کامیون خورشیدی اسکانیا معرفی شد

کامیون خورشیدی اسکانیا رونمایی شد. شرکت سوئدی اسکانیا از نسل جدید کامیون های خود با امکان تأمین سوخت از نور خورشید رونمایی کرد.
کامیون خورشیدی اسکانیا معرفی شد. شرکت سوئدی اسکانیا هم اکنون مشغول آزمایش تریلر جدید خود در کشور سوئد است که در اصل یک پروژه تحقیقاتی با هدف تعیین میزان انتشار گازهای گلخانه ای با استفاده از پنل های خورشیدی سبک وزن است. استفاده از این پنل های خورشیدی در تریلر جدید اسکانیا علی رغم محافظت از محیط زیست و استفاده از سوخت پاک، این امکان را به راننده می دهد تا بتواند سالانه تا 5هزار کیلومتر را با این کامیون بپیماید. اسکانیا همچنین یک کامیون هیبریدی را نیز در دست آزمایش دارد.
بیشتر بخوانید: تولید خودرو برقی در ایران از سال آینده آغاز می شود!
کامیون خورشیدی اسکانیا معرفی شد
اسکانیا در حال آزمایش یک کامیون هیبریدی دوگانه سوز با یک تریلر پوشیده از پنل خورشیدی است که از انرژی خورشید برای به حرکت درآوردن کامیون استفاده می کند در حال حاضر اسکانیا این آزمایش را در خیابان های سوئد انجام می دهد.

استاس کروپنیا، مدیر بخش تحقیقات اسکانیا، در این باره می گوید:
هدف شرکت تغییر به سمت یک سیستم حمل ونقل حافظ محیط زیست است. تاکنون هیچ گاه پنل های خورشیدی برای تولید انرژی محرکه یک کامیون مشابه آنچه در این همکاری انجام دادیم به کار نرفته بودند. این منبع انرژی پاک می تواند انتشار گازهای گلخانه ای در بخش حمل ونقل را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. وسیله نقلیه باری جدید بخشی از یک پروژه تحقیقاتی ادامه دار است که این موضوع را که با کمک پنل های خورشیدی تا چه میزان می توان از انتشار گازهای گلخانه ای جلوگیری کرد و کامیون ها چگونه با شبکه توزیع برق فعل وانفعال برقرار می کنند ارزیابی می کند. طی این پروژه پنل های خورشیدی نوین، کارآمد و سبک مخصوص کامیون ها طراحی شده است.


اریک اولسون، رئیس توسعه شرکت با Midsummer که این پنل ها را تولید می کند، گفت:
«پنل های خورشیدی ما برای کاربردهایی که وسایل نقلیه تجاری را پایدار می کنند، عالی هستند. ما پتانسیل زیادی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای از وسایل نقلیه سنگین با برقی شدن می بینیم. برق تولید شده توسط پنل های خورشیدی باعث صرفه جویی در انتشار سوخت و کربن می شود. ما می خواهیم شریکی باشیم که روی آن حساب کنیم و این با این پروژه پیشگامانه امکان پذیر است.»
این پنل ها به کامیون جدید امکان می دهد که سالانه 5 هزار کیلومتر در سوئد حرکت کنند. حال آنکه میزان فعالیت خودرو در کشورهای آفتابی تر مانند اسپانیا بیش از 2 برابر می شود. ظرفیت کل باتری ها 300 کیلووات ساعت است که 100کیلووات ساعت آن در خودرو قرار می گیرد و بقیه آن توسط کامیون تولید می شود. این وسیله نقلیه باری موتوری با 560 اسب بخار دارد. کامیون مذکور در صورت دریافت تاییدیه به صورت انبوه تولید می شود.
بیشتر بخوانید:

    قیمت تاکسی های برقی مشخص شد
    وزیر کشور از جایگزینی 50 هزار تاکسی فرسوده با خودروهای برقی خبر داد
    استفاده از انرژی خورشیدی موجود در فضا به زودی عملیاتی می شود

دیدگاه شما در خصوص کامیون خورشیدی اسکانیا چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.
.
منبع: مهر/دیزل ایران
  

دکمه بازگشت به بالا