کانسپت DS برای محصولات آینده شبیه به سفینه های فضایی است

کانسپت DS برای محصولات آینده خود شبیه به سفینه های فضایی شده است که همگی دیده ایم. این شرکت به نوعی آینده خودروهای هوشمند را رقم زده است.
کانسپت DS برای محصولات آینده منتشر شد. شرکت DS از یک طرح مفهومی جدید برای خودروهای آینده رونمایی کرد که علی رغم جلوه ای شبیه به سفینه های فضایی، محصولی آینده نگر خواهد بود که حتی می تواند به طرح های تعاملی در کابین خودرو جانی دوباره ببخشد.
یک طرح جالب دیگر در این کانسپت وجود دارد که در وهله اول تماشای آن مجذوبتان خواهد کرد. فرمان خودرو آینده نگرانه DS به جای دایره ای شکل بودن، طراحی چند ضلعی دارد که دو المان با طرح الماس را نمایش می دهد و نمایی بسیار شگفت انگیز را در اختیار کاربر قرار می دهد.
بیشتر بخوانید: کانسپت آینده نگرانه بی ام و آی ویژن دی (i Vision Dee) معرفی شد
کانسپت DS برای محصولات آینده شبیه به سفینه های فضایی است
در دوره ای که فناوری های تعاملی هرچه بیشتر با زندگی مان ادغام شده، جای تعجب ندارد که کابین خودروها هم به همین سمت و سو حرکت کند. مرسدس بنز EQS، بی ام و i7 و تسلا مدل S پلید برخی از نمونه ها با کابین های پیشرفته اند که همین الان در جاده ها تردد می کنند. آزمون و خطا با ایده های بلندپروازانه در قالب خودروهای مفهومی یا کانسپت همیشه برای خودروسازان جذابیت دارد و حالا شرکت DS، زیرمجموعه استلانتیس از کانسپتی تحت عنوان M.i. 21 رونمایی کرده است.


شرکت دی اس این کانسپت را یک «مانیفست طراحی» با لحاظ «ملزومات نظارتی، صنعتی و اقتصادی» برای «تولید سریع تر» بر شمرده است. به لطف این کانسپت DS می توان با چشم انداز این خودروساز فرانسوی برای طراحی کابین محصولات آینده آن آشنا شد. نکته مهم این است که به گفته مدیر طراحی شرکت، بر خلاف کانسپت های معمول که خودروسازان به نمایش می گذارند، امکان تولید بخش عمده این کانسپت به صورت انبوه در آینده نه چندان دور وجود دارد.

در طراحی کابین کانسپت شرکت DS سعی بر حذف المان های جاگیر و فراهم سازی بیشترین فضای ممکن بوده است. در نتیجه، در آن اثری از کنسول مرکزی مرسومی نیست که امروزه در خودروها وجود دارد. سیستم نورپردازی فضای داخلی تطبیقی و مبتنی بر محیط اطراف بوده و یکی از المان های برجسته، چرا غ های گرد بزرگ در درب ها است.
از گوشه ای تا گوشه دیگر کابین مفهومی دی اس یک نمایشگر عریض منحنی قرار دارد که کنترل هایی لمسی روی لبه های آن پیدا می شود. استفاده از نمایشگر عریض در فضای داخلی ایده تازه ای نیست و پیش تر نه تنها در کانسپت ها بلکه در محصولات تولیدی مشاهده کرده ایم. ویژگی جذابی که نمایشگر کانسپت دی اس را نسبت به بقیه متمایز می کند، قابلیت تغییر حالت آن از مات به شفاف است تا در صورت عدم استفاده از نمایشگر، اجزای کابین نمایان بشوند.

در این کابین شرکت DS، سرنشینان می توانند سیستم اطلاعات و سرگرمی را با استفاده از فرمان صوتی کنترل کنند. ضمن این، در صورتی که فرد تمایلی به استفاده از فرمان صوتی نداشته باشد، قابلیت کنترل سیستم از طریق یک قسمت شیشه ای شناور نزدیک جادستی وسط مهیا است. همان طور که مشاهده می کنید، در کابین های آینده کنترل های فیزیکی مرسوم مثل دکمه ها، سوئیچ ها و چرخانه ها کنار گذاشته می شوند؛ هرچند ده ها سال است که رانندگان به آن ها عادت کرده اند.

ویژگی های منحصر به فرد کانسپت DS برای کابین خودروهای خود به همینجا ختم نمی شوند. در این کابین همچنین یک فرمان چندضلعی به جای یک فرمان گرد مرسوم به چشم می خورد که متشکل از دو المان شبیه به بال های معروف برند دی اس با یک نمایشگر هم اندازه یک گوشی هوشمند در میان آن ها است. کارایی فرمانی با این فرم جای بحث دارد، ولی از این گذشته، این شیوه طراحی فرمان با بقیه المان های کابین هماهنگی مناسبی پیدا کرده است.
بیشتر بخوانید:

    بررسی مشخصات فنی میتسوبیشی اکسپندر 2023

    بررسی مشخصات فنی هیوندای i30
    بررسی مشخصات فنی کیا سراتو 2023

    بهترین خودروهای وارداتی

نظر شما درباره  کانسپت DS برای محصولات آینده خود چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
 

دکمه بازگشت به بالا