پذیری خطرناک در فناوری 6G را کشف کردند
  کشف یک باگ خطرناک در اسکایپ ؛ فعلا هیچ لینکی از اسکایپ باز نکنید!
  ایران هدف حملات سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی قرار گرفته است

نظر شما درباره کشف یک آسیب پذیری امنیتی خطرناک در مرورگرهای اینترنت چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: دیجیاتو
  

دکمه بازگشت به بالا