دانش و فناوری

کاهش ۲۰۰ میلیون واحدی تولید جهانی گوشی هوشمند بخاطر مشکلات زنجیره تامین

وضعیت تامین محصولات حوزه فناوری، برای مشکلاتی که به تازگی اینجا هنوز چیزی نیست. مانند ترنجی همراه باشید.

بیش از ۲۰۰ میلیون واحد تولید جهانی گوشی هوشمند پس از بروز حوادث اخیر

پس از انتشار گزارش های مبنی بر کاهش سفارش شرکت های بزرگ تولید کننده گوشی های هوشمند اندرویدی در این صنعت، نظرسنجی اخیر Lisbon Investment Consulting گزارش می دهد که مدیاتک آخرین پیش بینی عرضه سالانه تراشه گوشی های هوشمند خود را کمی اصلاح کرده است.

محموله کلی آن به 57 میلیون کاهش می‌یابد در این میان عرضه تراشه‌ها ابعاد 9000 از ۱۰ میلیون به ۵ تا ۶ میلیون مجموعه می‌یابد. در دو ماه گذشته به دلیل تأثیر عواملی مانند درگیری روسیه و چین، تورم جهانی و بیماری همه گیر در برخی از شهرهای اصلی چین، برای برخی از بازارهای مهم لوازم الکترونیکی مصرفی از جمله سرزمین اصلی چین استفاده می شود.

اگر تا به حال یک عکس شلیک نکرده اید، باید آن را امتحان کنید. این ارائه دهندگان همچنین سفارشات قطعات خود را نیز کاهش می دهند. طبق گزارش‌ها، سفارشات اپل فیفون ۱۳ و سایفون SE 3 را بین ۲ تا ۳ میلیون دستگاه کاهش داده است.

کاهش ۲۰۰ میلیون واحدی تولید جهانی گوشی هوشمند

مینگ چی همچنین ادعا می کند که برنامه های عرضه و حمل و نقل تلفن همراه اندرویدی در سال ۲۰۲۲ این آمار ۲۰ درصد از کل حجم عرضه شده در سال ۲۰۲۲ را می‌دهد. زوی دیگر، بیش از ۷۰ درصد از سفارشات را تراشه‌های MediaTek تشکیل می‌دهند. در مجموع، فروش جهانی گوشی‌های هوشمند اکنون به بیش از هزار میلیون دستگاه رسیده است.

ووشی‌های یوشی‌های هوشمند سفارشات MEDIATEK خود را کاهش خواهند داد

مشاور سرمایه گذاری Fubon قبلاًهشدار داده بود که انتظارات بازار برای تراشه مدیاتک Dimensity 9000 سبار سیاد است. بر اساس آخرین نتایج نظرسنجی، عرضه تراشه Dimensity 9000 در سال 2022 ممکن است تا حد زیادی کاهش یابد. ا ت ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا اا

هنوز هیچ چیز اینجا نیست، Fubon Investment Shausse Fubon Investment اشاره کرد که به دلیل ادامه تأثیر COVID-19 در چین، ل JrMorgan Chase Securities P JPMorgan Chase Securities چه کاربردی دارد تراشه 5G مدیاتک ممکن است برای اولین بار در سه ماه دوم باعث کاهش قیمت 5 تا 10 درصدی شود.

فاهش فروش گوشی هوشمند در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ به‌علت تراشه

همچنین HSBC Securities مدعی است که چشم انداز اقتصاد جهانی برای مشکل و شک و شبه است. حجم کلی عرضه‌ها در سال ۲۰۲۲ به سختی می‌توانند ۱.۳ واحد را دارند. شیش‌بینی فروش گوشی‌های هوشمند 5G نیز محافظه‌کارانه‌تر از قبل است. Fubon Investment Consulting پیش‌بینی می‌کند که فروش جهانی گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۲ به ۱.۳۱۸ میلیارد دستگاه خواهد رسید.

به گفته GizChinaاین رقم یک کاهش حدود ۳ درصدی از ۱.۳۵۲ میلیارد دستگاه در سال ۲۰۲۱ خواهد داشت. تام ننندگان مهم در زنجیره تامین گوشی‌های هوشمند تایوان، لارگان، مدیاتک، Hon Hai و Pegatron هستند. همچنین شرکت‌هایی مانند Yujing Optoelectronics، Novatek، Taiguang Electronics، Taijun، Zhending-KY، Wen Mao و غیره نیز دارند. نظر شما کاربران ترنجی در این مورد چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا