بازاریابی

کارآیی و کارآیی بازاریابی فراتر از چیزهای براق است

چیزهای براق چیزهایی هستند که تخیل را جذب می کنند. آنها گلوله های نقره ای را وعده می دهند که همه چیز را با رضایت فوری برطرف می کنند. تا آنجا که دوست داریم باور کنیم که برای هر مسئله ای “راه حل” سریع وجود دارد ، در پایان ، واقعیت باعث شکستن طلسم می شود. چیزهای براق مطابق تبلیغات عمل نمی کنند ، یا حداقل آنطور که ما ساخته ایم تا در تصور ما باشند.

فن آوری ها کمک کننده بدنامی به سندرم لوپین هستند. برای اهداف بازاریابی و اثربخشی ، اتوماسیون قول می دهد وظایف دستی خسته کننده ، استاندارد سازی جریان کارها ، نگه داشتن سابقه مشاهده معاملات و الگوهای کار را حفظ کرده و گزارش های تلفیقی را ارائه دهد. و اتوماسیون با هشدارها این کارها را انجام می دهد.

آنچه بین چیزهای براق وجود ندارد ، نیازهای اساسی افراد ، روند و تصویر بزرگتر نیازها و اثربخشی بازاریابی است.

 • مورد نیاز اتوماسیون: صرفه جویی در زمان انتظار می رود از اتوماسیون کارهای دستی خسته کننده ، اغلب با زمان مورد نیاز برای مدیریت پیچیدگی های سیستم جبران می شود ، زیرا مردم به اندازه کافی شناسایی نشده و قبل از استقرار ، نیازهای گردش کار را برطرف می کنند.
 • تصویر بزرگتر برای اتوماسیون: تکالیف اضافی به دنبال ایجاد شکاف بین آنچه انجام شده و آنچه مورد نیاز است ، می شوند و با پیشرفت و پیشرفت افراد و فرآیندهای خود ، پیشرفت و پیشرفت را پیچیده می کنند.

برای تصمیم گیری بهتر ، گزارش های استاندارد فقط بخشی از کار را انجام می دهند. ذهنیت ها و دیدگاه ها متفاوت است ، بنابراین اگر می خواهید مشارکت کنید و تصمیم کامل بگیرید ، باید فرضیات را مدیریت کنید ، نه فقط به جستجوی داده های یکسان.

بازاریابی و نیازهای اثربخشی بازاریابی

تصویر بزرگتر از نیازهای بازاریابی ، هنگامی که به کارآیی و اثربخشی سازمان (همچنین به عنوان مدیریت عملکرد بازاریابی یا عملیات بازاریابی شناخته می شود) ، شامل رهبری چند منظوره است تا تأثیر بیشتری بر چابکی سازمان بگذارد.

 • چابکی: در محیطی با سرعت و سرعت در حال تغییر که اکنون سازمانها با آن روبرو هستند و به طور فزاینده در آینده ، چابکی رمز عبور است.
 • توابع متقابل: چابکی یک بخش کافی نیست ، بنابراین هماهنگی و همکاری بین شغلها ضروری است.
 • رانندگی: به عنوان یک مجتمع اطلاعاتی تجاری ، بازاریابی از فرصت کارآفرینی بزرگی برای ساخت چابکی شرکت برخوردار است.
 • اثر: افزایش درآمد ضروری است اما کافی نیست – چابکی مشتری محور همان چیزی است که شما برای افزایش ارزش پایدار مشتری برای رشد پایدار لازم دارید.

برای دستیابی به تصویر بزرگتر ، کارآیی و اثربخشی بازاریابی باید فراتر از اتوماسیون باشد تا شامل شود:

 1. بازده سرمایه گذاری در بازاریابی: خنثی کنید و به این فکر کنید که چگونه می خواهید بازاریابی دیده شود – اگر معیارهای شما فقط به کارزارها مربوط باشد ، سایر زمینه های شغلی شما را از این طریق تعریف می کنند. فرآیند تفکر خود را از ذهنیت معامله به ذهنیت نمونه کارها (فراگیر) منتقل کنید. برای افزایش ارزش پایدار مشتری ، در مورد چگونگی توسعه روابط در مدت زمان طولانی فکر کنید و معیارهای خود را بر این اساس تنظیم کنید. به عنوان مثال ، اگر به مبارزات انتخاباتی بسیار اهمیت می دهید ، ممکن است مشتریان شرکت شما را ببینند که به وقت خود احترام نمی گذارد ؛ اگرچه به نظر می رسد در حال کسب درآمد هستید ، اما ممکن است در این روند وفاداری را از دست بدهید.
 2. اجرای استراتژی: توانایی های خود را برای هماهنگی بین گروه ها ایجاد کنید تا مردم بدانند که خروجی آنها چگونه بر یکدیگر تأثیر می گذارد ، و احساس انگیزه می کنند تا خودشان را به عهده بگیرند و یکدیگر را پاسخگو باشند. آگاهی از وابستگی متقابل می تواند همکاری هایی را ایجاد کند که هم افزایی را برای اجرای کامل استراتژی ها ایجاد می کند.
 3. مقیاس پذیری: به یاد داشته باشید که آینده توسعه مداوم – و گاهی تحولات مهم را به همراه می آورد – و با توسعه توانایی های لازم و ایجاد شرایط اضطراری به خوبی برنامه ریزی شده ، سازمان بازاریابی خود را برای موفقیت آماده می کند.
 4. تراز خریدار: شما می توانید از عملکرد بازاریابی فکر کنید زیرا اطمینان حاصل می شود که سفر مشتری به آنچه در زمان مناسب و راه صحیح نیاز دارد (طبق دیدگاه مشتری ، نه شرکت) به آنها می دهد. در B2B ، تسهیل تصمیم خرید در بین بسیاری از تأثیرگذار از طرف شما ، برای افراد آسان شود.
 5. هوش تجاری: به عنوان بازاریاب ، اطلاعاتی را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند که می تواند برای بخش های مختلف – شاید همه – شرکت مفید باشد. اطمینان حاصل کنید که برای هدایت هر یک از حوزه های کاربردی در جهت کمک به کار و ارزش پایدار مشتری در شرکت ، آن را سازماندهی کنید.
 6. سودآوری مشتری: قدرت ارزش پایدار مشتری (همچنین به عنوان سود انباشته برای مدت زمان ارتباط مشتری با شرکت شما شناخته می شود) را به عنوان راهنمایی برای هر کاری که سازمان شما انجام می دهد در نظر بگیرید. سودآوری مشتری ، بستری است که چشم اطمینان می دهد تا از مشتریان مناسب (خرده فروشی و هدف گذاری) با بازاریابی مناسب پیروی کنید. کمک به بقیه شرکت برای دیدن حقایق مشتری ، بنابراین می توانید مشکلات و مشکلات را بطور جمعی از بین ببرید و اطمینان حاصل کنید که وعده های تجاری واقع بینانه هستند و بر همین اساس همانطور که وعده داده شده آزمایش می شوند.

از بتها و صورتهای براق خودداری کنید

در اینجا چند نکته برای رهایی از وسوسه دنبال کردن موارد براق و بدون دقت در مورد الزامات اساسی و تصویر بزرگتر از نیازها و کارآیی بازاریابی آورده شده است:

 • آگاه باشید که هر زمان که یک جسم روشن در تصویر ظاهر شود باید یک سرمایه گذاری مربوطه در افراد و فرآیندها انجام شود.
 • برای هر ابزاری که قرار است در سمت چپ “مغز” بازاریابی کمک کند ، باید از مهارت های شخصی مراقبت کنید تا از سمت “ذهن راست” بازاریابی حمایت کنید.
 • قبل از عاشق شدن به یک راه حل خاص ، مکث کرده و از معاینه بیشتر بخواهید: آیا شما حتی آماده حضور در بازار برای چیزی براق هستید؟
 • در مورد کارآیی و کارآیی بازاریابی بیشتر فکر کنید: یک نقشه راه روشن ایجاد کنید و بازده مناسب بازده سرمایه گذاری را برای بازاریابی ، اجرای استراتژی ، مقیاس پذیری ، تراز خریدار ، هوش تجاری و مؤلفه های سودآوری مشتری برای موفقیت بازاریابی کسب کنید.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا