بازاریابی اینترنتی

چیزی که هر صاحب مشاغل باید درباره بازاریابی دیجیتال بداند

بازاریابی دیجیتال / بازاریابی اینترنتی / بازاریابی آنلاین یکی از اصطلاحات مورد استفاده در صنعت امروزی است. با این حال ، متأسفانه برای بسیاری از افرادی که آن را می شنوند ، از آن استفاده می کنند و از آن برای انتقال نظرات خود استفاده می کنند. بازاریابی دیجیتالی دقیقاً چیست و چه بخشی از آن برای تاجر امروزی ضروری است؟ ما در اینجا هستیم تا آن را برای شما با ساده ترین کلمات ممکن بیان کنیم.

بازاریابی آنلاین صرفاً بازاریابی محصول یا خدمات شما بر روی سیستم عاملهای دیجیتال است تا بتواند مصرف کنندگان وفادار خود را درگیر کند و همچنین به سرعت به مخاطبان هدف بالقوه جدید برسد.

این همین است این چیزی است که بازاریابی آنلاین است. سؤالات دیگری وجود دارد که برای رفع سردرگمی شما نیاز به توجه دارد. مانند:

آیا بازاریابی دیجیتال همان بازاریابی رسانه های اجتماعی است؟

جواب مثبت است بازاریابی دیجیتال / اینترنت در مقایسه با بازاریابی رسانه های اجتماعی مفهومی گسترده تر است به این معنا که تمام سیستم عامل های رسانه های اجتماعی به صورت دیجیتالی ، یعنی از طریق اینترنت در دسترس هستند. با این وجود ، علاوه بر بازاریابی رسانه های اجتماعی ، سیستم عامل های بازاریابی دیجیتال دیگری نیز وجود دارد.

مفاهیم و بسترهای بازاریابی دیجیتال چیست؟

موتورهای جستجوگر ما برای جستجوی نمایش داده ها و نیازهای خود از آنها به خودی خود یک بستر بازاریابی آنلاین انسانی هستند. این اصطلاح “بازاریابی موتور جستجو” یا SEM نامیده می شود.

بازاریابی موتورهای جستجو محصول شما را در موتورهای جستجو مانند گوگل و یاهو از یاهو بازاریابی می کند. این بستر برای تجارت در صنعت B2B از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مفهوم دیگری که تحت پوشش بازاریابی دیجیتال قرار دارد ، “بهینه سازی موتور جستجو” یا SEO است. بهینه سازی موتور جستجو راهی برای توسعه محتوای سایت شما به روشی است که به الگوریتم موتور جستجو اجازه می دهد تا سایت شما را خزیده و آزمایش کند. این راهی برای بدست آوردن رتبه بندی موتورهای جستجو بالاتر است. به ما کمک می کند تا دستی بهتر در SEM داشته باشیم.

SEO ضرورت اصلی هر ناشر است ، زیرا به شما کمک می کند تا در میان دریا سایت هایی که امروز می بینیم ، بایستید.

بازاریابی رسانه های اجتماعی مفهومی است که شامل کمپین هایی است که برای بازاریابی محصول یا خدمات شما در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی از جمله Facebook ، Twitter ، YouTube ، LinkedIn و غیره طراحی شده است. SMM وقتی محصولاتی که دارای بخش B2C هستند ، ابزاری عالی است.

یک مفهوم جالب به نام بازاریابی در بازاریابی اینترنتی وجود دارد که به ما امکان می دهد چندین بار به پایگاه بالقوه مصرف کننده برسیم. دیده می شود که مصرف کننده شما را بر روی سیستم عامل های مختلف ، وب سایت ها ردیابی می کند و نسخه سفارشی تبلیغات شما را به آنها نشان می دهد تا در مورد بازدید خود از سایت شما یادآوری کنند.

همچنین این امکان را به ما می دهد تا روی فاکتور دیگری به نام ارزش زندگی مصرف کننده کار کنیم که در آن بتوانیم دسترسی مشتری های موجود را افزایش داده و ROI خود را از طریق این مصرف کنندگان از طریق شیوه های مختلفی از جمله بازاریابی ایمیل ، بازاریابی ، مبارزات پرداخت شده ، فید RSS و غیره بهبود بخشیم. “

با این حال ، برای یک تجربه عالی در زمینه بازاریابی دیجیتال / اینترنت ، یک کمپین باید با استفاده از تمام سیستم عامل های ذکر شده در بالا ایجاد شود.

بازاریابی دیجیتال با بازاریابی سنتی چگونه تفاوت دارد؟

بازاریابی دیجیتال از نظر دستیابی بهتر و نتایج به صرفه تر است.

بازاریابی اینترنتی به شما این امکان را می دهد تا مخاطبان خاص را بر اساس جمعیت ، علاقه و دستگاه ها هدف قرار دهید.

بازاریابی اینترنتی داده های واقعی به ما می دهد که قابل تجزیه و تحلیل است. به عنوان مثال ، اگر کالای خود را به بازار عرضه کنید ، تصور نمی کنید که چند نفر احتکار را دیدند ، مطالب را بخوانند و در واقع به دلیل همین احتکار مشتری شدند. با این حال ، در بازاریابی دیجیتال ، فرض کنید ما کمپینی را اجرا می کنیم که همان محصول را به بازار عرضه می کند ، می توانیم داده های تولید شده توسط سیستم عامل های مختلف بازاریابی را تجزیه و تحلیل کنیم که می تواند به ما نشان دهد که چند نفر محصول را دیدند ، چند نفر در واقع به مصرف کننده تبدیل شدند و مصرف کنندگان از طریق کدام یک از سیستم عامل های مورد استفاده قرار گرفتند. این به ما اجازه می دهد تا در مورد اقدامات انتخاباتی خود بیابیم و کار کنیم تا این امر بیشتر به سمت عمل عملی شود.

اما پس از آن باید بازاریابی سنتی به طور کلی متوقف شود؟

بدیهی است که نه! در حقیقت ، بازاریابی سنتی همراه با بازاریابی دیجیتال می تواند نتایج بهتری از صرفاً بازاریابی سنتی یا دیجیتال به دست آورد.

با این حال ، یک کاری که مردم در مورد بازاریابی دیجیتال مرتکب اشتباه می شوند این است که می توان آن را به صورت رایگان انجام داد. این تا حدودی صادق است؛ با این حال ، برای به دست آوردن بهترین نتیجه ، بازاریابی دیجیتال نیاز به بودجه مستقلی دارد. پول باید کنار گذاشته شود تا بتواند از تمام فرصتهایی که بازاریابی دیجیتال برای ارائه تجارت و آینده شکوهمند خود دارد ، استفاده کند.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

جهت دیدن ادامه مطالب مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im clck.ru v.ht v.gd is.gd tinyurl.com plink.ir g6g.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا