بازاریابی

چگونه یک برنامه تجاری برای بازاریابی آنلاین بنویسیم

معمول است که شرکت های درگیر بازاریابی اینترنتی و رسانه های اجتماعی تصور می کنند که باید استراتژی خود را بر اساس فناوری بسازند تا اینکه ابتدا نیازهای مخاطب را بررسی کنند. هر مشاغل به یک برنامه بازاریابی سازگار نیاز دارد. بعضی اوقات شرکت ها بازاریابی دیجیتال را به عنوان یک چیز جداگانه در نظر می گیرند ، اما در عوض باید از اهداف گسترده تری در برنامه بازاریابی آنلاین شما در کل برنامه بازاریابی استفاده شود.

دو مدل وجود دارد که چارچوبی برای نوشتن یک برنامه ترکیبی بازاریابی دیجیتال فراهم می کند. اولین مدل نقشه برداری SOSTAC® است که توسط PR Smith تهیه شده است. در انگلیسی ساده ، این روش به معنای توزیع شش بخش است: –

  • S mijoro تجزیه و تحلیل وضعیت – یعنی الان کجاییم؟
  • O مخفف عبارت اهداف یعنی کجا می خواهیم برویم؟
  • S mijoro تاکتیک ها که خلاصه نحوه رسیدن ما به آنجا را بیان می کند
  • من ایستاده ام استراتژی که جزئیات استراتژی است
  • A برای است اقدام یا برنامه – تنظیم طرح.
  • C متعلق به کنترل که به معنای اندازه گیری ، نظارت ، بررسی ، به روزرسانی و اصلاح است.

شما می توانید از مدل بازاریابی SOSTAC® برای ایجاد یک مدل بازاریابی دیجیتال متناسب با نیازهای تجاری و مشخصات مشتری خود استفاده کنید.

دومین مدلی که برای تهیه برنامه بازاریابی شبکه های اجتماعی مورد نیاز است ، روش POST Forrester است. روش POST به شما در تعریف اهداف رسانه های اجتماعی ، برنامه ریزی و اولویت بندی رویداد کمک می کند. با این حساب می توانید اهداف و چشم اندازهای روشنی ایجاد کنید و همچنین اهداف ، استراتژی ها و ابزارهایی را که به شما کمک می کند به افرادی که می خواهید با آنها در اینترنت ارتباط برقرار کنید ، پیاده سازی کنید. به طور خلاصه روش POST به شرح زیر است:

  • مردم – با مشاهده رفتار و نگرش مشتری خود شروع کنید. می خواهید چه کسانی را در سایتهایی مانند فیس بوک و توییتر جذب کنید؟
  • اهداف – تصمیم بگیرید اهداف فناوری اجتماعی را دنبال کنید. آیا می خواهید روابط ایجاد کنید یا آگاهی از نام تجاری ایجاد کنید یا خدمات مشتری را بهبود ببخشید؟
  • تاکتیک ها – چه راهکارهایی را برای اجرای برنامه دارید و اولویت های شما چیست؟ بیاموزید که چگونه اهداف شما می تواند از طریق توییتر ، وبلاگ ها ، صفحات LinkedIn یا فیس بوک نحوه تعامل شما با مشتریان را تغییر دهد
  • فن آوری – از کدام یک از اینها استفاده خواهید کرد؟ مناسب ترین فناوری را انتخاب کنید که بدون نیاز به استفاده از همه به اهداف شما دست یابد!

این روش ها اطمینان حاصل می کنند که برنامه بازاریابی دیجیتال شما مخاطبان و مشتریان خود را در درجه اول قرار می دهد ، نیازهای آنها را شناسایی می کند و طرحی را با ترکیبی از کانال های ارتباطی آنلاین و آفلاین برای ایجاد روابط قوی ، ایجاد هدایت و ایجاد ترافیک به وب سایت شما توسعه می دهد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا