اخبار بازار

کسب و کار جدید و موفق را در چهار مرحله بدست آورید

اگر شغل جدیدی دارید که از سایر مشاغل در نوع خود دستورالعمل های جدید و متفاوتی دارد. شما احتمالاً با این چالش روبرو هستید که مشتریان شما آنطور که انتظار دارید نمی توانند به تجارت شما ربط دهند.

شما یک فرهنگ ایجاد می کنید. فرهنگی که متعلق به شما باشد و خالق و صاحب آن باشد.

آنها گیج و سردرگم هستند و مرتباً از شما سؤالاتی در مورد نحوه کار این تجارت سؤال می کنند. و فکر همیشه برای شما پیش می آید که شاید نتوانسته اید همه راه را به جایی اشتباه رفته باشید!

صبر کنید ، شما راه اشتباهی را طی نکرده اید ، فقط نیاز به تدبیر و آگاهی دارید. شما شجاعت این را داشتید که شغلی را شروع کنید که تاکنون دیده نشده ، چه از نظر ساختاری و چه از نظر کیفی. شما سزاوار پیروزی و موفقیت هستید ، اما یادتان باشد که نکات زیر را با دقت بخوانید و سعی کنید آنها را به بهترین شکل انجام دهید.

1- مشتریان شما این فرهنگ را ترک می کنند ، نه شما!

هنگامی که SNAP برای اولین بار در فوریه 1990 خدمات خود را در ایران راه اندازی کرد ، این یک شروع کاملاً جدید بود که بیشتر مخاطبان هدف ، که به نظر عموم مردم بود ، خدمات و نحوه عملکرد آن را کاملاً نمی دانستند. !

اما چه اتفاقی افتاد؟ چطور می توانید کسی را پیدا کنید که حداقل یکبار از این سرویس استفاده نکرده باشد؟

در مورد آگهی شما ، باید بگویم که اسنپ در ابتدا در هزینه های تبلیغاتی گنجانده نشده است.

آنها 20 درصد از کاربران هدف خود را جذب کرده و خدمات بسیار خوبی را با قیمت باورنکردنی ارائه دادند. همه ما به یاد داریم که در ابتدای SNAP ، برای معرفی هر یک از این سرویس ، وی به پانزده هزار تومان اعتبار به شخصی که او را معرفی کرده بود ، داد! به یاد دارم که در آن زمان پر از پیوندهای ثبت نام اسنیپ بود. بعد بیست و هشتاد درصد دیگر را تدریس و وارد کردند!

در یک مثال دیگر ، باید از رستورانهایی که در حال چرخش هستند ذکر کنم.

فکر می کنید صاحب رستوران در حال چرخش هنوز ساختار رستوران خود را یک به یک توضیح می دهد؟ نه٪ 20 از مشتریان 80٪ از مشتریان دیگر را توضیح داده اند و حالا که مشتری جدیدی وارد رستوران های گردان شده است ، کاملاً سر و کار دارد.

2 – بهترین باشید و به مشتریان ثابت کنید که مزایای بیشتری برای آنها دارید!

مشتریان شما قبلاً از همان تجارت سنتی استفاده می کنند و به هر حال نیازهای آنها را برآورده می کنند. پس چرا باید از خدمات شما استفاده کنند؟

در ابتدا کار شما دشوار خواهد بود. زیرا باید بی عیب و نقص کار کند و تلاش و کار زیادی با فولاد می کند.

شما باید مشتری خود را ترغیب کنید تا حداقل یک بار از شغل خود استفاده کند. شما فقط یک فرصت خواهید داشت ، بنابراین سعی کنید از این فرصت حداکثر استفاده را ببرید.

خوب ، حالا که او به شما رسیده است ، شما باید بهترین خدمتی را که تا به حال دیده اید به مشتری ارائه دهید تا بتواند به فکر گزینه دیگری جز شما نباشد. به این ترتیب شما به خلاقیت و ایده های مؤثر نیاز دارید.

مطمئناً اگر شما موفق شوید که مشتری از تجارت با شما لذت ببرد و به آنها انگیزه کافی برای خرید دوباره و آشنایی با دیگران را بدهد ، به شما اطمینان می دهم که نه تنها این شخص مشتری وفادار و منظم شما نخواهد بود. این امر مشتریان جدید زیادی را با خود به همراه خواهد داشت.

3 – پشتیبانی را جدی بگیرید

شما باید این مشاغل جدید را به بهترین وجه در بیست درصد ارائه دهید و اجازه ندهید که مشکل یا سوال بدون جواب باقی بماند. یادته نرفتی؟ آنها نمایندگان شما در جامعه خواهند بود و باید به شما نشان دهند که چگونه از تجارت خود برای دیگران استفاده می کنید. بنابراین با پشتیبانی مفید و مفید ، برای مشتری خود حافظه خوبی ایجاد کنید.

مراقب باشید زیرا حتی یک اشتباه کوچک می تواند ارزش تجارت و تجارت شما را به مشتری کاهش دهد

4 – صبر کنید ، ناامید نشوید ، همچنان ادامه دهید

این روند می تواند مدت زیادی طول بکشد. اما اگر بتوانید از این مرحله پرافتخار خارج شوید ، باید به شما تبریک بگویم. زیرا شما ارزشی ایجاد کرده اید که به شما تعلق دارد و حتی اگر دیگران آن را کپی کنند ، همه هنوز شما را والد و منبع می دانند.

چگونه می توانم با دستورات و شیوه های جدید تجارت ایجاد کنم؟

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا