دانش و فناوری

کاهش تولید آیفون ۱۴ اپل در پی عدم مقبولیت در بین کاربران

اپل با تغییرات بسیار اندک در iPhone 14 و iPhone 14 Plus خیلی از صاحب‌نظران را به این فکر فرو برد که آیا نام iPhone 13s برای این محصولات بهتر نبود؟ به نظر می رسد که کاربران نیز همین عقیده را دارند. در جدیدترین گزارش‌ها شاهد کاهش تولید آیفون ۱۴ اپل در پی عدم مقبولیت در بین کاربران هستیم.

کاهش تولید آیفون ۱۴

اپل به تازگی از نسل جدید گوشی های هوشمند خود در قالب گوشی‌های آیفون 14، آیفون 14 پلاس، آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس رونمایی کرده است. این بار این شرکت مدل مینی را با مدل پلاس جایگزین کرده است.

طبق آخرین گزارش ها، غول فناوری کوپرتینویی به دلیل تقاضای کم، تولید آیفون 14 را کاهش داده است.

بر اساس گزارش ITHome به نقل از کارمندان زنجیره تامین، اپل به فاکسکان دستور داد حداقل پنج خط تولید آیفون 14 را در ژنگژو چین ببندد.

در حال حاضر، مشخص نیست که کاهش مقیاس تولید فقط برای مدل 6.1 اینچی آیفون 14 است یا اینکه شامل آیفون 14 پلاس 6.7 اینچی بزرگتر نیز می شود.

با توجه به اینکه آیفون 14 اپل با مشخصات مشابه با مدل آیفون 13 عرضه می شود، این وضعیت تعجب آور نیست. همچنین دارای پردازنده ای است که در آیفون 13 پرو موجود بود و تراشه جدید آیفون ۱۴ یعنی اپل A16 ندارد. این برای مشتریان هیجان‌انگیز نیست و آن‌ها نمی‌خواهند پول بیشتری را برای مدل جدید خرج کنند، در حالی که تقریبا تلفنی مشابه سال گذشته دریافت می‌کنند.

از سوی دیگر، گزارشی از Ming-Chi Kuo نشان می دهد که اپل در حال افزایش تولید آیفون 14 پرو است که تقاضای بالایی دارد. او می افزاید که این شرکت منابع تولید را از آیفون 14 به آیفون 14 پرو منتقل می کند تا با تقاضا همگام شود.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید آیفون ۱۴ شکست خورده است؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا