کاملترین لیست گوشی های دریافت کننده آپدیت MIUI 15 منتشر شد

کاملترین لیست گوشی های دریافت کننده آپدیت MIUI 15 منتشر شد. در این لیست همچنین به گوشی های ناسازگار برای دریافت این رابط کاربری اشاره شده است.
کاملترین لیست گوشی های دریافت کننده آپدیت MIUI 15 منتشر شد. شیائومی تا چند روز دیگر نسخه جدید رابط کاربری گوشی های خود موسوم به MIUI 15 را برای گوشی های سازگار منتشر خواهد کرد. این رابط کاربری بنابر گفته های کارشناسان از تغییرات زیادی چه در بخش ظاهری و چه در بخش های دیگر برخوردار خواهد بود. حال لیستی از تمامی گوشی های دریافت کننده MIUI 15 و گوشی هایی که شانس کمتری برای دریافت آن دارند، منتشر شده است که در ادامه نوشته مشاهده خواهید کرد.
بیشتر بخوانید: فهرست اولیه گوشی های واجد شرایط دریافت آپدیت MIUI 15 مشخص شد
کاملترین لیست گوشی های دریافت کننده آپدیت MIUI 15 منتشر شد
شرکت شیائومی (Xiaomi)، یکی از پرفروش ترین برندهای گوشی های هوشمند در جهان، قصد دارد نسخه جدید رابط کاربری خود را با نام MIUI 15 به زودی روانه بازار کند. این آپدیت، که بر پایه سیست عامل اندروید ساخته شده است، قرار است برای بیش از 100 مدل گوشی های شیائومی، ردمی (Redmi) و پوکو (Poco) عرضه شود.
کاملترین لیست گوشی های دریافت کننده آپدیت MIUI 15 منتشر شد
بنابر گزارش xiaomiui، بروزرسانی رابط کاربری MIUI 15 و روش عرضه آن برای محصولات شیائومی بسیار متفاوت از نسخه های قبلی مانند MIUI 14 دارد. از حیث کاربری و امکانات MIUI 15 یک آپدیت بزرگ محسوب می شود که علاوه بر بهینه سازی و تغییرات ظاهری، امکانات بسیاری را نیز در اختیار کاربران قرار خواهد داد. برخی از این ویژگی ها و امکانات جدید عبارت اند از:

  طراحی جدید و زیباتر با رنگ های آرام و فونت های منحصر به فرد
  حالت تاریک (Dark Mode) بهینه شده با تغییرات در سطح روشنایی، رنگ پس زمینه و تبادل رنگ
  حالت فوکوس (Focus Mode) برای کاهش حواس پرتی و افزایش تمرکز با قطع دسترسی به برنامه های مختلف
  حالت بازارچه (Bazaar Mode) برای فعال سازی حالت تک صفحه ای در صفحه نمایش و دسترسی ساده تر به برنامه های مورد علاقه
  حالت بازخورد (Feedback Mode) برای درج نظرات و پاسخ ها در صفحات مختلف با استفاده از قلم خود
  حالت دستکار (Manipulation Mode) برای تغییرات در صفحات با استفاده از حالت کشیدن و رها کردن
  حالت سفارش (Order Mode) برای مرتب سازی صفحات براساس معیار های مختلف مانند زمان، الفبا، موضوع و غیره
  حالت انیمیشن (Animation Mode) برای اضافه کردن جلوه های زیبا و جذاب به صفحات با استفاده از افکت های مختلف
  حالت ترجمه (Translate Mode) برای ترجمه متون و صداها به زبان های مختلف با استفاده از هوش مصنوعی
  حالت بازی (Game Mode) برای بهینه سازی عملکرد گوشی در حین اجرای بازی ها با کاهش مصرف باتری و حافظه

لیست گوشی های دریافت کننده MIUI 15
اما همانطور که عنوان شد انبوهی از مدل های گوشی شیائومی موجود در بازار می توانند دریافت کننده MIUI 15 باشند. این لیست شامل گوشی های شیائومی، ردمی و پوکو است که در سال های 2016 تا 2023 تولید شده اند. برخی از این گوشی ها عبارتند از:
سری گوشی های Xiaomi
طبق اطلاعات منتشر شده ظاهراً 39 دستگاه از برند پایه شیائومی به روزرسانی MIUI 15 را دریافت خواهند کرد. البته نکته ای که باید در این زمینه مد نظر داشت آن است که سری محصولات شیائومی از نظر به روزرسانی نسبت به سری Redmi اولویت دارند و به همین خاطر بیشتر محصولات عرضه شده در این گروه طی 3 سال گذشته، بروزرسانی جدید را دریافت خواهند کرد. لیست بروزرسانی اندروید 14 و رابط کاربری MIUI 15 در گروه شیائومی عبارت است از:

سری گوشی های Redmi
در میان دستگاه های عرضه شده با برند ردمی نیز 28 دستگاه به روز رسانی MIUI 15 را دریافت خواهند کرد. سرعت شیائومی در انتشار نسخه MIUI 15 برای دستگاه های Redmi در چین بیشتر از کشورهای دیگر و با اولویت بالاتر است.
کاملترین لیست گوشی های دریافت کننده آپدیت MIUI 15 منتشر شد
سری گوشی های POCO
طی سال های گذشته اینطور نشان داده شده از دید شرکت شیائومی، برندهای پوکو و ردمی در یک جایگاه قرار دارند. به همین خاطر بروزرسانی این دو برند تحت یک زمانبندی و با یک اولویت عرضه می شوند. در همین راستا 16 دستگاه POCO به روزرسانی MIUI 15 را در سال های 2023 و 2024 دریافت خواهند کرد. اما سرعت عرضه به روزرسانی دستگاه های POCO به اندازه شیائومی نخواهد بود. لیست بروزرسانی اندروید 14 و رابط کاربری MIUI 15 در گروه POCO عبارت است از:
کاملترین لیست گوشی های دریافت کننده آپدیت MIUI 15 منتشر شد
این گوشی ها شانس کمتری برای دریافت MIUI 15 دارند
علی رغم عدم تایید رسمی، به نظر گوشی هایی مانند Mi 10 Lite 5G، Mi 10T Lite و Mi 10i 5G احتمالاً به روزرسانی MIUI 15 را دریافت نخواهند کرد. به نظر دلایلی نظیر محدودیت های سخت افزاری یا اولویت دهی به دستگاه های جدیدتر و پرچمدار موجب عدم دریافت این به روزرسانی برای این دستگاه ها خواهد شد. سری Mi 10 نیز در فهرست EOS قرار دارد، این به معنای این است که احتمال دریافت MIUI 15 برای این دستگاه ها صفر است.
در مورد سری Redmi K30، شامل Redmi K30، Redmi K30 5G، Redmi K30 Racing و Redmi K30i، احتمالاً این دستگاه ها نیز به روزرسانی MIUI 15 را دریافت نخواهند کرد. در حالی که شیائومی به طور رسمی این امر را اعلام کرده است، ترکیب محدودیت های سخت افزاری و ملاحظات استراتژیک نشان می دهد که این دستگاه ها جزو مدل هایی خواهند بود که شامل به روزرسانی MIUI 15 نمی شوند. این دستگاه ها نیز در فهرست EOS قرار دارند و احتمال دریافت MIUI 15 برای آن ها صفر است.
در مورد سری Redmi Note 9، احتمالاً دریافت به روزرسانی MIUI 15 بسیار پایین است. در حالی که هنوز دلایل دقیق عدم دریافت این به روزرسانی مشخص نشده، احتمالاً محدودیت های سخت افزاری و کارایی نقش اساسی در این تصمیم شیائومی را داشته باشند. متاسفانه کاربران این دستگاه ها ممکن است مجبور باشند که از نسخه فعلی MIUI استفاده کنند و به بهبودها و بهینه سازی های MIUI 15 دسترسی نداشته باشند.
در مورد Redmi 10X و Redmi 10X 5G، احتمالاً دریافت به روزرسانی MIUI 15 کم است. این دستگاه ها نیز مانند مدل های عنوان شده در بالا ممکن است به دلیل محدودیت های مختلف نظیر محدودیت های سخت افزاری یا تصمیمات استراتژیکی از جریان به روزرسانی MIUI 15 خارج شوند. در واقع دلیل اصلی این امر به تصمیم استفاده از SoC قدیمی و منسوخ مرتبط است. POCO X2 نیز در فهرست EOS قرار دارد و شانسی برای دریافت MIUI 15 نخواهد داشت.
در مورد POCO X3 و POCO X3 NFC نیز، احتمالاً این دستگاه ها به روزرسانی MIUI 15 را دریافت نخواهند کرد. اما دستگاه هایی مانند Redmi Note 10 و Redmi Note 10 Lite هم در یک نبرد بقا و ارتقا قرار گرفته اند و شاید به روزرسانی MIUI 15 را دریافت کنند. به یاد داشته باشید که شیائومی برای این دو مدل هنوز آپدیت Android 13 را عرضه نکرده است.
کاملترین لیست گوشی های دریافت کننده آپدیت MIUI 15 منتشر شد
در مورد دستگاه هایی نظیر Redmi A1، POCO C40 و POCO C50 که به عنوان دستگاه های ارزان قیمت با تعداد طرفداران زیاد شناخته می شوند، احتمال دریافت به روزرسانی MIUI 15 کم است. به این مسئله باید توجه داشت که این مدل ها حتی MIUI 14 را نیز دریافت نکردند، که این امر تردیدها در مورد دریافت MIUI 15 را بیشتر می کند. یکی از عوامل اصلی تاثیرگذار در عدم قطعیت، سخت افزار قدیمی و منسوخ این دستگاه هاست.
جمع بندی
باید توجه داشت که لیست فوق به نقل از منابع نزدیک به شیائومی جمع آوری شده و احتمال تفاوت با لیست نهایی عرضه آپدیت MIUI 15 رسمی وجود دارد. در نظر داشته باشید که تصمیم ارائه به روزرسانی MIUI 15 برای دستگاه های خاص به عوامل مختلفی از جمله قابلیت های سخت افزار، ملاحظات عملکردی و تقاضای کاربر بستگی دارد.
نکته دیگر این است که برنامه ریزی شیائومی برای دستگاه هایی که با اندروید 12 در سال 2023 عرضه شدند این باشد که این دستگاه ها MIUI 15 مبتنی بر اندروید 13 یا 14 را دریافت کنند ولی این تنها یک احتمال مطرح شده از سوی وبسایت های فعال در حوزه محصولات شیائومی است و نمی توان به صورت قطعی آن را تأیید یا رد کرد. با نزدیک شدن به موعد عرضه نهایی MIUI 15، انتظار می رود شیائومی بیانیه ای رسمی در مورد لیست سازگاری دستگاه ها با این نسخه رابط کاربری خود منتشر نماید. همانطور که می تواند زمان عرضه نسخه بتا MIUI 15 از کمتر از یک ماه و نیم دیگر شروع می شود و به احتمال فراوان در فاصله حداکثر 2 ماه، نسخه های نهایی نیز از راه خواهند رسید.
بیشتر بخوانید:

  آپدیت اندروید 14 برای سری شیائومی 12 به طور آزمایشی منتشر شد [+بروزرسانی رابط کاربری MIUI 15]
  برخی از قابلیت های رابط کاربری MIUI 15 فاش شد [+عکس]
  پایان پشتیبانی از برنامه های 32 بیتی با رابط کاربری MIUI 15

نظر شما درباره کاملترین لیست گوشی های دریافت کننده آپدیت MIUI 15 چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: شهر سخت افزار

دکمه بازگشت به بالا